Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 27 травня, 03:16:00

Чернігівський обласний художній музей представив виставку живопису в міській раді

28.02.2018   08:35

28 лютого у залі засідань Чернігівської міської ради під час пленарного засідання двадцять восьмої сесії до уваги всіх присутніх представлена виставка живопису «Весняні барви Чернігівщини».

Всі 12 робіт об’єднує тематика передвесняного настрою. Виставку репрезентує Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана.

Проведення виставкової акції прокоментував начальник управління культури та туризму Чернігівської міської ради Олександр Шевчук:

- Мета цієї акції - показати громадськості міста, що Чернігівська міська рада також може стати майданчиком для картинної галереї. У нашому місті така мистецька акція проводиться вперше, але це поширена світова практика, яка в європейських містах використовується дуже часто.

Крім того, це гарний спосіб привернути увагу депутатів міської ради та представників громадськості, які відвідують засідання сесій міської ради, до художнього музею у Чернігові, - сказав він.


Довідково:

Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана створений 1983 року на базі художньої колекції Чернігівського історичного музею. Його зібрання нараховує понад дев’ять тисяч експонатів живопису, графіки, скульптури та декоративно-ужиткового мистецтва, що датовані ХVІ–ХХІ ст. Основу складає унікальна колекція Галаганів, в яку входять роботи західноєвропейських, вітчизняних митців та народна картина.

Численними є музейні твори українських художників ХХ ст., членів  Національної спілки художників України, яка в цьому році відзначає 80-річчя утворення. Серед її яскравих представників імена талановитих живописців, роботи яких увійшли в експозицію.

Незабутнім ліриком ХХ ст. і першим українським імпресіоністом, який виріс на кращих мистецьких традиціях європейських шкіл, по праву називають Миколу Глущенка. Він мав дружні стосунки з Олександром Довженком, неодноразово був обраний  керівником групи живописців у Будинку творчості і відпочинку «Седнів».

Розмаїттям жанрів та колористичним багатством живопису відзначається творчість наших земляків народних художників України Сергія Шишка та Почесних громадян міста Чернігова Володимира Ємця та Анатолія Шкурка.

За законами кольорової гармонії та пластичної форми реалістичного живопису написані картини заслужених художників України Андрія Мордовця, Леоніда Заборовського, викладачів Чернігівської дитячої художньої школи Миколи Гайдука, Володимира Наталушка.

Свідченням оригінального образного мислення є полотно Надії Мартиненко. Всі твори по-своєму оспівують красу Чернігово-Сіверського краю.Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 25 травня

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 25 травня 15:27

У Чернігівській області 25 травня тривали першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури.

Понад 230 українських дітей здобувають українську освіту у Варшавській школі

Понад 230 українських дітей здобувають українську освіту у Варшавській школі 14:43

У Варшаві з середині квітня відкрилася унікальна школа – Варшавська українська школа (ВШколУ) – в ній навчаються українські діти, родини яких знайшли прихисток у Польщі.

Рятівники та громади Чернігівщини отримають сонячні панелі від провідного світового виробника SunPower

Рятівники та громади Чернігівщини отримають сонячні панелі від провідного світового виробника SunPower 12:34

Енергосистема Чернігівщина зазнала значних руйнувань через активні бойові дії та свідомі удари ворога по об’єктам критичної інфраструктури.

Мобільний сервісний центр МВС відновив свою діяльність та знову вирушив у дорогу на Чернігівщині

Мобільний сервісний центр МВС відновив свою діяльність та знову вирушив у дорогу на Чернігівщині 12:20

Нещодавно для організації його стабільної роботи навіть у найвіддаленіших куточках області було передано сучасне обладнання для доступу до швидкісного інтернету «Старлінк».

За добу на Чернігівщині виявлено 189 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 26 травня

За добу на Чернігівщині виявлено 189 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 26 травня 12:15

За добу групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 34 рази залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 189 таких предметів.