Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 10 липня, 03:52:45

Наталія Дзюбенко-Мейс відвідала Чернігів. ВІДЕО

25.10.2016   08:05Агенцiя

Про книги, які стали відкриттям і прозрінням для науковців і які можуть зіграти таку ж роль для всього освіченого суспільства, йшлося під час візиту до Чернігова письменниці й журналіста Наталії Дзюбенко-Мейс.

Вона зустрілася зі студентами й слухачами безкоштовних курсів української мови та презентувала науково-публіцистичні й художні видання.

Не було б і цієї війни, якби наш народ не зазнав трагедій за кілька попередніх поколінь – репресій і голодоморів. Така думка, зокрема, висловлена в віршах з нової збірки Наталії Дзюбенко-Мейс, яку автор презентувала в Чернігові.

Вона відома і як журналіст, і як автор поетичних збірок та історичного роману «Андрій Первозванний». Примірники роману, а також книги віршів «Та, що біжить по стерні» вона привезла до Чернігова, і учасники зустрічі мали змогу їх придбати. Також презентовані вірші, які увійдуть до нової майбутньої збірки.

А крім того, Наталія Дзюбенко невтомно продовжує оприлюднення спадщини свого чоловіка – видатного історика й публіциста Джеймса Мейса. Американець за походженням, він жив в Україні з початку 90-х років до 2004-го, коли пішов з життя. Джеймс Мейс першим зібрав документальні свідчення, які неспростовно доводять, що голодомори в Україні були штучно організовані радянською владою. Але, збираючи ці документи, дослідник вступив у конфлікт і з впливовими колами в США, адже довів також те, що голод і репресії в Україні замовчувалися й західним суспільством. Тож Мейс оселився у нас і зробив для України неоціненно багато. Частина його наукових і публіцистичних робіт оприлюднені, а от деякі досі маловідомі статті зібрані в цій збірці – «Україна і матеріалізація привидів».

Досі не видана українською мовою головна наукова праця Джеймса Мейса «Дилеми національного відродження. Національний комунізм у Радянській Україні 1918-33 років». Ця книга, базуючись на дослідженнях документів, значною мірою і відкриває події в Україні на початку існування СРСР, і робить зрозумілішим те, що відбувається у нас тепер. Тому книга дуже потрібна сучасному масовому читачеві. І от тепер нарешті ведуться переговори про її друк в українському перекладі.

І власні переконання, і тривалий життєвий та творчий союз із Джеймсом Мейсом привчили Наталію Дзюбенко щиро висловлюватися про соціальні проблеми.

Зустріч із Наталією Дзюбенко-Мейс влаштували організатори чернігівських безкоштовних курсів української мови.


Останні новини Чернігівщини

Гроші самі не приходять!

Гроші самі не приходять! 14:37

Їх потрібно заробити, або створити умови для бізнесу, якій отримавши прибуток, сплатить більше податків.

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року 13:02

За перше півріччя 2020 року Чернігівським окружним адміністративним судом розглянуто майже дві з половиною тисячі справ та матеріалів.

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію 12:20

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11.00 четверга, 9 липня, в Чернігівській області зафіксовано +6 випадків захворювання на коронавірусну хворобу.

В області до 93% збільшилась кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання

В області до 93% збільшилась кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання 12:15

Протягом першого півріччя поточного року в області статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування отримали 112 осіб.

У Городні пробурили нову артезіанську свердловину

У Городні пробурили нову артезіанську свердловину 12:07

На початку липня у Городні завершили будівництво артезіанської свердловини. Її глибина – 508 метрів. Це резервна свердловина, що дозволить забезпечити стабільне водопостачання якісної питної води жителям міста, пишуть на сайті громади.