Обговорено перспективи включення українських об’єктів до Списку всесвітньої спадщини
У Києві під егідою Міністерства культури України відбулася міжнародна наукова конференція “Методичні проблеми пам’яткоохоронних досліджень”, значну увагу під час якої було приділено аналізу перспектив українських номінацій, які перебувають у Попередньому списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Головним доповідачем з цього питання виступала директор НДІ пам’яткоохоронних досліджень НАН України, кандидат історичних наук Олена Сердюк.
Варто нагадати, що на цей час до Попереднього списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО внесено загалом 15 українських номінацій, з яких дві – природні пам’ятки. Науково-методична робота, спрямована на забезпечення виконання усіх необхідних вимог та процедур для внесення цих об’єктів до основного списку, триває.
Під час конференції відбулося детальне обговорення існуючих номінацій, проаналізовано перспективи їх включення до основного списку, вказано на можливі недоліки номінацій з огляду на їх специфіку (автентичність, серійність, категорію тощо) та відповідність усім вимогам ЮНЕСКО.
Кілька українських номінацій потребують додаткового опрацювання. Йдеться насамперед про такі з них: Культурний ландшафт каньйону Кам’янця-Подільського; Історичний центр міста-порту Одеси; Історичний центр Чернігова, IX-XIII ст.; Канівські Дніпровські схили з могилою Тараса Шевченка (м. Канів).
Загалом учасники конференції одностайні стосовно реальності планів керівництва Мінкультури щодо необхідності активно нарощувати присутність України у Списку всесвітньої культурної спадщини, оскільки країна дійсно має для цього величезний потенціал, необхідну науково-методичну базу та потужний кадровий ресурс.
За інформацією прес-служби Міністерства культури України
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.