Поліські мелодії різьби по дереву: у музеї М.Коцюбинського відкрилася виставка мистецьких робіт Миколи Панька
26 квітня у літературно-меморіальному музеї-заповіднику М.Коцюбинського відкрилася виставка мистецьких робіт чернігівського різьбяра, заслуженого майстра народної творчості України Миколи Панька «Поліські мелодії різьби по дереву».

Мистецтвом різьби по дереву Микола Леонідович захопився уже в дорослому віці. Перша робота, яка дала поштовх до захоплення, була шкатулка – подарунок для дружини. Майбутній майстер відчув своє покликання працювати з деревом, творити красу дерев’яного мережива. На творчість надихала краса чернігівської природи, старовинна архітектура, будівлі древніх храмів.
Традиційну техніку різьби по дереву майстер освоював, старанно вивчаючи колекції музеїв Чернігова, Києва, Сум.
З давніх-давен на Чернігівщині була поширена техніка тригранного виїмчастого різьблення з геометричними візерунками, котрі виконуються за допомогою спеціальних долот-різців. Після обробки дерева такими різцями на ньому лишаються заглиблені порізки тригранної форми, які дають багату гру світлотіней. І саме така традиційна техніка лягла в основу індивідуального стилю різьби Миколи Панька.
У роботах майстра дивними чином поєднуються довершеність і вишуканість візерунків та простота дерев’яного поля, котре ніби випромінює м’яке золотаве світло. Геометричні візерунки, солярні розетки, в яких здавна закодований символ сонця, - є одними з найпоширеніших мотивів у роботах майстра. А дрібні деталі, лінії та візерунки прикрашають роботи витонченим мереживом.
Серед робіт, представлених на виставці, можна побачити посуд, жіночі прикраси, меблі, іграшки тощо. І все це оздоблене довершеними візерунками, виконаними майстерною рукою Миколи Леонідовича.
З привітаннями з нагоди відкриттям виставки та найкращими побажаннями до майстра звернулися начальник відділу Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Лариса Латіна, директор музею-заповідника М.Коцюбинського Ігор Коцюбинський, куратор виставки, завідуюча відділом музею Марія Москаленко, науковий співробітник Чернігівського історичного музею ім. В.В.Тарновського Наталія Тонких, завідуюча сектором Чернігівського обласного художнього музею ім. Г.Галагана Марина Грищенко, поетеса Ірина Карпенко, начальник Чернігівського військового госпіталю Олександр Слісаренко, близькі та друзі. А ансамбль «Горлиця» Чернігівського музичного училища ім. Л.М.Ревуцького підготував для майстра та гостей виставки музичний подарунок.
Виставка мистецьких робіт Миколи Панька триватиме у музеї-заповіднику М.Коцюбинського до 20 травня.
Вартість квитків:
дитячий – 3 грн;
студентський – 4 грн;
дорослий – 6 грн.
Довідки за тел.: (04622) 4-10-03, 4-43-26.
Адреса музею: м. Чернігів, вул. Коцюбинського. 3.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.