У Чернігові діти бійців АТО відтепер звільнені від плати за навчання у школах естетичного виховання
Виконавчий комітет Чернігівської міської ради сьогодні на своєму засіданні вніс зміни до «Положення про плату за навчання в початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах (школах естетичного виховання) міста Чернігова».
![](/uploads/15109-m.jpg)
Пункт 10 «Положення» було доповнено наступними підпунктами: «10.1.8. Діти загиблих або померлих учасників бойових дій (АТО) та 10.2.3. Діти учасників бойових дій (АТО)»:
п. 10.1 - «Звільняються від плати за навчання відповідно у розмірі 100%»:
діти інвалідів війни (І, ІІ та ІІІ груп, діти військовослужбовців чи працівників правоохоронних органів, які загинули при виконанні службових обов'язків або стали інвалідами І чи ІІ групи);
діти-інваліди;
діти-сироти;
діти-вихованці дитячих будинків;
діти, позбавлені батьківського піклування; діти з багатодітних сімей;
діти з малозабезпечених сімей;
діти загиблих або померлих учасників бойових дій АТО
п. 10.2 - «Звільняються від плати за навчання у розмірі 50%»:
діти батьків-постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС І та ІІ категорії;
діти інвалідів І та ІІ групи загального захворювання;
діти учасників бойових дій (АТО)»
Як пояснила начальник управління культури та туризму Олена Савченко, початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади (школи естетичного виховання) міста Чернігова – це бюджетні установи. Кошти ж, отримані від батьків у якості плати за навчання, спрямовуються на розвиток цих навчальних закладів, тож, додаткового навантаження на міський бюджет не відбудеться.
Члени виконавчого комітету одноголосно проголосували за це питання. Відповідні зміни внесені згідно з Програмою підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей – мешканців м. Чернігова на 2016–2020 роки, затвердженої рішенням сесії міської ради від 31 березня 2016 року.
Довідково:
У минулому навчальному році пільгами користувалися 328 учнів шкіл естетичного виховання міста.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.