Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 27 травня, 03:04:00

"Зустріч з цікавою людиною". Новий проект у Сосницькому музеї О.Довженка

02.04.2016   08:10

Цього року в музеї Олександра Довженка започатковано новий музейний проект , що носить назву «Зустріч з цікавою людиною». Його мета – знайомство сосничан з непересічними особистостями нашого краю, спілкування з ними; популяризація народних мистецтв, літератури, розвиток інтересу до власних спадщини, історії та культури.

Перша зустріч – символічна. Гостем музею стала відома у Сосниці людина, яка займається нетиповим для жінок ремеслом – бджільництвом – Катерина Георгіївна Кальченко. Свого часу член Національної спілки письменників України Микола Адаменко лагідно назвав поетесу «бджолиною матір’ю» за її любов до працьовитих комах, за уміння цю любов перенести в словесну форму. Символізм же у тім, що бджола для Сосницького краю – особлива комаха, це демонструє й герб району, де зображений вулик з бджолами і кінострічка (а це вже символ музею Довженка).

- Що про себе розказати? Я – жінка, мати, дружина. Трішки екзотична, бо маю незвичний фах – я пасічниця! – так почала розповідь про себе Катерина Георгіївна, яка прийшла на зустріч з членами літературної студії «Дивослово», що діє при Сосницькій ЗОШ І-ІІ ступенів. Цю студію для зацікавлених поезією школярів організувала і веде вчителька Олександра Бушай.

- Чи думала я, що буду пасічником? Ні. З дитинства тяглась до музики, пісні, грала на гітарі, яка й досі є у мене. Але життя зробило цікаву пропозицію і я не встояла, відтак з 1975 року, як завершила навчання, і до сьогодні займаюсь бджільництвом. Чи думала, що стану поетесою? Теж ні. Однак знову поворот життя: взялася за перо, виконуючи прохання матері, що пережила трагедії війни і втратила в білоруських болотах двох дітей та бабусю – цей страшний спомин болів і просився назовні. Отой біль своєї родини я й виплеснула через поезію. То – мої перші літературні спроби. Після них були інші, було знайомство з літературно-мистецькою студією «Убідь» та письменниками Сосниччини, області, України. Було літературне самовизначення і – як результат – видавництво власних збірок. Насьогодні маю три друковані збірки. До видання готується ще одна. Поезія і природа – то колиска душі моєї…

Присутні із задоволенням слухали автобіографічну розповідь поетеси, її поезії, діти читали власні вірші і радилися з Катериною Георгіївною щодо мистецтва віршування. А потім ласували акацієвим медом у стільниках, яким їх пригостила поетеса-бджолярка.

Останні новини Чернігівщини

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 25 травня

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 25 травня 15:27

У Чернігівській області 25 травня тривали першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури.

Понад 230 українських дітей здобувають українську освіту у Варшавській школі

Понад 230 українських дітей здобувають українську освіту у Варшавській школі 14:43

У Варшаві з середині квітня відкрилася унікальна школа – Варшавська українська школа (ВШколУ) – в ній навчаються українські діти, родини яких знайшли прихисток у Польщі.

Рятівники та громади Чернігівщини отримають сонячні панелі від провідного світового виробника SunPower

Рятівники та громади Чернігівщини отримають сонячні панелі від провідного світового виробника SunPower 12:34

Енергосистема Чернігівщина зазнала значних руйнувань через активні бойові дії та свідомі удари ворога по об’єктам критичної інфраструктури.

Мобільний сервісний центр МВС відновив свою діяльність та знову вирушив у дорогу на Чернігівщині

Мобільний сервісний центр МВС відновив свою діяльність та знову вирушив у дорогу на Чернігівщині 12:20

Нещодавно для організації його стабільної роботи навіть у найвіддаленіших куточках області було передано сучасне обладнання для доступу до швидкісного інтернету «Старлінк».

За добу на Чернігівщині виявлено 189 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 26 травня

За добу на Чернігівщині виявлено 189 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 26 травня 12:15

За добу групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 34 рази залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 189 таких предметів.