Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 30 березня, 17:30:04

Обговорено перспективи включення українських об’єктів до Списку всесвітньої спадщини

02.05.2012   09:50Агенцiя

У Києві під егідою Міністерства культури України відбулася міжнародна наукова конференція “Методичні проблеми пам’яткоохоронних досліджень”, значну увагу під час якої було приділено аналізу перспектив українських номінацій, які перебувають у Попередньому списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Головним доповідачем з цього питання виступала директор НДІ пам’яткоохоронних досліджень НАН України, кандидат історичних наук Олена Сердюк.

Варто нагадати, що на цей час до Попереднього списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО внесено загалом 15 українських номінацій, з яких дві – природні пам’ятки. Науково-методична робота, спрямована на забезпечення виконання усіх необхідних вимог та процедур для внесення цих об’єктів до основного списку, триває.

Під час конференції відбулося детальне обговорення існуючих номінацій, проаналізовано перспективи їх включення до основного списку, вказано на можливі недоліки номінацій з огляду на їх специфіку (автентичність, серійність, категорію тощо) та відповідність усім вимогам ЮНЕСКО.

Кілька українських номінацій потребують додаткового опрацювання. Йдеться насамперед про такі з них: Культурний ландшафт каньйону Кам’янця-Подільського; Історичний центр міста-порту Одеси; Історичний центр Чернігова, IX-XIII ст.; Канівські Дніпровські схили з могилою Тараса Шевченка (м. Канів).

Загалом учасники конференції одностайні стосовно реальності планів керівництва Мінкультури щодо необхідності активно нарощувати присутність України у Списку всесвітньої культурної спадщини, оскільки країна дійсно має для цього величезний потенціал, необхідну науково-методичну базу та потужний кадровий ресурс.


За інформацією прес-служби Міністерства культури України

Останні новини Чернігівщини

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 3 особи та 299 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 3 особи та 299 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 15:40

Упродовж минулого тижня з 23 по 30 березня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 192 чоловіки особового складу та 59 одиниць спеціальної техніки.

ДБР повідомило про підозру у службовій недбалості командиру взводу поліції і його екс-підлеглому

ДБР повідомило про підозру у службовій недбалості командиру взводу поліції і його екс-підлеглому 14:46

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань повідомили про підозру командиру взводу роти патрульної служби поліції особливого призначення "Чернігів" і екс-поліцейському цього взводу, яких підозрюють у службовій недбалості, в результаті якої постраждали 8 правоохоронців, повідомили в прес-службі ДБР.

Задоволено два позови про виплату державної допомоги дітям-сиротам із числа випускників

Задоволено два позови про виплату державної допомоги дітям-сиротам із числа випускників 14:01

Відтак, двоє випускників отримають відповідні виплати.

Поліція разом з військовою службою правопорядку патрулюють вулиці

Поліція разом з військовою службою правопорядку патрулюють вулиці 13:57

Спільні наряди несуть службу не тільки в Чернігові, а й у місцях дислокації військових гарнізонів на території області.

Владислав Атрошенко придбав апарат ШВЛ для міської лікарні, яка прийматиме хворих з коронавірусом

Владислав Атрошенко придбав апарат ШВЛ для міської лікарні, яка прийматиме хворих з коронавірусом 12:11

Протягом останніх днів для міської лікарні № 2, яка першою прийматиме можливих хворих на коронавірус, закупили п’ять нових апаратів штучної вентиляції легень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини