Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 січня, 21:24:32

Фестиваль-конкурс молодих композиторів. ФОТОрепортаж

04.04.2016   08:03Агенцiя

Не скудніє Україна молодими талантами. Це ще раз підтвердив XXI Відкритий фестиваль-конкурс молодих композиторів ім. Л.М.Ревуцького який щорічно, починаючи з 1995 року, проходить на Чернігівщині. Конкурс проходив у п,яти номінаціях. І треба сказати – це єдиний конкурс на Україні для юних композиторів музичних шкіл та училищ.

Кожного року до Чернігова близько 30 чоловік по весні з усіх куточків неосяжної України злітаються молоді таланти щоб помірятися своїми здобутками. Географія конкурсантів досить широка; Кривий Ріг, Суми, Дніпропетровськ, Полтава, Харків, Кременчук і звісно Чернігів. 
При цьому, треба сказати, що композиторська справа тут викладається лише факультативно і лише в консерваторії  вона у  навчальних планах. А останні дослідження говорять проте, що Моцарт у 3 чи 5 років вже писав геніальні твори. Отже виходить, що композиторська справа у ранньому віці - це унікальне явище у природі музичного мистецтва.

До складу журі входили викладачі шкіл та училищ, а очолив журі композитор, народний артист України, професор Харківського Державного університету мистецтв, завідувач кафедри композиції Птушкін Володимир Михайлович.

На конкурсі звучали твори на різноманітні теми. Цього року конкурс був більш серьозніший, професійний. Учасників конкурсу хвилює все; і природа, і любов, і література до якої вони звертаються у своїх творах.

Вокальна музика, поезія різних країн та напрямків. Події на Україні спонукають дітей до серьозних роздумів. Було більше драматичних творів, більше було творів із складною гармонічною політурою, поліфонічні та оркестрові твори.

Один із показників фестивалю це патріотична пісня про Україну. Прекрасні твори, прекрасні пісні на прекрасні поетичні рядки наших класиків. Із минулих конкурсів була тенденція джазу, обробки народного фольклору.

Дитяча натура – це та єдина правда яка діє в цьому світі, все що вони пишуть, переживають то правда - сказав засновник і організатор  фестивалю директор Чернігівського музичного училища ім. Левка Ревуцького  Володимир Суховерський, коментуючи цьогорічний конкурс. Конкурс взагалі унікальний тим, що він оцінює всі таланти, якщо ви тут ви вже – талант.

Виконавча майстерність висока, але не всіх учасників. Відповідаючи на моє запитання про доцільність фестивалю-конкурсу голова журі, народний артист України Володимир Птушкін відповів, що «я завжди з нетерпінням чекаю весну, конкурсу бо він для мене як ковток свіжого повітря, звідси ми черпаємо кадри».

Звісно по результатам конкурсу були Грамоти, цінні подарунки.

Свій подарунок отримала і наймолодша учасниця конкурсу, учениця школи мистецтв при Чернігівському музичному училищі ім.Л.Ревуцького Лущик Віталіна.

А «ГРАН-Прі» фестивалю однозначно виборов студент III-го курсу Чернігівського музичного училища Артем Бриль. Слід відмітити, що в минулому році Артем отримав теж Гран-Прі. Ось так зростають юні композитори в Україні і зокрема у Чернігові.


Фоторепортаж з фестивалю Віктора Кошмала.

Останні новини Чернігівщини

Вакцинація від COVID-19 по Чернігівській області

Вакцинація від COVID-19 по Чернігівській області 16:12

З початку вакцинації станом на 28.01.2022 року в області щеплено всього 781 977 осіб.

П’ять громад Чернігівщини будуть вчитися будувати демократичне та гендерно рівноправне суспільство

П’ять громад Чернігівщини будуть вчитися будувати демократичне та гендерно рівноправне суспільство 16:07

В шести областях України, серед яких і Чернігівська, реалізується друга фаза проєкту «Розбудова демократичного, мирного та гендерно-рівноправного суспільства в Україні».

Начальник регіонального управління Сил тероборони Юрій Колесніченко: Ми спроможні своєчасно поставити до строю необхідну кількість людей

Начальник регіонального управління Сил тероборони Юрій Колесніченко: Ми спроможні своєчасно поставити до строю необхідну кількість людей 15:45

В області цілодобово триває розгортання сил територіальної оборони. Цей процес останнім часом викликає багато запитань та вимагає не менше роз’яснень.

Малий та середній бізнес за рахунок сплати податків забезпечили більше половини надходжень до бюджетів територіальних громад Чернігівщини

Малий та середній бізнес за рахунок сплати податків забезпечили більше половини надходжень до бюджетів територіальних громад Чернігівщини 15:42

За 2021 рік до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області суб’єктами господарювання середнього і малого бізнесу сплачено понад 7 млрд грн податків і зборів, що становить 50,4 відс. загальної суми надходжень.

На Чернігівщині бронзовий Ленін пішов з молотка за понад 700 тисяч гривень

На Чернігівщині бронзовий Ленін пішов з молотка за понад 700 тисяч гривень 13:05

П'ятиметровий пам'ятник придбала фірма із Запоріжжя. Його хочуть переплавити на продукцію.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини