Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 13:55:42

У бібліотеці Короленка презентували книги "Чернігівський beaumonde, або Записки бібліографа"Людмили Студьонової та "Чернігівська старовина" Василя Хижнякова

08.02.2017   10:15Агенцiя

7 лютого на засіданні клубу "Краєзнавець" було презентовано книгу нашої шановної колеги, Людмили Студьонової "Чернігівський beaumonde, або Записки бібліографа" та збірник праць громадського діяча та краєзнавця Василя Хижнякова "Чернігівська старовина", який до друку підготували провідні українські історики Олександр Коваленко, Андрій Курданов та Олександр Рахно.

Обидва видання побачили світ за кошти обласного бюджету в рамках обласної Програми підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівщини на 2016-2020 роки.
 
Автор книги "Чернігівський beaumonde, або Записки бібліографа", бібліотекар з понад 50-річним стажем, Людмила Валентинівна Студьонова представила свою роботу та наголосила, що присвячує її 140-річчю з часу заснування своєї рідної бібліотеки, Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка. Вона підкреслила, що хоча спомини і носять особистий характер, її метою було показати діяльність обласної бібліотеки у контексті культурно-мистецького життя м. Чернігова 60-90-х рр. ХХ ст.
 
Директор ОУНБ ім. В.Г. Короленка Інна Аліференко щиро привітала автора з виходом чергової книги та висловила надію, що ця розвідка стане достойним внеском у вивчення історії не тільки бібліотеки, а й Чернігівщини загалом.
 
Теплими словами, чуттєвими віршами, емоційними зізнаннями вітали автора книги поет, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Дмитро Іванов, голова правління Чернігівської обласної організації Національної Спілки краєзнавців України, президент клубу "Краєзнавець", директор Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка, професор Олександр Коваленко, відомий журналіст, шеф-редактор часопису "Сіверянський літопис" Сергій Павленко, голова Чернігівського районного осередку Національної спілки краєзнавців України, заступник голови Чернігівської районної держадміністрації Андрій Курданов, бібліотекар відділу мистецтв Валентина Золотар.
 
Наступним виданням, що було презентоване на засіданні клубу "Краєзнавець", стала збірка праць відомого громадського діяча та краєзнавця Василя Михайловича Хижнякова (1842-1917) з історії Чернігівщини ХVІІІ – початку ХХ ст. "Чернігівська старовина".

Цікаву і дуже корисну, з огляду на сучасні реформи місцевого самоврядування, книгу представили її упорядники директор Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка, професор Олександр Коваленко, завідувач кафедри історії України Навчально-наукового інституту історії, етнології і правознавства імені О.М. Лазаревського ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка, кандидат історичних наук Олександр Рахно та заступник голови Чернігівської районної держадміністрації Андрій Курданов.
 
Роздумами про прочитану книгу та непересічну особистість її автора поділився голова правління Чернігівського обласного об'єднання єврейських громад та організацій, головний редактор газети "Тхия" Семен Бельман.
 
З книжково-ілюстративними виставками "Дар заглядати вглиб. З краєзнавчого доробку Людмили Студьонової" та "Громадський діяч та історик Василь Хижняков (1842-1917)" ознайомила присутніх модератор заходу, завідувач відділу краєзнавства Ірина Каганова. На завершення зустрічі вона побажала подальшої творчої наснаги всім авторам та гостям і подякувала головному інженерові Анатолію Іщуку за гарно налаштований скайп-зв'язок з Л.В. Студьоновою.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.