Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 16 квітня, 20:29:09

"Прилуцькі краєвиди" Петра Мироненка. ВІДЕО

23.07.2016   09:50Агенцiя

Близько 65–ти робіт нараховує експозиція нової виставки обласного осередку Національної спілки художників України. Це доробок прилуцького художника Петра Мироненка, зібраний у різні періоди його творчої діяльності.

Виставка ювілейна — митець відзначає в цьому році своє 70–річчя. Тому привітання, побажання й вияв пошани стали приємними для майстра пензля. У Петра Мироненка особливий стиль написання – неакадемічна техніка акварелі.

Цій манері виконання художник завдячує своєму наставнику Едуарду Усову і школі прибалтійських майстрів. Та основу художньої майстерності Петро Мироненко здобув в Одеському театрально–художньому училищі. На практиці ж реалізовував себе в художніх майстернях Прилук. Із 1978 року розпочалась активна виставкова діяльність митця. І хоча основною технікою залишається акварель, все ж є і твори, виконані олійними фарбами. Багато уваги він приділяє підготовчій роботі, тобто творенню ескізів.

Художник переймається долею своєї країни, соціальною проблематикою. Тому в його творах – і філософське осмислення суспільних катаклізмів, що час від часу спіткали людство. Своєю творчістю митець ніби закликає до основ духовності.

Твори Петра Мироненка мають не тільки високохудожню оцінку, а й історичну цінність. На цьому наголосили і визнані майстри пензля, і мистецтвознавці. Тому запропонували деяку кількість робіт художника залишити в музейних фондах. Загалом же твори митця зберігаються у Міністерстві культури України, деяких музеях Чернігівщини. Є його роботи і в приватних колекціях США, Німеччини, Польщі, Угорщини, Сербії та Хорватії.


Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 676 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 676 нових випадків COVID-19 19:54

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 16 квітня в області зафіксовано 676 нових випадків COVID-19.

Відверта розмова у Чернігові про багатійку Христину Алчевську

Відверта розмова у Чернігові про багатійку Христину Алчевську 17:45

15 квітня у Чернігові в Обласному молодіжному центрі відбулася онлайн-гутірка про Христину Алчевську, педагогиню, письменницю, бібліографіню, громадську діячку.

Глава держави підписав закон, який прирівнює е-паспорти до паперових

Глава держави підписав закон, який прирівнює е-паспорти до паперових 16:02

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» № 1368-ІХ, який парламент ухвалив 30 березня 2021 року.

Велике будівництво на Чернігівщині: на трасі Н-07 оновлюють важливий об'єкт дорожньої інфраструктури і популярну фотозону

Велике будівництво на Чернігівщині: на трасі Н-07 оновлюють важливий об'єкт дорожньої інфраструктури і популярну фотозону 13:45

Старому мосту через річку Удай було більше 40 років. Збудований у 1979-му з попередньо напруженого залізобетону. Довжина мосту - 64 метри. Серед місцевих він був однією з популярних весільних фотолокацій.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 238 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 238 осіб 13:41

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 16 квітня в області щеплено першою дозою 7841 особу.