Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 січня, 19:19:39

Відбулася презентація "Книги пам’яті селища Радуль Ріпкинського району Чернігівської області"

06.10.2016   16:34

4 жовтня у Чернігівській ОУНБ імені В. Г. Короленка в рамках засідання клубу «Краєзнавець» відбулась презентація «Книги пам’яті селища Радуль Ріпкинського району Чернігівської області».

Розпочався захід символічною «Піснею про Дніпро» (музика М. Фрадкіна, слова Є. Долматовського), яку чудово виконав артист-вокаліст Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка Едуард Брагіда (концертмейстер – Галина Пустовіт).

Видання, що присвячене світлій пам’яті радульців, які загинули на фронтах Другої Світової війни та в локальних військових конфліктах ХХ ст., представив автор-упорядник, дослідник з Києва Олександр Асадчев. Він наголосив, що поштовхом до створення мартирологу стало розуміння, що й досі в тіні історії напівзабутими залишаються тисячі імен воїнів- земляків, які полягли в бою чи й до тепер вважаються зниклими безвісти. Додамо, що у книзі є і короткий історичний нарис про селище Радуль, що містить інформацію, якої немає в друкованих джерелах або вона знаходиться у виданнях, що маловідомі широкому загалу.

Серед перших читачів «Книги пам’яті селища Радуль Ріпкинського району Чернігівської області» був доктор історичних наук, професор Микола Бойко. У своєму виступі він віддав належне автору-упоряднику книги за велику любов до рідного краю та відзначив, що не будучи професійним письменником чи істориком, той взяв на себе сміливість підготувати це видання.

В обговоренні книги взяли також участь науковий працівник військово-історичного відділу Чернігівського обласного історичного музею ім. В. В. Тарновського Віктор Негода, економіст Олександр Бєльський, журналіст Іван Кужільний.

Підбиваючи підсумки засідання клубу «Краєзнавець», його президент, директор Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О. М. Лазаревського ЧНПУ імені Т. Г. Шевченка, професор Олександр Коваленко відмітив, що презентація даного видання – не тільки факт творчості автора, а й велика подія в краєзнавчому, історичному житті нашого краю та України в цілому. На Чернігівщині це перша книга пам’яті конкретного селища і вона є гідним зразком для наслідування.

Щиру зацікавленість присутніх викликала книжково-ілюстративна виставка «Ти прийшла, Перемого, слідами війни…», яку, як завжди бездоганно, представила модератор заходу, бібліотекар відділу краєзнавства бібліотеки Вікторія Солонікова.

Останні новини Чернігівщини

На ґанку будівлі Поштової монтують ковані металеві поручні та навіс

На ґанку будівлі Поштової монтують ковані металеві поручні та навіс 15:52

Триває реставрація пам’ятки архітектури місцевого значення «Поштова станція губернського казначейства», яка розташована на Валу.

Збільшився розмір плати за видачу та продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства

Збільшився розмір плати за видачу та продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства 15:45

У зв’язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб збільшився й розмір плати за видачу та продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.

85,1% жителів Чернігівщини уклали декларації з лікарем первинної ланки

85,1% жителів Чернігівщини уклали декларації з лікарем первинної ланки 15:37

85,1% жителів Чернігівщини уклали декларації з педіатром, терапевтом чи сімейним лікарем у четвертому кварталі 2021 року.

 Виконком погодив демонтаж 22 рекламних вивісок, які не відповідають дизайн-коду міста

Виконком погодив демонтаж 22 рекламних вивісок, які не відповідають дизайн-коду міста 15:33

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради сьогодні, 20 січня, погодив демонтаж ще 22 тимчасових об’єктів (вивісок), які не відповідають Концепції оформлення зовнішніх фасадів будинків з об’єктами громадського призначення на території м. Чернігова (дизайн-коду міста).

На вул. Шевченка, у районі Чернігівської політехніки, демонтують великогабаритний МАФ

На вул. Шевченка, у районі Чернігівської політехніки, демонтують великогабаритний МАФ 14:48

На вул. Шевченка, навпроти школи №16, проводиться демонтаж великогабаритного МАФу.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини