Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 31 березня, 00:04:44

Презентовано виставку археологічних пам’яток Чернігова, знайдених пошуковими експедиціями у 2014-2017 роках

08.02.2018   08:20Агенцiя

6 лютого у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» відбулося відкриття виставки археологічних знахідок, виявлених пошуковими експедиціями у 2014-2017 роках.

До участі у заході долучився і перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук.

Серед експонатів, представлених на експозиції, унікальна ювелірна форма кінця ХІІ ст. із зображенням птаха та дракона для виготовлення браслетів-наручів; срібна печатка козацького старшини першої половини ХVІІст.; фрагменти порцелянового посуду ХІІст. виробництва Сирії та Китаю і скляного посуду із Візантії, а також численні предмети побуту, озброєння, прикраси і будівельні матеріали давньоруського та пізнього середньовіччя.

Речові знахідки характеризують різні грані життя городян: побут, виробництво, торгівлю у різні епохи існування міста Чернігова.

Представили виставку археологічних знахідок кандидат історичних наук, доцент Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г. Шевченка, керівник пошукових експедицій Олена Черненко та старший науковий співробітник відділу музейної та науково-фондової діяльності Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Тетяна Новик.

Варто відзначити, що Чернігівська археологічна експедиція проводила архітектурно-археологічні дослідження на виконання однойменної програми, затвердженої депутатами Чернігівської обласної ради, яка розрахована на 2013-2020 роки. У роботах брали участь наукові співробітники Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній»  і студенти Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г. Шевченка.

Під час заходу також презентовано фотовиставку, присвячену архітектурно-археологічним дослідженням пам’яток Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» за півстоліття його діяльності.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська поліція відкрила кримінальне провадження за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів 16:42

Сьогодні близько 13-ї години до поліції звернулася знімальна група одного з чернігівських телеканалів.

Бронювання військовозобов’язаних на Чернігівщині. Куди звертатися та які документи подавати? 15:55

В Україні запрацював новий Порядок бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час.

Сьогодні вночі на проспекті Левка Лук’яненка патрульні поліцейські виявили громадянина. 15:49

На запитання інспекторів чому він у комендантську годину не вдома, чоловік став лихословити та ображати поліцейських.

Поліція Чернігівщини скерувала до суду справу щодо організованої транснаціональної злочинної групи торгівців людьми 15:47

Співробітники відділу міграційної поліції Чернігівщини разом з слідчими обласної поліції спільно зі Службою безпеки України завершили досудове розслідування та передали прокурору Чернігівської обласної прокуратури для направлення до суду обвинувальний акт щодо організованої групи торгівців людьми.

На Чернігівщині стартував проєкт «Лабораторії творчого діалогу» 15:42

Місцеве самоврядування та мешканці громад із допомогою U-LEAD заново вчаться комунікувати