Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 6 червня, 19:30:58

Тематична виставка, присвячена ювілею видатного діяча українського державотворення, відкрилася у Державному архіві області

27.09.2016   14:53Агенцiя

26 вересня у рамках заходів з нагоди 150-ї річниці від дня народження видатного українського історика, громадського та політичного діяча Михайла Грушевського у Державному архіві Чернігівської області було відкрито фотодокументальну виставку «Михайло Грушевський – творець Української держави».

Відкриваючи виставку, директор архіву Раїса Воробей зазначила, що постать Михайла Грушевського – одна з центральних в історії України XX століття, оскільки саме він в часи Української революції очолив Центральну Раду та є автором понад 2 000 наукових праць.

Презентована виставка об’єднала документи, що хронологічно охоплюють 234 роки – від поколінного розпису роду Грушевських з села Грушева (1769 рік) до публікації, розміщеної на шпальтах газети «Деснянська правда» – «Це українська Равенна …» – щодо відвідин М.С. Грушевським міста Чернігова у 1924 році (публікація від 25 січня 2003 року). Загалом на виставці презентовано 20 світлин та більше 30 документів, серед яких 9 автографів Михайла Грушевського, переважна більшість яких перебуває на зберіганні у Державному архіві області.

Експонати даної виставки відтворюють практично всі аспекти діяльності Михайла Грушевського – в якості науковця, видатного українського державного діяча – Голови Української Центральної Ради, популяризатора української історії тощо. Окрім того, частина документів містить інформацію щодо перебування Михайла Грушевського у Чернігові в липні 1924 року.

Участь у відкритті виставки взяли співробітник Українського інституту національної пам'яті Сергій Горобець та представники студентської молоді.

Останні новини Чернігівщини

6 червня: Цей день в Україні і в світі

6 червня: Цей день в Україні і в світі 09:06

ДЕНЬ 468 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 468 RUSSIAN AGRESSION

Чернігівська область: до рятувальників на екскурсію завітали діти 19:14

5 червня до пожежно-рятувальних підроздіів Головного управління ДСНС, що у Бобровиці та Ніжині вкотре завітали дітлахи.

“Ветерани і військові: повага vs дискримінація”: УВФ та НАКО презентували дослідження про дискримінацію ветеранів та військових 19:11

Український ветеранський фонд Мінветеранів спільно з Незалежною антикорупційною комісією (НАКО) 5 червня об 11:00 презентували соціологічне дослідження: “Дискримінація різних соціальних груп у ЗСУ: погляди військових та цивільних”. Дослідження провела соціологічна група “Рейтинг”.

Держгеокадастр запровадив реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративної мережі

Держгеокадастр запровадив реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративної мережі 19:08

Фахівці Держгеокадастру розпочали реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративних мереж та їх складових частин.

У Любецькій громаді на Чернігівщині запрацювала поліцейська станція 10:45

Сьогодні начальник обласної поліції Володимир Нідзельський відкрив поліцейську станцію у Любечі Чернігівського району. Це важливий крок для збільшення поліцейської присутності та створення безпекового середовища на прикордонні

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини