Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 5 жовтня, 21:19:32

У Державному архіві області відкрито виставку "Храми землі Чернігівської"

29.07.2016   13:29Агенцiя

27 липня, до Дня хрещення Київської Русі – України Державний архів Чернігівської області розпочав експонування фотодокументальної виставки «Храми землі Чернігівської».

Виставка вперше об’єднала документи, присвячені перлинам храмової архітектури – Спасо-Преображенському собору та Катерининській церкві в Чернігові, собору Різдва Богородиці в Козельці.

Ці храми є не тільки зразками культових споруд князівської та козацької доби, але й свідками багаточисельних історичних подій – міжкнязівських усобиць, козацької звитяги тощо.

Представлені на стендах різноманітні документи розповідають про історію будівництва храмів, їх ремонтів, відродження після пожеж та бомбардувань у роки Другої світової війни, періоду забуття та повернення віруючим.

Поряд із більш ніж 30 документами розміщено майже 20 світлин, що передають красу і велич храмів, їх домінантне значення – Спасо-Преображенського собору для Валу, Катерининської церкви для південних воріт міста Чернігова, собору Різдва Богородиці в Козельці як причетність Чернігівської землі до історії гетьманства.

Трагічні, але водночас оптимістичні долі храмів, історію яких відтворено за допомогою документів, вчать нас сьогодні тому, що тільки спільними зусиллями, а не міжусобною ворожнечею, з вірою на краще можливо побудувати сильну незалежну державу – Україну.

Сьогодні ж з нагоди великого свята Дня хрещення Київської Русі – України у Борисо-Глібському соборі Академічний камерний хор імені Д. Бортнянського провів концерт духовної музики.

Останні новини Чернігівщини

Ніжинський фаховий медичний коледж відзначив 115-річчя

Ніжинський фаховий медичний коледж відзначив 115-річчя 17:43

Сьогодні у Ніжинському фаховому медичному коледжі — урочисті збори з нагоди 115-ї річниці від дня заснування закладу.

Ніжинська міська лікарня на потреби ЗСУ передала два автомобілі 17:37

Війна згуртувала націю. Кожен українець на своєму місці: на фронті й в тилу самовіддано працює задля нашої Перемоги.

Нова мінімальна зарплата з 1 жовтня 2022 року: що зміниться для безробітних?

Нова мінімальна зарплата з 1 жовтня 2022 року: що зміниться для безробітних? 17:24

З 1 жовтня 2022 року в Україні підвищилися соціальні стандарти (згідно статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік»).

Служба судової охорони запускає нову кампанію «Твоя безпека – наша робота»

Служба судової охорони запускає нову кампанію «Твоя безпека – наша робота» 17:19

29 вересня 2022 року Служба судової охорони (ССО) спільно з Консультативною місією ЄС (КМЄС) в Україні оголосила про запуск нової національної інформаційної кампанії «Твоя безпека – наша робота».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини