Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 19 червня, 17:34:57

16-те липня — важлива дата для українців і України як суверенної держави. ВІДЕО

16.07.2016   11:15Агенцiя

Саме цього дня 26 років тому було проголошено Декларацію про державний суверенітет України. Цей документ став передвісником проголошення Акту незалежності України роком пізніше, 24 серпня 1991-го року. Але саме 16-го липня українці відзначили свій найперший День незалежності. До речі, не останню роль у складенні Декларації відіграли наші земляки. Хто саме – про це говоримо далі в сюжеті.

КОР: Декларація про державний суверенітет України – один із найважливіших документів держави і одна з передумов, власне, виникнення суверенності. Протягом трьох тижнів чернігівці зможуть переглянути сторінки цього документа у обласному архіві.

ІНТ: Наталія Лобанова, заступник директора Державного архіву Чернігівської області (там викладено поняття про суверенітет України, верховенство народу і що влада належить народу, цілісність держави, закладено вищість Закону України над законодавством СССР)

КОР: Виставка відкрилась в переддень визначної дати – проголошення Декларації – 16-го липня. Першу річницю незалежності українці відзначали також 16-го липня, про що і свідчать документи. Наприклад, привітання з Днем незалежності в газетах, або відомості про перевибори, перейменування, передачу відомчих закладів та інше. Усього ж на виставці представлено 20 документів та копій.

ІНТ: Наталія Лобанова, заступник директора Державного архіву Чернігівської області (що цікаво, перший подібний документ датований січнем 1990 року, тобто ще до проголошення Декларації)

КОР:. Важливий вклад у процес складання й проголошення Декларації зробили й наші земляки.

ІНТ: Наталія Лобанова, заступник директора Державного архіву Чернігівської області (двоє з них – Тетяна Якеєва та Сергій Семенець, депутати ВР, були ініціаторами складення й проголошення Декларації)

Дана експозиція повинна зацікавити громадськість, переконані архівісти. На відкриття виставки вони запросили не лише журналістів, а й студентів-істориків.

Сама по собі Декларація – документ невеликий, усього кілька сторінок. Проте про його важливість можна говорити годинами. Тим паче сьогодні, коли суверенітет, проголошений 26 років тому, під реальною загрозою.

 

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові відбулася перша публічна експертна дискусія щодо політичної кризи у місті 12:37

Вперше за останні півтора роки у колі експертів відбулось публічне обговорення “Двовладдя у Чернігові”. Таку тему обрали журналісти Суспільне Чернігів для другого випуску нового суспільно-політичного токшоу “Що відбувається?”, що реалізується спільно з регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів та ГО “Чернігівський освітній центр “Ініціатива”.

Задоволено позов прокурора про приведення укриття у професійному ліцеї у придатний для використання стан

Задоволено позов прокурора про приведення укриття у професійному ліцеї у придатний для використання стан 12:33

Чернігівським окружним адміністративним судом задоволено позов обласної прокуратури про приведення захисної споруди цивільного захисту, розташованої при одному із навчальних закладів Чернігова у придатний для використання за цільовим призначенням стан – готовність до укриття учасників навчального процесу в умовах воєнного стану.

Пропозиція робочої сили на Чернігівщині

Пропозиція робочої сили на Чернігівщині 12:31

За підрахунками служби зайнятості, на початок літа в області налічувалось близько 5 тисяч офіційних безробітних. Власне, такою є пропозиція для роботодавців на зареєстрованому ринку праці.

Переглянути механізм розрахунку компенсації за зруйноване внаслідок війни житло. Чернігівська міська рада звертатиметься до Уряду 12:28

Підготувати звернення на адресу Кабінету міністрів України стосовно перегляду розрахунку державної компенсації за зруйноване житло у сторону збільшення.

 У Чернігові встановлюються обставини ДТП за участю поліцейського автомобіля

У Чернігові встановлюються обставини ДТП за участю поліцейського автомобіля 12:26

За фактом дорожньо-транспортної пригоди за участі поліцейського призначено проведення службового розслідування.