Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 6 листопада, 10:19:07

У бібліотеці Короленка відбувся літературний вечір "Натхнені Придесенням"

05.12.2016   08:06Агенцiя

1 грудня в ОУНБ ім. В.Г. Короленка на черговому засіданні клубу "Краєзнавець" відбулось справжнє свято, літературний вечір "Натхнені Придесенням" з нагоди 40-річчя Чернігівської обласної організації Національної спілки письменників України.

Голова обласного письменницького осередку Олена Конечна наголосила, що саме у читальній залі головної книгозбірні області 3 грудня 1976 року відбулись установчі збори організації. Вона розповіла про розвиток літературного процесу на Чернігівщині, ознайомила присутніх з творчими портретами спілчан, вручила почесні грамоти представникам установ культури Чернігова на знак подяки за співпрацю.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять спілчан, що пішли в засвіти.

Учасник історичних установчих зборів письменницької організації поет, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, Дмитро Іванов розповів про перебіг подій 40-річної давнини та згадав про творче спілкування письменників-початківців з відомими, на той час, метрами поезії Дмитром Куровським та Кузьмою Журбою.

Відомий поет та журналіст Олександр Олійник представив своєрідний фотолітопис з життя Чернігівської обласної організації НСПУ, а головний редактор часопису "Літературний Чернігів", талановитий прозаїк Михась Ткач розповів про свій шлях до Спілки.

Модератор заходу бібліотекар відділу краєзнавства Вікторія Солонікова презентувала шановній аудиторії дещицю творчого доробку чернігівських спілчан з книжково-ілюстративної виставки "Натхнені Придесенням" та розповіла про унікальну збірку поезій Абрама Кацнельсона "Струм" з автографом уродженця Городні, відомого українського поета, яку він подарував у фонд бібліотеки того пам'ятного грудневого дня. Вона також представила сигнальний екземпляр бібліографічного покажчика "Літературні премії Чернігівщини", що готується до видання у бібліотеці.

Окрасою святкового вечора стали пісні на слова чернігівських поетів, які заспівали артист Чернігівського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка Едуард Брагіда і чарівні співачки Тетяна та Інна Чабан.

Останні новини Чернігівщини

Звернення до Державного архіву області: чим цікавляться громадяни 10:16

Державний архів Чернігівської області є одним з найбагатших в Україні: тут зберігаються документи з кінця XVIII століття до теперішнього часу.

В одному з дитсадочків Чернігова відремонтували укриття завдяки міжнародній підтримці 09:54

Реалізував проєкт Міжнародний благодійний фонд «Янголи Свободи». Вартість – майже 600 тисяч гривень, з яких 527 тисячі профінансував меценат із Казахстану.

Чернігівські спортсмени здобули нагороди на Кубку України з гирьового спорту 09:19

У Києві відбувся Кубок України з гирьового спорту СГСУ, в якому взяли участь понад 200 гирьовиків з восьми регіонів України.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини