"Сіверські вікінги" зберуть історичних реконструкторів у Чернігові
Третій фестиваль середньовічної культури та історичного фехтування "Сіверські вікінги", який 15-16 липня відбудеться у Чернігові, збере представників більш ніж 10 клубів, що спеціалізуються на різних напрямках історичної реконструкції.
"Очікується, що в турнірах візьмуть участь представники більш ніж 10 клубів історичного фехтування та лучники з Києва, Харкова, Сум, Запоріжжя, Вінниці, Кам’янця-Подільського, загалом близько 50 бійців і стрільців. До Чернігова приїдуть навіть учасники та переможці проекту "Битва націй", - зазначається у повідомленні організаторів.
За програмою, першого дня відбудуться конкурс історичного костюма, масові бої "16х16", турнір "Щит-Меч", майстер-клас з історичних танців, професійні поєдинки лицарів та лучників, виступ кінного театру, концерт рок-фольк гурту, фаєр-шоу та "гітарник" біля вогнища до самого ранку.
Наступного дня заплановано командні бої "2х2" та "5х5", знову ж таки майстер-клас з історичних танців та нагородження переможців турнірів.
Упродовж обох днів фесту відвідувачі також зможуть взяти участь у майстер-класах із рукоділля, виготовлення посуду, прикрас чи елементів середньовічної зброї, ковальства, шиття тощо.
Перший фестиваль "Сіверські вікінги" відбувся влітку 2014 року. Він прийшов на зміну фесту історичного фехтування і слов’яно-варязької культури "Коровель", який 13 років проводився поблизу села Шестовиця Чернігівського району, поряд з місцем найбільшої в Європі стоянки-городища вікінгів ІХ-ХІІ століть за межами Скандинавії.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські затримали чоловіка, який тяжко травмував односельця 14:57
Оперативники та слідчі відділення поліції №1 (селище Короп) Новгород-Сіверського відділу поліції затримали 54-річного чоловіка, причетного до заподіяння тяжких тілесних ушкоджень односельцю під час спільного вживання алкогольних напоїв.
Безпека, харчування та підвезення: як школи Чернігівщини підготувалися до нового навчального року 12:55
Менш ніж за тиждень стартує новий навчальний рік. Як підготувалася до нього Чернігівщина, розповів сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА начальник Управління освіти і науки ОДА Юрій Музика.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:51
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 7 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
27 серпня: цей день в Україні і світі 08:50
День 1646 Російська агресія - Day 1646 Russian aggression
Бельгійські волонтери передали Чернігівщині пожежний автомобіль та дві «швидкі» 16:06
Сьогодні область отримала карету швидкої допомоги, спеціалізований ветеринарний автомобіль та великовантажне авто для пожежно-рятувальної служби. Автівки доставлено з Бельгії в межах благодійної ініціативи «Отець Карел для України».