Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 13 серпня, 13:18:27

Про відзначення 120-річчя від дня народження Олександра Довженка. ДОКУМЕНТ

04.07.2012   07:43Агенцiя

З метою відзначення 120-річчя від дня народження геніального українського кінорежисера, видатного письменника і публіциста, класика світового кінематографа Олександра Довженка, сприяння вивченню та популяризації його кінематографічної, літературної, публіцистичної спадщини постановляю:

1. Кабінету Міністрів України:

1) утворити у двомісячний строк організаційний комітет з підготовки та відзначення у 2014 році 120-річчя від дня народження Олександра Довженка;

2) розробити та затвердити план заходів щодо підготовки та відзначення 120-річчя від дня народження Олександра Довженка, передбачивши, зокрема:

підготовку та затвердження державної програми розвитку національної кінематографії на 2013 - 2017 роки;

видання літературних творів Олександра Довженка у комплекті з фільмами у форматі DVD;

широкий ретроспективний показ в Україні, а також показ за кордоном у 2014 році фільмів Олександра Довженка;

створення ігрового багатосерійного телефільму про життєвий та творчий шлях Олександра Довженка;

сприяння діяльності Національного центру Олександра Довженка, виготовлення дубль-негативів, реставрацію, відновлення та тиражування національних фільмів;

проведення міжнародної науково-практичної конференції,

літературних читань, семінарів, лекцій тощо, присвячених життю та творчості Олександра Довженка;

продовження за участю Національної академії наук України робіт із підготовки і видання повного     наукового академічного видання кінематографічної, літературної та образотворчої спадщини   Олександра Довженка і персональної енциклопедії "Олександр Довженко";

3) опрацювати питання щодо створення музею екранних мистецтв України;

4) забезпечити разом із Чернігівською обласною державною адміністрацією здійснення додаткових заходів з увічнення пам'яті митця, зокрема, дальшого розвитку літературно-меморіального музею О.П.Довженка, в тому числі шляхом розширення площ музею, а також вжити в установленому порядку заходів щодо виконання комплексу робіт із капітального ремонту та технічного переоснащення кінотеатру імені Олександра Довженка і капітального ремонту Сосницької гімназії імені О.П.Довженка у селищі Сосниця Сосницького району Чернігівської області -на батьківщині Олександра Довженка;

5) забезпечити в установленому порядку здійснення видатків на організацію та проведення заходів з підготовки та відзначення 120-річчя від дня народження Олександра Довженка.

2. Державному комітету телебачення і радіомовлення України забезпечити висвітлення заходів, присвячених 120-річчю від дня народження Олександра Довженка.

Указ Президента України № 430/2012

Останні новини Чернігівщини

Розкрито вбивство 7-річної дитини. Батькові повідомлено про підозру

Розкрито вбивство 7-річної дитини. Батькові повідомлено про підозру 15:49

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури розкрито вбивство малолітнього хлопчика, яке мало місце на початку червня 2022 року у Прилуцькому районі.

Поліцейські Корюківщини взяли участь у меморіальному молодіжному забігу на честь загиблих воїнів

Поліцейські Корюківщини взяли участь у меморіальному молодіжному забігу на честь загиблих воїнів 15:48

Сьогодні у Мені відбувся молодіжний забіг на знак вшанування пам’яті земляка — Віталія Горбача, а також усіх загиблих захисників України. До нього долучилися й поліцейські місцевого відділення Корюківського райвідділу поліції. Дистанція забігу склала два кілометри.

Допомога пораненим воїнам від чернігівських школярок

Допомога пораненим воїнам від чернігівських школярок 15:32

У Чернігові дівчатка-підлітки вирішили зібрати кошти для поранених воїнів. Діти влаштували імпровізований «магазин» на одній з найбільших вулиць обласного центру, неподалік від місцевого ринку.

Близько 200 «прильотів»: росіяни били з «Градів» по прикордонню Сумщини та Чернігівщини

Близько 200 «прильотів»: росіяни били з «Градів» по прикордонню Сумщини та Чернігівщини 15:29

російські війська обстріляли чотири громади на Сумщині та одну на Чернігівщині.

Чернігівський міський голова зустрівся з волонтерами та представниками громадських організацій з нагоди Дня молоді

Чернігівський міський голова зустрівся з волонтерами та представниками громадських організацій з нагоди Дня молоді 15:24

У Чернігові волонтерів, представників громадських та благодійних організацій, інших об’єднань, що надають підтримку дітям та молоді, нагородили почесними відзнаками Чернігівської міської ради сьогодні, 12 серпня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини