Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 19:26:41

Відбувся вечір, присвячений 100-річчю від часу написання Михайлом Коцюбинським одного зі своїх найкращих творів – “Тіней забутих предків“

24.10.2011   08:39Агенцiя

У Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику М.Коцюбинського відбувся вечір, присвячений 100-річчю від часу написання Михайлом Коцюбинським одного зі своїх найкращих творів – “Тіней забутих предків”.

Протягом декількох років Коцюбинський збирав матеріали для цієї унікальної в українській літературі повісті з життя гуцулів, у якій яскраво поєднані як описи чудової карпатськї природи, так і талановите змалювання гуцульських обрядів та унікальної життєвої філософії мешканців гірських полонин. Вперше в Карпатах у с. Криворівня класик української літератури побував влітку 1910 року. Багато в чому у підборі матеріалів для майбутньої повісті Коцюбинському сприяв його друг – відомий західноукраїнський вчений-етнограф Володимир Гнатюк (1871-1926).

Взяти участь у заході було запрошено директора етнографічно-меморіального музею Володимира Гнатюка з Велеснева на Тернопільщині п. Остапа Черемшинського, який розповів про тісні дружні взаємини В.Гнатюка та М.Коцюбинського. Зав. відділом музею-заповідника М.Коцюбинського Тетяна Кузнєцова виступила з повідомленням ““Тіні забутих предків” у різних видах мистецтва”. З увагою слухали присутні виступ педагога, письменниці, лауреата обласної літературно-мистецької премії ім. М.Коцюбинського Ганни Баран, яка є уродженкою тих місць, які описав Михайло Коцюбинський у своїй повісті.


Приємно вразив присутніх виступ школярів літературної студії “Пролісок” при Щорській ЗОШ № 1, яких представила актриса Чернігівського Молодіжного театру, лауреат обласної премії ім. М.Коцюбинського Мирослава Витрихівська. Діти продемонстрували інсценізацію уривку з повісті “Тіні забутих предків”.

Інструментальні мелодії виконала оркестрова група Академічного Народного хору Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.
Ведучою вечора була заст. директора музею з наукової роботи Наталія Коцюбинська.

http://kotsubinsky.org/news/vidbuvsja_vechir_prisvjachenij_100_richchju_vid_chasu_napisannja_mikhajlom_kocjubinskim_odnogo_zi_svojikh_najkrashhikh_tvoriv_tinej_zabutikh_predkiv/2011-10-22-186

Ігор Коцюбинський

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.