Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 липня, 00:11:14

"Прилуцькі краєвиди" Петра Мироненка. ВІДЕО

23.07.2016   09:50Агенцiя

Близько 65–ти робіт нараховує експозиція нової виставки обласного осередку Національної спілки художників України. Це доробок прилуцького художника Петра Мироненка, зібраний у різні періоди його творчої діяльності.

Виставка ювілейна — митець відзначає в цьому році своє 70–річчя. Тому привітання, побажання й вияв пошани стали приємними для майстра пензля. У Петра Мироненка особливий стиль написання – неакадемічна техніка акварелі.

Цій манері виконання художник завдячує своєму наставнику Едуарду Усову і школі прибалтійських майстрів. Та основу художньої майстерності Петро Мироненко здобув в Одеському театрально–художньому училищі. На практиці ж реалізовував себе в художніх майстернях Прилук. Із 1978 року розпочалась активна виставкова діяльність митця. І хоча основною технікою залишається акварель, все ж є і твори, виконані олійними фарбами. Багато уваги він приділяє підготовчій роботі, тобто творенню ескізів.

Художник переймається долею своєї країни, соціальною проблематикою. Тому в його творах – і філософське осмислення суспільних катаклізмів, що час від часу спіткали людство. Своєю творчістю митець ніби закликає до основ духовності.

Твори Петра Мироненка мають не тільки високохудожню оцінку, а й історичну цінність. На цьому наголосили і визнані майстри пензля, і мистецтвознавці. Тому запропонували деяку кількість робіт художника залишити в музейних фондах. Загалом же твори митця зберігаються у Міністерстві культури України, деяких музеях Чернігівщини. Є його роботи і в приватних колекціях США, Німеччини, Польщі, Угорщини, Сербії та Хорватії.


Останні новини Чернігівщини

Під час нересту у браконьєрів вилучено 958 кг незаконно добутої риби та понад 16 км сіток

Під час нересту у браконьєрів вилучено 958 кг незаконно добутої риби та понад 16 км сіток 14:10

З 25 березня по 29 червня на Чернігівщині тривала весняно- літня нерестова заборона щодо вилову водних біоресурсів.

Мешканець Чернігова отримав вирок за пропаганду війни

Мешканець Чернігова отримав вирок за пропаганду війни 14:04

За матеріалами Служби безпеки України Деснянський районний суд Чернігова заочно засудив місцевого мешканця за публічні заклики до війни, які він поширював через інтернет.

Підтверджених випадків COVID-19 в області – 576

Підтверджених випадків COVID-19 в області – 576 13:50

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА на 11 годину 6 липня зафіксовано 3 нових випадки COVID-19: два у Чернігові та один у Козелецькому районі (хворий був госпіталізований до районної лікарні з пневмонією). Чернігівці лікуються амбулаторно.

Джерела доходів населення області. ДОВІДКА

Джерела доходів населення області. ДОВІДКА 13:47

За підсумками вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, середньомісячні сукупні ресурси (доходи) середньостатистичного домогосподарства Чернігівської області 2019 році зросли порівняно з 2018 роком на 15% та становили 11180 грн (в Україні – 12118 грн).

Поліцейські затримали особу, підозрювану у вбивстві

Поліцейські затримали особу, підозрювану у вбивстві 13:38

Поліцейські Чернігівського відділу поліції помістили до ізолятора тимчасового тримання чоловіка, який обґрунтовано підозрюється у завданні десятка смертельних ножових поранень знайомому.