Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 5 березня, 06:23:07

"В’ячеслав Чорновіл – пробудження України"

26.03.2018   12:09

Хто лиш не прагнув нас тримати на колінах… Та перед пам'яттю не значиться вини. У всі віки за волю України, Ішли в безсмертя дочки і сини…

В’ячеслав Чорновіл... Його ім'я на початку 70-х років переказували пошепки з двору в двір, з душі в душу, з серця в серце. У кінці 80-х воно зазвучало голосніше у кав'ярнях Золочева і Львова, на сторінках київських газет. Воно вознеслося народною надією на малих і великих вічах на початку 90-х років. Чорновіл — це людина, яка є одним із основоположників незалежності України, ідеолог української демократії, і, зрештою, людина, ім’я якої увічнене на скрижалях української історії.

У приміщенні Прилуцького краєзнавчого музею ім. В.І. Маслова 22 березня відбулася краєзнавча година з нагоди вшанування пам’яті, відомого правозахисника, політика, журналіста, публіциста і громадського діяча, Героя України - В'ячеслава Чорновола. Під час заходу студенти першого курсу Прилуцького медичного училища ознайомились з долею відомого політика, переглянули документальні відео про його життя, політичну і громадську діяльність.

В’ячеслав Чорновіл це уособлення незламного духу. Він жив тим, у що вірив. Цікавою була розповідь бібліотекаря міської бібліотеки ім. Л.В.Забашти Ніни Юріївни Заболотної про публіцистичну діяльність патріота, твори, статті якого проникнуті ідеєю самостійності України. Усе своє життя присвятив відомий громадський діяч пробудженню українського національного духу. Інформацією про становлення та діяльність міськрайонного осередку Народного Руху в нашому місті поділилась з присутніми старший науковий співробітник Прилуцького краєзнавчого музею ім. В.І.Маслова – Ірина Василівна Біленко, захоплюючою була і розповідь учасника Майдану, Революції Гідності, справжнього патріота своєї Батьківщини, який створив, а пізніше і очолив в Прилуках осередок Народного Руху на Прилуччині, відомої творчої особистості у нашому місті, яка своєю творчістю закликає втілювати в життя ідеї незалежної і самостійної України – Віктора Олександровича Погуляя.

На завершення заходу присутні зробили фото на згадку і прослухали декілька патріотичних пісень у виконанні автора.

Відповідальна за проведення заходу завідуюча філіалу ім. О.В. Кошового Прилуцького краєзнавчого музею ім. В.І.Маслова Т.О. Іващенко.


За інформацією Прилуцького краєзнавчого музею ім. В.І.Маслова

Останні новини Чернігівщини

В Україні почалася третя хвиля епідемії СOVID-19 - Денис Шмигаль

В Україні почалася третя хвиля епідемії СOVID-19 - Денис Шмигаль 17:48

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль оголосив про початок третьої хвилі пандемії коронавірусу в Україні, яка може призвести до введення чергового локдауну.

Про публічні фінанси

Про публічні фінанси 17:28

Бюджетні кошти в радах громад - як формуються та витрачаються - перебували в центрі уваги під час друго заняття семінару "Організація роботи територіальної громади", що призначається для старост, депутатів та працівників апарату Михайло Коцюбинської седищної ради.

Облаштували у Чернігові нарколабораторію з виробництва психотропних речовин

Облаштували у Чернігові нарколабораторію з виробництва психотропних речовин 17:14

Судитимуть учасників злочинних угруповань, у яких вилучили понад 170 кг психотропних та наркотичних речовин.

Виявлено 167 нових випадків COVID-19

Виявлено 167 нових випадків COVID-19 17:02

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 4 березня в області зафіксовано 167 нових випадків COVID-19.

У Чернігові більшість строковиків в перші місяці служби йдуть на контракт

У Чернігові більшість строковиків в перші місяці служби йдуть на контракт 16:59

Про призов на строкову службу, стан здоров’я призовників, допомогу військовим пенсіонерам та територіальну оборону кореспонденту АрміяInform розповів військовий комісар Чернігівського міського об’єднаного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковник Олег Гончарук.