Стартував XIII Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права про права людини DocudaysUA
Традиційно в грудні, в Чернігівській області, стартує вже XIII Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA і його цьогорічна програма пропонує фільми, тема яких порушує питання спільні як для України, так і всього світу.
Про це розповіли організатори фестивалю в м. Чернігові та Чернігівській області, представники Громадських організацій «MART» та Чернігівського громадського комітету захисту прав людини під час прес-брифінгу 1 грудня. Презентували відкриття:
Надія Кривопаленко – регіональна координаторка Docudays UA у Чернігівській області ГО «МART»;
Наталія Шляхтур – координатор освітнього напрямку ГО «МART» та фестивалю в м. Чернігові;
Катерина Данькова – юристка, координаторка програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини;
Денис Мурза - ГО «МART», координатор проектів.
Фестиваль з жовтня мандрує Україною і до кінця грудня найкращі документальні фільми про права людини змогли і зможуть ще побачити мешканці понад 250 міст і містечок.
Центральна тема цьогорічного фестивалю – «Крізь ілюзії», адже сьогодні країни й народи прощаються з багатьма своїми ілюзіями. Руйнується ілюзія про стабільність того світовлаштування, про яке разом домовилися сильні демократичні країни. Розвіялася ілюзія всього світу про слабкість України й нездатність українців до самоорганізації. Перед українцями, своєю чергою, постало фундаментальне питання: чи не час владі й суспільству позбавитися ілюзії, що країну можна реформувати без змін базових відносин в економічній, соціальній та культурній сферах.
Окрім звичних показів документального кіно в освітніх закладах та держустановах (яких заплановано більше 40) впродовж грудня в Чернігові планується провести 3 публічні покази.
Згідно запланованому графіку, 8 грудня в культурно-діловому центрі «Світогляд» (проспект Перемоги, 108а) відбудеться показ фільму німецького режисера, Стефана Кессіоглу, «Тягар доказів», також прес-сніданок з відомими правозахисниками України, під час якого мешканці Чернігова та гості зможуть поспілкуватись з ними на тему захисту прав людини та дізнатись про кращі практики в цьому питанні. Захід почнеться об 11:00.
Наступний відкритий показ відбудеться в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В.Г. Короленка (проспект Миру, 21). О 11:00 розпочнеться фільм канадських режисерів Рея Клонскі та Марка Леймі «Девід і я», який допоміг виправдати і звільнити помилково засуджену до тривалого позбавлення волі людину – головного героя цього фільму. Після завершення фільму для глядачів буде проведена дискусія з експертом.
І фінальний захід – урочисте закриття фестивалю в Чернігові відбудеться у формі вечірки 16 грудня о 18:00. Буде показано фільм українського режисера Миколи Дондюка «Все йде за планом» про боротьбу київських активістів з незаконною забудовою. В неформальному спілкуванні, після завершення фільму, учасники заходу зможуть обговорити схожі проблеми в Чернігові і, можливо, знайти партнерів та напрацювати план для її вирішення. Долучитись до заходу можна буде, прийшовши до кафе «Предслава», за адресою проспект Перемоги, 93.
За межами міста Чернігова відкриті покази документального кіно планується у Ніжині, де глядачам презентують вже відомий чернігівцям фільм Аліси Коваленко та Любові Дуракової «Аліса в країні війни» (показ відбудеться 7 грудня, 0 17:00, у культурно-освітньому центрі «Юність» у Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, який виступає партнером заходу. Центр знаходиться за адресою вул. Воздвиженська, 3) та у Прилуках, де також представлять фільм Миколи Дондюка «Все йде за планом» (показ відбудеться 9 грудня, о 13:00, у Прилуцькому краєзнавчому музеї імені В. І. Маслова, по вул. Київська, 277. Партнер заходу – Прилуцька гімназія № 5 імені В.А. Затолокіна).
Вхід на всі заходи в рамках фестивалю вільний.
Останні новини Чернігівщини
Медицина без бар’єрів: для жінок із віддалених громад Чернігівщини забезпечено доступ до життєво важливого онкоскринінгу 10:21
Чернігівський медичний центр сучасної онкології продовжує реалізацію масштабної програми скринінгу раку молочної залози, орієнтованої на жінок із найвіддаленіших куточків нашої області. Нещодавно в межах цієї ініціативи безоплатне мамографічне обстеження пройшли близько 30 мешканок Менської громади.
Чернігівський спортсмен Валерій Власенко здобув «золото» і «бронзу» міжнародного турніру 10:19
З 09 до 15 березня в місті Владиславово (Польща) відбувся Міжнародний турнір з пара тенісу настільного серед осіб з ураженнями опорно-рухового апарату та порушеннями розумового і фізичного розвитку.
Поліція документує наслідки ворожих атак на Чернігівщині 10:17
Вчора вдень та сьогодні вночі ворог вкотре вдарив безпілотниками по Сновській громаді Корюківського району та по місту Новгород-Сіверський.
Надзвичайні події в області за останню добу 09:33
Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 9 пожеж.
17 березня: цей день в Україні і світі 09:30
День 1483 Російська агресія - Day 1483 Russian aggression