Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 березня, 12:41:22

Завершився ХІІ Міжнародний театральний фестиваль жіночої творчості ім. М. Заньковецької

15.11.2016   07:05

Ніжин і… жінки. На Батьківщині видатної артистки Марії Заньковецької відбувся театральний форум.

Нагадаємо, дванадцять років тому у Ніжинському драмтеатрі ім. М.Коцюбинського, за ініціативи директора Юрія Муквича започаткували Театральний фестиваль жіночої творчості ім. М. Заньковецької.

Цьогоріч форум значно розширив свої рамки, до українських колективів додались театри зарубіжні.

Всі 11 днів, поки триває фестиваль, місцевий театр є найпопулярнішим закладом. Ніжинський форум зосереджується на жіночій акторській творчості, тому у кожній виставі була присутня яскрава роль прекрасної статі. Господарі фестивалю, Ніжинський академдраматичний театр, (поза конкурсом) показали свою нещодавню прем'єру «Останній гречкосій» О. Огородника.

Сучасна історія українського села, де земля стає товаром, а життя людини нічого не варте, пролунала дуже актуально. Ще один твір цього автора було представлено у фестивальній афіші. Львівський Національний театр ім. М. Заньковецької привіз виставу «Криза», де глядачі, як у дзеркалі, побачили власні проблеми й переживання, складність родинних стосунків. Двічі у програмі форуму згадувалось ім'я корифея українського театру М. Старицького.

Цікаво, що інтерпретувати твір української класики п'єсу «За двома зайцями» взялися білоруси та латвійці. І в Українському народному театрі (Рига), і у Мозирському драмтеатрі ім. І. Мележа історія вишуканого пройдисвіта Голохвастова трактувалася за сюжетом. А білоруси наголосили на драматичній темі образи нещасливої нареченої Проні, українці ж з Латвії, які в далекому краї зберігають рідну культуру і мову, зосередились на задушевній мелодиці української пісні, на автентиці національного вбрання, красу якого яскраво продемонстрували. Не вперше фестивальна сцена надавалася й майбутнім акторам.

Навчальний театр Національного університету театру, кіно й телебачення ім. І. Карпенка-Карого показав виставу «Татуйована троянда» Т. Вільямса з італійськими пристрастями й несподіванками кохання. Вірність традиціям національного театру продемонстрував у виставі «Наймичка» І. Карпенка-Карого Кіровоградський муздрамтеатр ім. М. Кропивницького — колиска Театру корифеїв.

Наша столиця була представлена Молодим театром, що цікаво прочитав несподівано-провокативну п'єсу «Однорукий» М. Макдонаха, та колективом «Квартет DEKRU» з пластично-візуальним шоу «Світлі душі» у стилі мистецтва класичної пантоміми. Талановито вигадану, феєричну «Комедію помилок» В. Шекспіра показав Чернігівський драмтеатр ім. Т. Шевченка.

Кишинівський театр «Гугуце» відому казку «Голий король» Г.-К. Андерсена спробував осучаснити, й навіть з назви «Шито…білими нитками» зрозумілі натяки на виклики сьогодення. У виставі «Оркестр» Ж. Ануя Харківського драматичного театру ім. Т. Шевченка — шість жіночих образів. Цю постановку наче створено для фестивалю жіночої творчості.

У калейдоскопі різнопланових, колоритних характерів музиканток оркестру філігранністю виконання вирізнялась Оксана Стеценко в ролі Мадам Ортанс. Вона й отримала головний приз ХІІ Міжнародного театрального фестивалю жіночої творчості — «Обласну премію ім. Марії Заньковецької».


Алла Підлужна, театрознавець


Журі фестивалю вирішило за високу індивідуальну майстерність визнати лауреатами фестивалю і нагородити дипломом актрис-учасниць фестивалю за номінаціями:

Номінація «ЗА ВІРНІСТЬ ПСИХОЛОГІЧНІЙ ТРАДИЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО КЛАСИЧНОГО ТЕАТРУ» — нагороджується Надія Мартовська за виконання ролі Мелашки у виставі «Наймичка», за твором І.Карпенка-Карого. Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Кропивницького (м.Кропивницький, Україна).

Номінація «ЗА ЯСКРАВИЙ КОЛОРИТ ОБРАЗУ» — нагороджується Оксана Січко за виконання ролі Секлити Лимарихи у виставі «За двома зайцями», за твором М.Старицького. Ризький український народний театр (м.Рига, Латвія).

Номінація «ЗА СЦЕНІЧНУ ЗЛАГОДЖЕНІСТЬ ЖІНОЧОГО АКТОРСЬКОГО АНСАМБЛЮ» — нагороджується акторський жіночий склад вистави «Татуйована троянда», за твором Т.Вільямса. Навчальний театр Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.Карпенка-Карого (м.Київ, Україна).

Номінація «ЗА ВИСОКУ ПРОФЕСІЙНУ МАЙСТЕРНІСТЬ» — нагороджується Дар’я Баріхашвілі за виконання ролі Мерілін у виставі «Однорукий», за твором М.МакДонаха. Київський академічний Молодий театр (м.Київ, Україна).

Номінація «ЗА ОРИГІНАЛЬНІСТЬ СЦЕНІЧНОГО ПРОЧИТАННЯ ТВОРУ» — нагороджується Габріела Лунгу за виконання ролі Нитки у виставі «Шито … білими нитками», за твором Г.К.Андерсена в інсценізації Раду Гілаша. Муніципальний ляльковий театр «Гугуце» (м.Кишинів, Молдова) 6.

Номінація «ЗА ДОСТОВІРНІСТЬ ВТІЛЕННЯ КОМЕДІЙНОГО ОБРАЗУ» — нагороджується Ірина Степова за виконання ролі Проні у виставі «За двома зайцями», за твором М.Старицького. Мозирський драматичний театр ім. І.Мележа (м.Мозир, Білорусь).

Номінація «КРАЩА ЕПІЗОДИЧНА РОЛЬ» — нагороджується Оксана Самолюк за виконання ролі Віри у виставі «Криза», за твором О.Огородника. Національний академічний український драматичний театр ім. М.Заньковецької (м.Львів, Україна).

Номінація «ПРИЗ ГЛЯДАЦЬКИХ СИМПАТІЙ» — нагороджується Інна Турік за виконання ролі Дівчини у виставі «Світлі душі», за твором та у постановці Л.Черепахіної. Quartet DEKRU (м.Київ, Україна).

Номінація «КРАЩА ЖІНОЧА РОЛЬ ДРУГОГО ПЛАНУ» — нагороджується Ірина Лозовська за виконання ролі Люціани у виставі «Комедія помилок», за твором В.Шекспіра. Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр ім. Т.Шевченка (м.Чернігів, Україна).

Номінація «КРАЩА ЖІНОЧА РОЛЬ НА ФЕСТИВАЛІ» «Обласна премія імені Марії Заньковецької» — нагороджується заслужена артистка України Оксана Стеценко за виконання ролі Мадам Ортанс у виставі «Оркестр», за твором Ж.Ануя. Харківський державний академічний український драматичний театр ім. Т.Шевченка (м. Харків, Україна). Рішення прийнято одноголосно.

Останні новини Чернігівщини

Що подивитися: 12 фільмів з минулого року, які ви пропустили

Що подивитися: 12 фільмів з минулого року, які ви пропустили 11:51

Якщо ви давно не дивилися хороших фільмів, то прийшов час надолужити згаяне. Пропонуємо ознайомитися з добіркою з 12 приголомшливих фільмів, що з’явилися в прокаті в минулому 2019 році. Це фільми, які гарантовано не залишать вас байдужими.

Смачні рецепти вихідного дня: 7 страв з ячмінної крупи або

Смачні рецепти вихідного дня: 7 страв з ячмінної крупи або "перловки" 11:39

Перловка — удивительный продукт. Очень питательный. Это обработанное ячменное зерно. А именно ячменная каша поддерживала гладиаторов Древнего Рима перед боями. Достоинство перловой крупы — невысокая калорийность. Всего 109 ккал на 100 г. Кстати, замедлить процесс старения не хотите ли? Бегом за перловкой! Она богата лизином — природным коллагеном. Не нужно никакого дорогущего крема. Вот оно — решение. Простое.

Гороскоп на наступний тиждень 30 березня - 5 квітня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 30 березня - 5 квітня 2020 року 10:50

5 квітня точне сполучення Юпітера та Плутона в Козерозі. Це кінець тотального контролю на користь нового миру. Люди вчаться жити з новим досвідом, з’являються можливості, завдяки серйозним змінам, починається новий цикл життя в глобальних масштабах. Змінюється структура економіки, події у великому бізнесі чи політиці, торкнуться кожної людини.

29 березня створено рецепт найпопулярнішого в світі напою - кока-коли

29 березня створено рецепт найпопулярнішого в світі напою - кока-коли 09:33

У березні 1886 року в Атланті полковник Джон Пембертон, фармацевт за освітою, намагався знайти засіб від головного болю.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини