Відбувся II Всеукраїнський поетичний стартап "Дотиком душі"
25 березня в затишних стінах Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка для творців та шанувальників поезії відкрив свої обійми II Всеукраїнський поетичний стартап «Дотиком душі».
Поезія – один зі способів існування й самовираження. Це можливість висловити почуття та переживання, донести їх до інших. Цінність поезії в тому, що вона завжди торкається струн людської душі.
Організатор заходу – відділ документів із гуманітарних наук – ретельно підготував програму проведення. Організаційна робота була досить тривалою: майбутні учасники надсилали анкети-заявки на участь та власні вірші. Протягом лютого-березня надіслано 50 заявок з різних міст і сіл України: Києва, Малина (Житомирська обл.), Кропивницького, Ніжина, Миколаєва, Новгород-Сіверська, Ічні, Седнева, Збаража (Тернопільська обл.).
На початку заходу до вітального слова запросили начальника відділу Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Ліну Георгіївну Артюхову. Вона привітала присутніх з II Всеукраїнським поетичним стартапом «Дотиком душі», побажала творчих успіхів та натхнення.
На заході працювала професійна колегія з відомих у літературних колах Чернігова людей: Ліна Георгіївна Артюхова; Інна Михайлівна Аліференко – директор Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка; Олена Борисівна Мамчич – завідувач кафедри мов і методики їх викладання Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т. Г. Шевченка, кандидат педагогічних наук, доцент, голова Чернігівського обласного осередку Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України»; Галина Василівна Арсенич-Баран – голова Чернігівської обласної організації Національної спілки письменників України; Михайло Михайлович Ткач – головний редактор журналу «Літературний Чернігів».
Директор Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка Інна Михайлівна Аліференко оголосила про відкриття II Всеукраїнського поетичного стартапу «Дотиком душі», привітала присутніх зі святом поезії та озвучила головну мету заходу: незалежно від професії, соціального статусу й віку поетичний стартап «Дотиком душі» об’єднує людей, які мають бажання говорити через поетичне слово.
Відкрили свято поезії «Дотиком душі» студенти Чернігівського музичного коледжу ім. Л. М. Ревуцького, виконанням твору АнтоніоВівальді.
Ведучі поетичного стартапу – працівники відділу документів із гуманітарних наук Наталія Утиро, Олена Журман та талановитий журналіст, поет, автор поетичної збірки «Неси зірку» Олексій Маслов. Представляли ведучі кожного учасника рядками з їхніх віршів, що мало велике значення для професійної колегії.
Поетичні твори учасників мали різну тематику: патріотичну, ліричну, філософську. У віршованих рядках – біль від трагічних подій на Сході України й тяжких утрат, глибокі переживання за долю рідного краю, спогади про його минуле і славних земляків. Поезія кожного учасника була наповнена ніжністю та любов’ю до природи, Батьківщини, відзначалась тонким ліризмом, щирістю, непідробленими почуттями й переживаннями.
Протягом виступів учасників стартапу були приємні музичні привітання від Катерини Іващенко – студентки Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т. Г. Шевченка, дипломанта, лауреата всеукраїнських і міжнародних конкурсів (акомпанувала В. О. Граф), та Анжеліки Гальчук – солістки Міського Палацу культури, лауреата всеукраїнських та міжнародних конкурсів. На поетичне свято також були запрошені учні Чернігівського професійного ліцею побуту: дизайн-студія «Лінія стилю» представила весняну колекцію суконь.
Після першого відділення для гостей організували брейк-каву зі смачними солодощами та ароматними чаєм і кавою.
Наприкінці заходу Михайло Михайлович Ткач вручив усім учасникам дипломи поетичного стартапу «Дотиком душі» та пам’ятні подарунки; презентував альманах «Первоцвіт», який викликав серед присутніх масу позитивних емоцій. До альманаху ввійшли кращі поетичні твори 26 сучасних українських поетів з різних куточків України – учасників I Всеукраїнського поетичного стартапу «Дотиком душі», що відбувся у 2017 році в Чернігові. Альманах «Первоцвіт» вийшов за підтримки Надзвичайного і Повноважного Посла України Петра Дмитровича Шаповала, Львівської майстерні шоколаду та ФОП Брагинець О. В.
Протягом поетичного стартапу «Дотиком душі» відчувалася неймовірна атмосфера тепла, добра та любові. Учасники заходу та гості були дуже вдячні директору Чернігівської ОУНБ І. М. Аліференко за організацію та проведення чудової зустрічі творчих, талановитих людей. Усі з нетерпінням чекають проведення наступного поетичного стартапу «Дотиком душі».
Також організатори запропонували анкетування, яке мало на меті з’ясувати якість організації заходу. Аналіз анкет показав, що такий масштабний захід пройшов на високому професійному рівні.
Останні новини Чернігівщини
Вчинив підрив вибухівки на замовлення: поліція повідомила про підозру зловмиснику, причетному до вибуху в Чернігові 19:00
В ході документування з викриття причетних до підпалів і вибухів у Чернігові, поліцейські управління карного розшуку та слідчі слідчого управління обласної поліції встановили причетність мешканця Дніпропетровщини до підриву вибухівки на території приватного будинку.
Простір довіри без бар’єрів: у Прилуках діє Центр ментального здоров’я 18:56
Турбота про внутрішній стан в умовах сьогодення стала такою ж важливою, як і фізична безпека.Комплексну психосоціальну підтримку жителі Прилуцької громади можуть отримати в Центрі ментального здоров’я, що функціонує на базі центральної міської лікарні.
Екскаватори, бульдозери та навантажувачі на службі громади: масштабна допомога від Японії 18:53
Автопарк комунальної техніки Чернігова поповнився сучасними екскаваторами, фронтальними навантажувачами та бульдозерами. Ці машини не просто оновлюють парк, а суттєво підвищують здатність міських підприємств виконувати роботи з благоустрою, ремонту та обслуговування інфраструктури.
Надзвичайні події в області за останню добу 13:31
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода, 2 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
Чотири маршрути можуть припинити роботу: місто звернулося до МВА 10:39
10 лютого 2026 року перевізник ТОВ «Епітранс» офіційно повідомив управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв’язку Чернігівської міської ради про намір з 1 березня 2026 року припинити обслуговування автобусів на маршрутах №20, 22, 29 та 31.