Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 9 серпня, 11:34:49

Чернігівщина та її жителі в роки Української революції в наукових роботах місцевих істориків

31.03.2017   09:59Агенцiя

У рамках відзначення 100-річчя подій Української революції 30 березня науковці Чернігівщини зібралися на четверту конференцію «Чернігівщина і чернігівці часів Української революції 1917-1921 років».

– Століття тому Україна проголосила себе незалежною державою. Вже не один десяток років історики, краєзнавці вивчають революційні подіїї. Але й дотепер ми не маємо чіткої хронології, достеменно не знаємо, що відбувалося в містах та селах і, зокрема, на Чернігівщині в ті часи. Наукові доповіді, представлені сьогодні, є черговим кроком до вивчення нашої історії, – зауважив директор Чернігівського історичного музею імені В.В.Тарновського Сергій Лаєвський.

Учасники зустрічі у своїх наукових роботах висвітлювали теми вільнокозацького руху, дії панцерних потягів на Чернігівщині, життя родин Коцюбинських та Милорадовичів на тлі революційної доби та інші. З усіма доповідями можна буде ознайомитися у часописі «Скарбниця української культури».

Сергій Лаєвський наголосив, що наразі в Чернігові працює робоча група, яка збирає матеріали про події та видатних осіб Української революції. За результатами її роботи до місцевих органів влади надійдуть рекомендації щодо увічнення найбільш значущих моментів та особистостей революції сторічної давності.

Цього ж дня в історичному музеї відбулася презентація експозиції «Чернігівщина часів Української революції 1917-1921 років».

Довідково: «Скарбниця української культури» – це збірник наукових праць Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського. Його можна придбати в Чернігівському історичному музеї та крамниці Інституту української археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського або замовити за телефонами: +38(0462)676-650.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

9 серпня - День будівельника

9 серпня - День будівельника 09:01

У деяких пострадянських країнах святкується у другу неділю серпня. Свято День будівельника вперше встановлене за Хрущова 6 вересня 1955. Є традиційним у календарі працівників будівельних галузей. Популярні святкові заходи мають щорічний характер.

До Дня будівельника. ДОВІДКА

До Дня будівельника. ДОВІДКА 14:25

Середньооблікова кількість штатних працівників у будівництві Чернігівщини з початку року становила 3,5 тис. осіб.

Яка підготовка потрібна військовим зв’язківцям?

Яка підготовка потрібна військовим зв’язківцям? 13:53

В сучасних умовах проходження військової служби рівень підготовки зв’язківців кожного року значно покращується. Це обумовлено в першу чергу оснащенням новітніх засобів зв’язку, таких як «Harris», що використовуються для зв'язку на великих відстанях, «Motorola» та інших.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини