Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 квітня, 03:51:32

У пам'ять Олександру Кониському відкрили меморіал

18.08.2016   13:54

18 серпня у Ніжены на вулиці Московській, у сквері, що поблизу дитячого майданчика, відбулось урочисте відкриття пам'ятного знаку Олександру Кониському.

До речі, на засіданні виконавчого комітету було запропоновано назвати сквер ім'ям Кониського, де встановили меморіал.

На місці встановленого пам'ятного знаку стояло Ніжинське повітове училище, у якому в 1844-1849 рр. навчався О. Кониський.
 
Нагадаємо, що Олександр Кониський - видатний український письменник, наш земляк, перекладач, видавець, лексикограф, громадський діяч ліберального напряму.
 
Це надзвичайно різностороння та талановита особистість, родом із Ніжинщини. Його дитинство пройшло в Ніжині, про яке він часто тепло згадував у своїх спогадах.Він є автором слів “Молитви за Україну”, перекладу “Щоденника” Т. Г. Шевченка.
 
У різних містах України існують вулиці на честь Олександра Кониського, тож Ніжину вже давно потрібно було увіковічнити свого видатного земляка.
 
На заході були присутні міський голова Анатолій Лінник, викладач НДУ Євген Луняк, директор краєзнавчого музею Геннадій Дудченко, відомий ніжинський краєзнавець та настоятель Всіхсвятської церкви Олександр Морозов, ведучі та учасники урочистої програми, активні ніжинці, які прийшли подивитись на вшанування відомого діяча.
 
На початку заходу ведучий програми сказав кілька теплих слів про Олександра Кониського, пролунав державний гімн України.
Почесне право відкриття пам'ятного знаку надали міському голові Анатолію Ліннику та професору Ніжинського державного університету Євгену Луняку.
 
“Сьогодні ми вшановуємо пам'ять нашого земляка, великого українця Олександра Яковича Кониського, і,мабуть, дуже багато важливих слів можна сказати тут, у цьому місці зараз.
 
Хочу сказати вступне слово про Память. Є така легенда про палімпсести. Тисячу років тому книги друкувалися не на друкувальних верстатах, а писалися вручну на пергаменті. Ці книги інколи створювалися десятиліттями. Вони коштували дуже дорого, і щоб якось зекономити, монахи середньовічних європейських монастирів хитрували, брали якісь старі книги, які не дуже, з їхньої точки зору, були цінні, стирали з них текст і наносили новий. Але інколи траплялися чудеса: новий текст злущувався, стирався, а крізь нього проступав отой перший текст, який був нанесений.
 
Історія нашого міста, нашого народу - це такий суцільний палімпсест, із якого час від часу різноманітні хитруни намагаються витравити цілі сторінки та розділи. Таке бувало в нашій історії неодноразово.
 
У XIX столітті витравлювалася память про героїчну козацьку епоху, щоб перетворити українців на малих німих рабів, без батьків та минулого. У XX столітті викреслювалась історія про тих великих українців, які стояли на сторожі памяті народної. І до цих людей, чиє ім'я було заборонене та вирване з історії України та міста, належить Олександр Кониський.
 
Цей пам'ятний знак, який ми сьогодні з вами поставили, хотіли затерти, але він все-одно проявляється. Це частина нашого минулого, що робить нас такими, які ми є”,- розповів директор краєзнавчого музею Геннадій Дудченко.
 
Наприкінці заходу були урочисто покладені квіти до пам'ятного знаку та була виконана пісня “Боже великий, єдиний” (“ Молитва за Україну”, що написав Олександр Кониський) ніжинськими талантами.http://www.mynizhyn.com/news/misto-i-region/5265-u-pamjat-oleksandru-koniskomu-na-moskovskii-vidkrili-memorial.html 

Останні новини Чернігівщини

Удар по Чернігову. Інформація станом на 14.00

Удар по Чернігову. Інформація станом на 14.00 15:02

О 09 год. 03 хв. 17 квітня ворогом здійснено ракетний обстріл території міста Чернігова. Сталося пряме влучання в будівлю соціальної інфраструктури.

Увага! Тимчасові зміни у русі громадського транспорту! 12:27

Тролейбусні маршрути № 10 та №11 тимчасово (до усунення наслідків ракетного удару) не працюватимуть.

Вранці 17 квітня росіяни завдали 3 ракетних ударів по Чернігову. 12:18

"Наразі триває пошуково-рятувальна операція. Зараз вже можу казати про 9 загиблих, вбитих російськими терористами. Більше 20 поранених", - сказав в інтерв'ю телеканалу 1+1 начальник Чернігівської ОВА Вʼячеслав Чаус.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 08:45

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 4 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини