Білоруси з Україною в серці
8 вересня 2016 року у Військово-історичному музеї – відділі Чернігівського історичного музею ім. В.В.Тарновського відкрилася виставка 2Білоруси з Україною в серці”.
Це спільний проект українських та білоруських художників. Він присвячений військовим подіям на сході України та пам’яті добровольців тактичної групи “Білорусь”, котрі влітку минулого року віддали свої життя за Незалежність і цілісність нашої держави – Віталія Тіліженка та Алеся Черкашина. Колекцію малярських творів представляють Міжнародний фонд “Волошка”, одним із засновником і директором якого був Віталій Тіліженко.
Експозиція складається з-понад чотирьох десятків полотен – війна очима та переживаннями тих, хто побачив її зблизька, зокрема, й художників-добровольців із Білорусі, членів Білоруської спілки художників: Генадзя Драздова, Алеся Суша, Алеся Циркунова, Алеся Пушкіна та Андруся Такіндана. До білоруських колег в цьому проекті приєднався український художник із Донецька Тарас Носар.
Художні образи більш виражено відчуваються поруч з артефактами – пробита осколком каска, військова амуніція та фрагменти озброєння, бандура та гільзи, прикрашені дитячими малюнками.
Виставка експонувалася в посольстві України в Республіці Білорусь, згодом – у Києві, на Херсонщині, Кропивницькому.
У відкритті взяли участь і виступили директор благодійної організації Міжнародний фонд “Волошка” Анжела Душаєва, Тарас Носар, боєць тактичної групи “Білорусь”, голова Чернігівської організації білорусів “Сябри” Галина Ворожбит, громадськість Чернігова.
Анжела Душаєва розповіла про сам проект та організацію виставки в Білорусі, де експозиція протрималася пів години.
“Полотна, що демонструються тут – це не просто частина мого життя, це кров, біль і страждання – зазначив Тарас Носар. Метою виїзду художників на передову була ідея вшанування загиблих бійців з групи “Білорусь”. Митець переповів присутнім про враження від побаченого на війні. Свої емоції і почуття художник передав у полотнах із циклу “Українсько-російська війна 2014 – ? р.”
Своїми враженнями поділилася Галина Ворожбит. Вона висловила слова подяки організаторам виставки, які бережуть пам'ять білорусів, що віддали своє життя за Незалежність України.
Виставка буде працювати до кінця вересня 2016 р. Її можна відвідати із середи по неділю (9-00 – 16-30).
Вхід вільний.
Максим Блакитний, вчений секретар
Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.