Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 квітня, 01:55:07

Чернігівський обласний художній музей представив виставку живопису в міській раді

28.02.2018   08:35

28 лютого у залі засідань Чернігівської міської ради під час пленарного засідання двадцять восьмої сесії до уваги всіх присутніх представлена виставка живопису «Весняні барви Чернігівщини».

Всі 12 робіт об’єднує тематика передвесняного настрою. Виставку репрезентує Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана.

Проведення виставкової акції прокоментував начальник управління культури та туризму Чернігівської міської ради Олександр Шевчук:

- Мета цієї акції - показати громадськості міста, що Чернігівська міська рада також може стати майданчиком для картинної галереї. У нашому місті така мистецька акція проводиться вперше, але це поширена світова практика, яка в європейських містах використовується дуже часто.

Крім того, це гарний спосіб привернути увагу депутатів міської ради та представників громадськості, які відвідують засідання сесій міської ради, до художнього музею у Чернігові, - сказав він.


Довідково:

Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана створений 1983 року на базі художньої колекції Чернігівського історичного музею. Його зібрання нараховує понад дев’ять тисяч експонатів живопису, графіки, скульптури та декоративно-ужиткового мистецтва, що датовані ХVІ–ХХІ ст. Основу складає унікальна колекція Галаганів, в яку входять роботи західноєвропейських, вітчизняних митців та народна картина.

Численними є музейні твори українських художників ХХ ст., членів  Національної спілки художників України, яка в цьому році відзначає 80-річчя утворення. Серед її яскравих представників імена талановитих живописців, роботи яких увійшли в експозицію.

Незабутнім ліриком ХХ ст. і першим українським імпресіоністом, який виріс на кращих мистецьких традиціях європейських шкіл, по праву називають Миколу Глущенка. Він мав дружні стосунки з Олександром Довженком, неодноразово був обраний  керівником групи живописців у Будинку творчості і відпочинку «Седнів».

Розмаїттям жанрів та колористичним багатством живопису відзначається творчість наших земляків народних художників України Сергія Шишка та Почесних громадян міста Чернігова Володимира Ємця та Анатолія Шкурка.

За законами кольорової гармонії та пластичної форми реалістичного живопису написані картини заслужених художників України Андрія Мордовця, Леоніда Заборовського, викладачів Чернігівської дитячої художньої школи Миколи Гайдука, Володимира Наталушка.

Свідченням оригінального образного мислення є полотно Надії Мартиненко. Всі твори по-своєму оспівують красу Чернігово-Сіверського краю.Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: щотижнева розширена оперативна нарада при міському голові. Інформація керівників медичних установ

Ніжин: щотижнева розширена оперативна нарада при міському голові. Інформація керівників медичних установ 13:55

6 квітня відбулась щотижнева розширена оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника. На період карантинного режиму змінений формат наради, щоб мінімізувати перебування великої кількості людей.

У Чернігові про одиноких літніх людей піклуються фахівці двох територіальних центрів

У Чернігові про одиноких літніх людей піклуються фахівці двох територіальних центрів 13:49

У Чернігові про самотніх людей похилого віку, які вже потребують сторонньої допомоги, піклуються, зокрема, фахівці територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Деснянської та Новозаводської районних у місті Чернігові рад.

Поліцейські інформують: ТОП-3 аварійно-небезпечних ділянок Чернігівської області

Поліцейські інформують: ТОП-3 аварійно-небезпечних ділянок Чернігівської області 13:45

За поліцейською статистикою, аварії на Чернігівщині найчастіше траплялися у світлий час доби. За видами транспорту учасниками ДТП у 83,5% були легкові автівки, у 10,5% – вантажівки та у 6% мототранспорт.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 11:22

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 274 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 274 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 11:14

Упродовж минулого тижня з 30 березня по 6 квітня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 196 чоловік особового складу та 61 одиниця спеціальної техніки.