Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 3 червня, 13:41:19

Молодому поколінню — про трагедію століття

23.04.2016   09:03Агенцiя

Державний архів Чернігівської області разом із фондами центральних державних архівних установ, державних архівів Чернігівської, Житомирської та Кіровоградської областей відкрили 22 квітня, фотодокументальну виставку «Чорнобиль - 30 років. Пам’ять у документах».

Виставка презентує майже 40 документів та 36 світлин на 12 стендах. Здебільшого, це документи управлінського характеру. Ними планувалось організувати ліквідацію наслідків аварії та заспокоїти населення, часто приховуючи правду. До експозиції увійшли постанови бюро обкому КПУ, розпорядження виконкому облради, різноманітні інформації, які використовувалися комітетами компартії України в роботі з населенням. Довгий час ці документи не розголошувались, адже мали гриф «таємно».

Цікавими є й інші документальні джерела – статті друкованих видань, найзмістовніше з яких – обласна газета «Деснянська правда». Тоді, у спекотні весняно-літні дні, кореспонденти були на передовій. Вони спілкувалися з населенням, з медиками і навіть з тими, хто просто годував ліквідаторів, організувавши мобільні польові кухні.

Першими відвідали виставку студенти Чернігівського кооперативного технікуму.

– Сьогодні формується молоде покоління, яке народилося вже після трагедії і знає про неї тільки з уроків історії. Імовірно, їм ближчі ті проблеми та виклики, перед якими Україна постала зараз. Але події 30-річної давнини необхідно пам’ятати. Адже це дає розуміння того, що тільки згуртувавшись навколо спільної біди, можливо її подолати, — наголосила директор держархіву Чернігівської області Раїса Воробей.

Усі охочі зануритись в історію катастрофи можуть відвідати виставку «Чорнобиль - 30 років. Пам’ять у документах» у приміщенні Державного архіву Чернігівської області до 9 травня.

Нагадаємо, 30 років тому, 26 квітня 1986 року, сталася найбільша техногенна катастрофа в історії людства. Вибух на Чорнобильській атомній електростанції забрав життя сотень тисяч людей і зараз завдає шкоди здоров'ю мільйонів. У результаті аварії з сільськогосподарського користування було вилучено близько 5 мільйонів гектар землі, довкола АЕС створена 30-кілометрова зона відчуження, знищені і поховані (закопані важкою технікою) сотні дрібних населених пунктів. На жаль, наслідки чорнобильської трагедії ще сотні літ відчуватимуть на собі майбутні покоління.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові розпочав роботу велопатруль

У Чернігові розпочав роботу велопатруль 12:56

Сьогодні вперше на вулиці міста виїхав справжній поліцейський велопатруль. Інспектори на двоколісних транспортних засобах вишикувались в сквері імені Богдана Хмельницького, де до них звернувся начальник управління патрульної поліції Андрій Думич.

У партії

У партії "Слуга Народу" призначили керівників обласних осередків. У Чернігівський - Павло Халімон 12:34

У політичній партії «Слуга Народу» призначили керівників обласних осередків у дев’яти регіонах України.

У росіянина на кордоні вилучили кортик

У росіянина на кордоні вилучили кортик 12:07

В міжнародному автомобільному пункті пропуску «Сеньківка» на виїзд з України оформлявся легковий автомобіль «Фіат». В якості пасажира в ньому слідував 50-річний громадянин Росії.

Заробітна плата в області. ДОВІДКА

Заробітна плата в області. ДОВІДКА 11:32

На підприємствах, в установах та організаціях Чернігівської області у квітні 2020 року було зайнято майже 173 тис. штатних працівників. На оплату їхньої праці спрямовано 1503 млн.грн. Номінальна заробітна плата в розрахунку на одного штатного працівника становила 8697 грн (в Україні – 10430 грн), що на 5,8% більше, ніж у квітні 2019 року.

Школярам – про філармонійний центр

Школярам – про філармонійний центр 11:27

Група школярів чернігівської школи «МудрАнгелики» - це вже хор? Виявляється, хор, якщо є буквально п’ять хвилин часу і досвідчений педагог.