Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 22 червня, 11:58:01

Круглий стіл “Софія Русова і українська ідея”

19.05.2012   16:53

Круглий стіл “Софія Русова і українська ідея”, присвячений огляду життєвого та творчого шляху відомого українського діяча Софії Русової, відбувся в конференц-залі Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

Ініціатором заходу, організованого спільними зусиллями Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації та обасного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського, став історик-краєзнавець Володимир Єрмак.

Учасники заходу говорили про походження видатної громадської діячки, педагога, про її нелегкий життєвий шлях. Адже їй, людині принциповій і щирій у своїх переконаннях, довелося пережити еміграцію, поневіряння на власній батьківщині. Зокрема, Володимир Єрмак, протягом років вивчаючи життя Софії Русової, навів низку маловідомих фактів з її біографії. Олексій Гальонка – заступник директора обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського звернув увагу присутніх на заходи, спрямовані на донесення до педагогічних працівників ідеї педагогічної спадщини Софії Русової, зокрема, організацію “Центрів Софії Русової”.

Про вшанування пам’яті видатної землячки розповіла Тетяна Глушак – заступник директора з виховної роботи Олешнянської ЗОШ І – ІІІ ст. імені Софії Русової. Вона зазначила, що “ми всі горді з того, що на нашій землі з’явилася така видатна постать”. Сьогодні в школі проводиться значна робота щодо повернення з забуття та впровадження спадщини С.Русової в педагогічний процес.

“Постаттю планетарного масштабу” назвала Софію Русову Тамара Демченко – кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України інституту історії, етнології та правознавства імені О.М.Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка та зазначила, що життєвий шлях і справи СоФії Русової потребують ще подальшого вивчення.

На завершення “круглого столу” його учасники мали змогу переглянути документальний фільм “Софіїн день”, присвячений життю та діяльності видатної землячки.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині майже 267 тис. пацієнтів отримали ліки проти серцево-судинних захворювань за програмою “Доступні ліки” 15:25

“Доступні ліки” – це програма, за якою українці з хронічними захворюваннями можуть отримувати необхідні ліки та медичні вироби безоплатно або з частковою доплатою. Їх вартість напряму аптеці відшкодовує Національна служба здоров’я України. Програма дозволяє зменшити фінансове навантаження на пацієнтів та збільшити доступність ліків.

Конфлікт “двовладдя” в Чернігові: яку участь в цьому приймають локальні медіа 15:18

Низка чернігівських медіа та пабліків в соціальних мережах вже понад півтора роки втягнута у протистояння між Чернігівськими міською радою та міською військовою адміністрацією. Це відображається на матеріалах видань, які присвячені висвітленню позицій сторін. Хто на чиєму боці, - розбираємося у цьому блозі.

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне”

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне” 15:11

Психічні травми у військових та цивільних, постраждалих від війни, — проблема масштабна, яка не зникне після завершення бойових дій. Радше варто очікувати, що насліки невидимих поранень тільки посилюватимуться та набуватимуть інших проявів. На цьому наголошує директорка Центру психічного здоровʼя та реабілітації ветеранів “Лісова поляна” Ксенія Возніцина.

Від фізичної до продовольчої безпеки: начальник ОВА відвідав Бахмацьку громаду 15:05

Свій робочий візит до Бахмацької ТГ начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у супроводі начальника Ніжинської РВА Григорія Ковтуна та голови громади Павла Шимка розпочав із одного з навчальний закладів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини