Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 червня, 19:09:19

Чернігівщина долучилась до українсько-угорського мистецького діалогу

27.04.2017   13:32Агенцiя

З 17 до 30 квітня в Україні проходить Міжнародна Пасхальна асамблея «Духовність єднає Україну».

Уже дев’ятий рік поспіль цей мистецький захід відбувається під патронатом Українських Православних Церков за сприяння Національної академії мистецтв України і творчих спілок.

Цьогоріч підтримку організаторам надали посольства Угорщини, Швейцарії, Узбекистану, Італії, Литви, Польщі в Україні.

Загалом концертна програма асамблеї передбачає проведення 46 творчих заходів. Для поціновувачів мистецтва звучатиме музика різних епох, жанрів і стилів у виконанні провідних колективів і солістів України, а також зарубіжних гостей.

Міжнародна складова асамблеї є доволі потужною. Знаковими мистецькими заходами цьогоріч стануть «музичні діалоги»: «Україна-Швейцарія», «Україна-Узбекистан», «Україна-Литва», «Україна-Італія» та «Україна-Польща».

Долучилася до участі у Пасхальній асамблеї і багата талантами Чернігівщина, де 26 квітня в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм відбулася святкова концертна програма «Фольклор єднає нас».

Почесними гостями урочистого дійства стали урядовий уповноважений – комісар Уряду Угорщини Іштван Ґрежа, Надзвичайний і Повноважний посол Угорщини в УкраїніЕрно Кешкень, керівник Департаменту апарату урядового вповноваженогоПетер Пеллер, яких від української сторони вітали перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, заступник голови – керівник апарату Чернігівської обласної державної адміністрації Наталія Романова та заступник директора Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДАПавло Веселов.

Відкрив урочистий захід академічний камерний хор ім. Д.Бортнянського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм - незмінний учасник асамблеї.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблого учасника антитерористичної операції Павла Смирнова, старшого солдата Збройних Сил України, та пам’ять усіх військовослужбовців – учасників антитерористичної операції, які віддали життя, захищаючи незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

Звертаючись до присутніх, Іштван Ґрежа перш за все подякував академічному камерному хору ім. Д.Бортнянського за майстерне виконання гімну його країни на складній угорській мові. Він також зауважив, що українській та угорський народи є надзвичайно талановитими і творчими, мають багато спільного у культурі, що і має на меті продемонструвати Пасхальна асамблея.

У свою чергу Наталія Романова наголосила на тому, що Пасхальна асамблея є своєрідним символом культурного і духовного єднання двох дружніх європейських народів. Вона також подякувала урядам усіх країн, які підтримали ідею проведення цього мистецького заходу у такий непростий для України час, коли на сході нашої держави триває військова агресія. Наталія Романова виловила переконання, що запорукою щасливого майбутнього України є єдність і духовність, а культура є тим містком, який єднає душі і серця українців та угорців.

Далі розпочалася концертна програма, в якій взяли участь колективи «Тячівська банда», родинний музикальний гурт з Солотвина та Угорський державний народний ансамбль, яким керує Пал Іштван. Свої виступи чернігівським глядачам подарували відомий угорський музикант, композитор, етнограф, володар багатьох престижних музичних премій Бот Міклош та його музичний гурт з Угорщини, артисти київського ансамблю «Божичі», а також учасники українських народних колективів.
           

Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

Найбільше він любив людей і небо: у Ніжині відкрили меморіальну дошку Герою України Данилу Мурашку 17:20

Сьогодні у Ніжині відбулося відкриття меморіальної дошки на честь нашого земляка, Героя України, легендарного військового льотчика, майора Данила Мурашка. Встановлено її на вулиці, яка віднедавна гордо носить його ім’я.

Результат Драгера — 2,25 проміле: патрульні відсторонили від керування нетверезого водія 16:36

Нещодавно патрулюючи вулицею Федора Уманця, за порушення ПДР інспектори зупинили автомобіль Mercedes-Benz 200 D.

Формуючи культуру пам’яті: у Чернігові відбулася зустріч із представницями ГО «Вшануй» 16:13

19 червня в Чернігівській міській раді відбулася робоча зустріч із Катериною Даценко та Єлизаветою Плескачовою — представницями громадської організації «Вшануй», яка займається розвитком культури пам’яті в Україні та популяризацією загальнонаціональної хвилини мовчання.

Понад 3,1 млн грн надійшло до місцевого бюджету за адміністративні послуги, надані землевпорядниками Чернігівщини з початку 2026 року 15:44

З початку поточного року землевпорядники Чернігівської області спрямували до загального фонду місцевого бюджету 3,101 млн грн за надані населенню адміністративні послуги з питань ведення Державного земельного кадастру.

Через отримані травми загинула пасажирка: повідомлено про підозру водію, який керував автомобілем напідпитку 15:10

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру 51-річному жителю Прилуцького району Чернігівської області у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, що спричинило смерть потерпілого (ч. 3 ст. 286-1 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини