Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 23 травня, 14:27:38

Чернігівський журналіст написав книжку про кавказького священика

12.04.2012   09:51

Чернігівський мандрівник і журналіст Олександр Волощук закінчив роботу над книжкою “Проповідь смертю”, яка розповідає про колишнього настоятеля тирниаузького Свято-Георгіївського храму (Кабардино-Балкарія), отця Ігоря (Розіна).

Про це Олександр Волощук повідомив у Чернігові на прес-конференції, передає кореспондент УКРІНФОРМу.

“Ігор Розін був убитий у 2001 році фанатиком-ваххабітом і вважається першим православним священиком, який прийняв мученицьку смерть на Кавказі у 21-му столітті. З часом він, мабуть, буде канонізований, адже біля його могили вже десятки людей отримали зцілення”, – пояснив О.Волощук.

Він розповів, що пропозицію написати зазначену книжку отримав від нинішнього настоятеля тирниаузького храму, отця Ігоря (Васильєва), з яким торік освячував Ельбрус. Той у розмові якось зазначив, що Олександра – мешканця Чернігова та ще й письменника – в Тирниауз сам Бог послав. Адже покровителем обох Ігорів-настоятелів є святий благовірний князь Ігор Чернігівський, і в тому, що книжку напише саме чернігівець, настоятель побачив певну символічність.

Розповідаючи про життєвий шлях загиблого священика, О.Волощук повідомив, що до Бога І.Розін прийшов аж у 36-річному віці, після багатьох років роботи гірським рятувальником. Загинув у 44 роки від ножових поранень, завданих убивцею в храмі. Свою смерть священик передчував, і тому не став давати відсіч нападнику, хоча мав над ним значну фізичну перевагу. “Пам’ять про настоятеля свято зберігається навіть у такій мусульманській країні, як Кабардино-Балкарія”, – зазначив О.Волощук.

Над книжкою автор працював на Кавказі упродовж трьох місяців. Зустрічався з людьми, які знали І.Розіна, вивчав документи, оглядав місця, пов’язані з його життям. Один із розділів присвятив місту Тирниаузу, де народився священик. Видати книжку обсягом близько 200 сторінок її замовники планують у вересні п.р. у П’ятигорську або Москві.

Довідка. Олександр Волощук – відомий у Чернігові мандрівник-“автостопник”, на рахунку якого понад 165 тис. км пройдених доріг, 22 країни та декілька виданих книжок з описами подорожей.

http://newsar.ukrinform.com/ukr/order/?id=1091504

Останні новини Чернігівщини

Городнянщина. Хроніка життя в облозі

Городнянщина. Хроніка життя в облозі 07:58

24 лютого. Того ранку о четвертій годині, коли ледь починало світати, Городня не спала.

Як будуть відновлювати зруйновані під час бомбардувань підприємства Чернігівщини?

Як будуть відновлювати зруйновані під час бомбардувань підприємства Чернігівщини? 07:50

Промислові потужності Чернігівщини зазнали значних пошкоджень під час активних бойових дій.

Як під час війни проходить освітній процес на Чернігівщині?

Як під час війни проходить освітній процес на Чернігівщині? 07:34

Через широкомасштабну збройну агресію російської федерації проти України та активні бойові дії, які проходили на території Чернігівської області, багато цивільних об’єктів та об’єктів критичної й соціальної інфраструктури зазнали нищівних ударів.

23 травня - цей день в Україні і світі

23 травня - цей день в Україні і світі 07:30

23 травня в Україні – День морської піхоти, День Героїв – свято пам'яті борців за свободу України.

   Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону

Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону 16:24

Причому як для роботодавців, так і для шукачів роботи, ця послуга цілком безкоштовна. Переконатися в цьому вже сьогодні мають змогу три підприємства, а саме: ТП «Прилукитепловодопостачання» АТ «Облтеплокомуненерго» та ТОВ «Ніжин ТеплоМережі».

АНОНСИ ПОДІЙ