Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 24 липня, 14:47:13

Молодому поколінню — про трагедію століття

23.04.2016   09:03Агенцiя

Державний архів Чернігівської області разом із фондами центральних державних архівних установ, державних архівів Чернігівської, Житомирської та Кіровоградської областей відкрили 22 квітня, фотодокументальну виставку «Чорнобиль - 30 років. Пам’ять у документах».

Виставка презентує майже 40 документів та 36 світлин на 12 стендах. Здебільшого, це документи управлінського характеру. Ними планувалось організувати ліквідацію наслідків аварії та заспокоїти населення, часто приховуючи правду. До експозиції увійшли постанови бюро обкому КПУ, розпорядження виконкому облради, різноманітні інформації, які використовувалися комітетами компартії України в роботі з населенням. Довгий час ці документи не розголошувались, адже мали гриф «таємно».

Цікавими є й інші документальні джерела – статті друкованих видань, найзмістовніше з яких – обласна газета «Деснянська правда». Тоді, у спекотні весняно-літні дні, кореспонденти були на передовій. Вони спілкувалися з населенням, з медиками і навіть з тими, хто просто годував ліквідаторів, організувавши мобільні польові кухні.

Першими відвідали виставку студенти Чернігівського кооперативного технікуму.

– Сьогодні формується молоде покоління, яке народилося вже після трагедії і знає про неї тільки з уроків історії. Імовірно, їм ближчі ті проблеми та виклики, перед якими Україна постала зараз. Але події 30-річної давнини необхідно пам’ятати. Адже це дає розуміння того, що тільки згуртувавшись навколо спільної біди, можливо її подолати, — наголосила директор держархіву Чернігівської області Раїса Воробей.

Усі охочі зануритись в історію катастрофи можуть відвідати виставку «Чорнобиль - 30 років. Пам’ять у документах» у приміщенні Державного архіву Чернігівської області до 9 травня.

Нагадаємо, 30 років тому, 26 квітня 1986 року, сталася найбільша техногенна катастрофа в історії людства. Вибух на Чорнобильській атомній електростанції забрав життя сотень тисяч людей і зараз завдає шкоди здоров'ю мільйонів. У результаті аварії з сільськогосподарського користування було вилучено близько 5 мільйонів гектар землі, довкола АЕС створена 30-кілометрова зона відчуження, знищені і поховані (закопані важкою технікою) сотні дрібних населених пунктів. На жаль, наслідки чорнобильської трагедії ще сотні літ відчуватимуть на собі майбутні покоління.

Останні новини Чернігівщини

Бюджет показує пріоритети розвитку територій громади

Бюджет показує пріоритети розвитку територій громади 11:11

Коропська громада має реальні доходи на 1 мешканця близько 8,1 тисячі гривень. Такий показник свідчить про достатній рівень фінансової спроможності для створення умов розвитку інфраструктури та людського потенціалу громади.

Першопрохідці «Нової української школи»

Першопрохідці «Нової української школи» 11:07

Педагогічний колектив Прилуцького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 7 (ліцей № 7) активно готується до впровадження Державного стандарту базової освіти (5-9 класи).

Оновлення Стратегії розвитку Ніжинської ТГ в рамках програми DOBRE

Оновлення Стратегії розвитку Ніжинської ТГ в рамках програми DOBRE 11:01

Днями відбулось чергове засідання робочої групи з оновлення Стратегії розвитку Ніжинської територіальної громади в рамках програми DOBRE за координації польського та українського експертів зі стратегічного планування Робертом Жарковські та Володимиром Бойко.

На площі біля Катерининської церкви встановили нові лавки з урнами та почали оздоблювати клумби 10:55

Площа біля Катерининської церкви заграла новими барвами, адже тепер там з'явилось багато нових лавок та урн. Також зелену зону на території, яка оточує площу, почали прикрашати квітами та створювати там нові клумби.

Стан паспортизації та реєстрації пасік обговорено під час онлайн-наради за участю представників ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області

Стан паспортизації та реєстрації пасік обговорено під час онлайн-наради за участю представників ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області 10:48

22 липня під час онлайн-наради за участю представників Департаменту агропромислового розвитку, структурних підрозділів Держпродспоживслужби, райдержадміністрацій, територіальних громад, агровиробників та пасічників обговорено питання державної підтримки галузі тваринництва в Чернігівській області.