Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 19 травня, 21:54:30

Стартував "Чілдрен кіно фест". ВІДЕО

31.05.2017   08:56

Вперше у Чернігові проходить фестиваль дитячого та підліткового кіно. Безкоштовні покази щодня. У кіно-кільтурному мистецькому центрі демонструють новинки європейських кінематографістів. Головними суддями «Чілдрен кіно фесту» виступають самі глядачі, тобто діти.

З 27 травня по 4 червня у двадцяти містах України проходить «Чілдрен кіно фест». Фестиваль щорічний, а от Чернігів приєднався до нього вперше. Це чудова можливість для дітей та підлітків побачити фільми, які знімають в сучасній Європі і які на широкому екрані у нас не часто побачиш.

Вадим Антошин, директор обласного кіно-культурного мистецького центру: «Це Всеукраїнський фестиваль. Він проходить за підтримки Представництва Євросоюзу в Україні, також за підтримки дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), «Держкіно», обласної державної адміністрації і ряду партнерських організацій, в першу чергу це ГО «МАРТ», яка також є одним з  головних партнерів на нашому фестивалі».

Дев’ять фестивальних днів —  дев’ять фільмів-конкурсантів. Швейцарія, Франція, Великобританія, Німеччина, Швеція, Данія, Угорщина, Україна. Стрічку латвійського виробництва презентує представник Консульства Латвійської Республіки в області Ірина Харченко.

Ірина Харченко, помічник Почесного Консула Латвійської Республіки в області: «Сьогодні ми представляємо фільм латвійського кінорежисера Яніса Нордса про життя тринадцятирічного хлопчика, який в силу різних обставин потрапляє на вулиці нічної Риги. Він зустрічається з всілякими проблемами і з дорослим життям, і йому, в принципі, вдається подолати всілякі труднощі і повернутися додому, і  підняти авторитет в очах своєї матері.  Латвійці —  вони дуже підтримують своє кіно, свою продукцію. Вони в принципі дуже патріотичні. І будь-які культурні прояви у сфері пісень чи театру вони підтримують, тому що це їх власний продукт».

Фільми транслюються безкоштовно, тож бажаючих побачити сучасне європейське кіно – чимало. Діти вже на канікулах,  вільний час є.

Вадим Антошин: «Нашою ініціативою було те, що половину квитків безкоштовних ми передати дітям з соціально незахищених категорій. .. Ми запропонували управлінням освіти щоб діти, які знаходяться в інтернатах, прийшли побачити ці фільми».

Отримати квиток діти могли, зареєструвавшись на сайті. Додамо, кожен глядач автоматично стає членом журі фестивалю. По закінченню перегляду діти виставляють свою оцінку картині. Така система – подобається чи ні – чесна, як і самі діти. Голоси всіх глядачів з України будуть зібрані, обраховані, і тоді стане відомо, хто ж отримав перемогу.


Останні новини Чернігівщини

Через ворожі атаки поранені троє людей: поліція Чернігівщини документує воєнні злочини росіян 09:46

Упродовж доби ворог продовжував атакувати Чернігівську область безпілотниками. Наразі відомо про трьох постраждалих мирних людей.

 57 ветеранів із Чернігівщини зможуть придбати власне житло за кошти держсубвенції

57 ветеранів із Чернігівщини зможуть придбати власне житло за кошти держсубвенції 09:44

Днями Кабмін затвердив розподіл субвенції на житло за програмою Мінветеранів. Для Чернігівської області передбачено майже 154 мільйони гривень. Це дасть змогу 57 ветеранам з області придбати власні оселі. Мова йде про захисників з І-ІІ групами інвалідності.

19 травня: цей день в Україні і світі

19 травня: цей день в Україні і світі 08:42

День 1546 Російська агресія - Day 1546 Russian aggression

Надзвичайні події в області за останню добу 10:48

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини