Документальний фільм про поета-дисидента Леоніда Тереховича. ВІДЕО
Наново відкрити яскраву історичну постать нашого земляка, поета і правдолюба-дисидента Леоніда Тереховича, який жив у Кучинівці Сновського району; а заразом зробити ще один крок у пізнанні історії й краще зрозуміти сучасні події в Україні.
![](/uploads/16423-m.jpg)
Цьому присвячений документальний фільм, підготовлений творчим колективом нашого телебачення. Він сьогодні виходить у нас в ефірі, а крім того буде презентований на малій батьківщині поета і в Чернігівському кіно-культурному центрі.
Чергова передача з циклу «Колискова для дорослих», підготовлена нашими колегами, має бути відкриттям для багатьох глядачів. Це, власне, документальний фільм – спроба через долю талановитого поета 60-х- початку 90-х років Леоніда Тереховича з Кучинівки Щорського (зараз Сновського) району зрозуміти історію нашої країни, розповідає співавтор – журналіст Ірина Воробей.
Онук безвинно репресованого у 30-ті роки сільського інтелігента (і теж поета), Леонід Терехович постійно стикався з несправедливим ставленням до себе (наприклад, його як онука так званого «ворога народу» не допускали до вишу на обрану спеціальність). Це зробило його болісно чутливим до будь-якої несправедливості взагалі. Односельці згадують його як правдолюба, котрого не любила влада й мало хто по-справжньому розумів.
Його протест міг проявлятися дещо наївно.
Але відповідь влади була зовсім не наївною. За сфабрикованою справою (нібито за бійку, в яку його насправді втягли) Терехович був ув’язнений. Вже звільнившись і зневірившись у можливості добитися чогось від влади, він у 1972 році написав листа з критикою радянської системи до Європейського бюро радіо «Свобода» в Стокгольмі. У листі він писав:…
Цей лист він збирався відкрито відправити з сільського поштового відділення. Лист був вилучений і справу проти Тереховича вели слідчі КДБ. Нова справа – нове ув’язнення. Наші колеги при створенні передачі працювали з архівом Служби безпеки України, де зберігається справа Тереховича.
Наприкінці 80-х – на початку 90-х Леонід Терехович повірив в ідею нової незалежної України, почав писати вірші українською мовою. Деякі з його віршів, написані чверть століття тому, виглядають як передбачення сьогоднішніх подій.
Передбачаючи війну й суспільні потрясіння, Терехович при цьому вірив у те, що наш народ усе це подолає.
У 1992 році у рідній Кучинівці Леонід Терехович загинув за досі незрозумілих обставин.
Розібратися в тих драматичних подіях і взагалі не бути байдужим до долі видатного земляка закликають автори передачі, яка згуртувала і телевізійників, і істориків, і артистів, котрі задіяні в ігрових сценах фільму.
Сподіваємося, що цей проект матиме продовження й розвиток у вигляді нових фільмів і взагалі нової чернігівської телевізійної документалістики.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.