Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 січня, 09:29:50

Родина академіка Михайла Янгеля дізналася про українське коріння їхнього роду

25.10.2011   06:43Агенцiя

Під час відкриття документальної виставки “Космічна ера Михайла Янгеля” у Дніпропетровську в приміщенні облдержадміністрації, яку відвідали дочка, онук та правнук академіка, члени родини дізналися й отримали документальне підтвердження українського коріння їхнього роду.

Михайло Янгель

Михайло Янгель

Спеціалісти Державного архіву Чернігівської області віднайшли й привезли до Дніпропетровська документи про засудження у 1890 році до каторжних робіт у Сибіру Лаврентія Янгеля – діда видатного конструктора, а також переїзд родини на вічне поселення до Іркутської губернії. Досі цей факт був маловідомим і для родини, і для істориків. Організатори виставки передадуть ці документи членам родини, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

За словами дочки академіка Людмили Янгель, батько виховував її в дусі патріотизму.

“Тепер у нас з’явився привід глибше вивчити генеалогію роду”, – зазначила вона.

На виставці представлено також 70 фотокопій архівних документів із фондів Державного архіву Дніпропетровської області, Державного архіву Чернігівської області, матеріалів Державного космічного агентства України, приватного архіву В.П.Платонова. Серед них – матеріали про основні віхи ракетобудування: конструктор брав участь у проектуванні й виробництві ракети Р-12 (першооснова ракетних військ стратегічного призначення), ракети РС-20 “Воєвода” (названа на заході SS-18 Satan – “Сатана”), а також посадково-злітних комплексів для місячної експедиції.

На стендах також представлено свідоцтво про народження Михайла Янгеля, фотографії членів його родини, фотографії села Зирянове, де народився видатний конструктор, листи на його адресу.

Значний обсяг матеріалів, які експонуються на виставці, присвячено увічненню пам’яті Михайла Янгеля. Це документи про присвоєння його імені малій планеті, вулицям у Москві й Дніпропетровську; фотографії пам’ятників; ювілейні марки і конверти.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=1051183

Людмила Блик

Останні новини Чернігівщини

Новий корпус музичної школи №1 у Чернігові майже готовий

Новий корпус музичної школи №1 у Чернігові майже готовий 09:14

Будівництво нового корпусу дитячої музичної школи ім. Вільконського (вул. Мстиславська, 3-а) в Чернігові наближається до завершення. Об’єкт планують здати в експлуатацію вже навесні цього року.

У Національний службі здоров’я позитивно оцінюють підготовку медустанов області до переходу на нову модель фінансування

У Національний службі здоров’я позитивно оцінюють підготовку медустанов області до переходу на нову модель фінансування 09:03

Алгоритм підготовки медичних закладів Чернігівщини до другого етапу реформування системи охорони здоров’я взяли за зразок ще кілька областей України. Позитивно оцінили напрацьоване у нашій області і фахівці Національної служби здоров’я.

“Один з пресвітлого роду Тарновських”

“Один з пресвітлого роду Тарновських” 08:39

24 січня до 155-річчя від дня народження Михайла Володимировича Тарновського в Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського відбулося відкриття виставки “Один з пресвітлого роду Тарновських”.

Лекція

Лекція "Бій під Крутами у січні 1918 року". ВІДЕО 08:34

25 січня у приміщенні Чернігівського обласного об’єднання «Просвіта» відбулася лекція «Крути: історія та сьогодення».

День Тетяни відсвяткували в філармонійному центрі

День Тетяни відсвяткували в філармонійному центрі 08:24

День Тетяни (Тетяни Водохресної) - свято, яке християни відзначають 25 січня. Цього дня у Чернігівському обласному філармонійному центрі відбувся традиційний великий концерт, режисером, вокалісткою і ведучою якого, так само вже традиційно, виступила артистка центру, лауреатка міжнародних конкурсів Тетяна Олійник. Допомагав їй - ведучий Дмитро Обєдніков.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини