Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 23:52:28

Обговорено перспективи включення українських об’єктів до Списку всесвітньої спадщини

02.05.2012   09:50Агенцiя

У Києві під егідою Міністерства культури України відбулася міжнародна наукова конференція “Методичні проблеми пам’яткоохоронних досліджень”, значну увагу під час якої було приділено аналізу перспектив українських номінацій, які перебувають у Попередньому списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Головним доповідачем з цього питання виступала директор НДІ пам’яткоохоронних досліджень НАН України, кандидат історичних наук Олена Сердюк.

Варто нагадати, що на цей час до Попереднього списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО внесено загалом 15 українських номінацій, з яких дві – природні пам’ятки. Науково-методична робота, спрямована на забезпечення виконання усіх необхідних вимог та процедур для внесення цих об’єктів до основного списку, триває.

Під час конференції відбулося детальне обговорення існуючих номінацій, проаналізовано перспективи їх включення до основного списку, вказано на можливі недоліки номінацій з огляду на їх специфіку (автентичність, серійність, категорію тощо) та відповідність усім вимогам ЮНЕСКО.

Кілька українських номінацій потребують додаткового опрацювання. Йдеться насамперед про такі з них: Культурний ландшафт каньйону Кам’янця-Подільського; Історичний центр міста-порту Одеси; Історичний центр Чернігова, IX-XIII ст.; Канівські Дніпровські схили з могилою Тараса Шевченка (м. Канів).

Загалом учасники конференції одностайні стосовно реальності планів керівництва Мінкультури щодо необхідності активно нарощувати присутність України у Списку всесвітньої культурної спадщини, оскільки країна дійсно має для цього величезний потенціал, необхідну науково-методичну базу та потужний кадровий ресурс.


За інформацією прес-служби Міністерства культури України

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.