Нащадки дворянина Березовського повернули собі родове гніздо під Черніговом
Нащадки поміщика “середньої руки” Березовського, що проживав колись у селі Старий Білоус під Черніговом, нарешті повернули собі родове гніздо і відкрили там музей-садибу свого предка.
![](/uploads/1297-m.jpg)
Про це повідомила праправнучка Павла Березовського, киянка Олена Малишко.
“На те, щоб отримати будинок у свою власність, у нас пішло три з половиною роки і майже 120 тис. грн. Це було дуже непросто”, – сказала вона.
Напівзруйновану будівлю, вік якої – 120 років, сільська рада продала дворянським нащадкам за 32 тис. грн. Ще майже 100 тисяч родина витратила на оформлення покупки – аукціон, різні експертизи БТІ тощо. Доки тривала ця тяганина, Олена Малишко створила в садибі культурний центр, у якому проводила Старобілоуські читання – науково-практичні конференції на історичну тематику. Водночас розшукувала по селу меблі та речі, які колись належали її предкам.
За словами О. Малишко, оформлення музейної експозиції в будинку ще не завершене, але з тих матеріалів, що вже є, можна дізнатися багато цікавого про рід Березовських. Серед його представників – старшини чернігівських козацьких полків, генерал імператорської армії та музиканти. Найвідоміший із них – композитор Максим Березовський.
Днями в садибі-музеї була проведена перша екскурсія. Олена Малишко каже, що офіційно відкриє музей після належного оформлення однієї-двох кімнат.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.