Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 жовтня, 07:28:54

Наталія Дзюбенко-Мейс відвідала Чернігів. ВІДЕО

25.10.2016   08:05Агенцiя

Про книги, які стали відкриттям і прозрінням для науковців і які можуть зіграти таку ж роль для всього освіченого суспільства, йшлося під час візиту до Чернігова письменниці й журналіста Наталії Дзюбенко-Мейс.

Вона зустрілася зі студентами й слухачами безкоштовних курсів української мови та презентувала науково-публіцистичні й художні видання.

Не було б і цієї війни, якби наш народ не зазнав трагедій за кілька попередніх поколінь – репресій і голодоморів. Така думка, зокрема, висловлена в віршах з нової збірки Наталії Дзюбенко-Мейс, яку автор презентувала в Чернігові.

Вона відома і як журналіст, і як автор поетичних збірок та історичного роману «Андрій Первозванний». Примірники роману, а також книги віршів «Та, що біжить по стерні» вона привезла до Чернігова, і учасники зустрічі мали змогу їх придбати. Також презентовані вірші, які увійдуть до нової майбутньої збірки.

А крім того, Наталія Дзюбенко невтомно продовжує оприлюднення спадщини свого чоловіка – видатного історика й публіциста Джеймса Мейса. Американець за походженням, він жив в Україні з початку 90-х років до 2004-го, коли пішов з життя. Джеймс Мейс першим зібрав документальні свідчення, які неспростовно доводять, що голодомори в Україні були штучно організовані радянською владою. Але, збираючи ці документи, дослідник вступив у конфлікт і з впливовими колами в США, адже довів також те, що голод і репресії в Україні замовчувалися й західним суспільством. Тож Мейс оселився у нас і зробив для України неоціненно багато. Частина його наукових і публіцистичних робіт оприлюднені, а от деякі досі маловідомі статті зібрані в цій збірці – «Україна і матеріалізація привидів».

Досі не видана українською мовою головна наукова праця Джеймса Мейса «Дилеми національного відродження. Національний комунізм у Радянській Україні 1918-33 років». Ця книга, базуючись на дослідженнях документів, значною мірою і відкриває події в Україні на початку існування СРСР, і робить зрозумілішим те, що відбувається у нас тепер. Тому книга дуже потрібна сучасному масовому читачеві. І от тепер нарешті ведуться переговори про її друк в українському перекладі.

І власні переконання, і тривалий життєвий та творчий союз із Джеймсом Мейсом привчили Наталію Дзюбенко щиро висловлюватися про соціальні проблеми.

Зустріч із Наталією Дзюбенко-Мейс влаштували організатори чернігівських безкоштовних курсів української мови.


Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 734 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 734 нових випадки COVID-19 19:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 21 жовтня в області зафіксовано 734 нових випадки COVID-19.

У Чернігові освятили Хрест на місці спорудження майбутнього храму

У Чернігові освятили Хрест на місці спорудження майбутнього храму 19:04

Сьогодні, 21 жовтня, у Чернігові у мікрорайоні «Шерстянка» відбулося освячення Хреста на місці спорудження майбутнього храму.

Форум «Чернігівщина – країни Балтії»: час нових контактів та контрактів

Форум «Чернігівщина – країни Балтії»: час нових контактів та контрактів 18:50

У четвер, 22 жовтня у Чернігівській області стартував Форум «Чернігівщина - країни Балтії. Регіональний вимір».

На Чернігівщині в повному обсязі профінансовано щомісячні страхові виплати за вересень

На Чернігівщині в повному обсязі профінансовано щомісячні страхові виплати за вересень 15:09

Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області 18 жовтня завершено фінансування щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх родин за вересень.

Поки приріст захворюваності на COVID-19 на Чернігівщині зростав ушестеро, жителі не поспішали вакцинуватися. Нині область у зоні загрози

Поки приріст захворюваності на COVID-19 на Чернігівщині зростав ушестеро, жителі не поспішали вакцинуватися. Нині область у зоні загрози 15:07

Ще на початку вересня на у Чернігівській області фіксували по 310-360 нових випадків коронавірусної хвороби на тиждень.