Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 22 квітня, 09:59:13

Вистава "Свіччине весілля" херсонського театру передбачила події на Майдані

21.03.2016   08:05Агенцiя

Черніговом продовжує крокувати фестиваль «Слов’янські театральні зустрічі».

Третій день фестивального марафону прийняв Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр імені М.Г.Куліша, який презентував глядачеві трагедію «СВІЧЧИНЕ ВЕСІЛЛЯ».

Український побут XVI сторіччя. У тогочасному Києві діє жорстка та безглузда «заборона на світло»: у вечірній час жодного промінця із вікон домівок звичайних людей! І не дивно, що світло горить лише у княжому палаці… Проти системи постає звичайна киянка Меланка та її наречений Іван Свічка. Закохані намагаються повернути людям світло, а з ним – надію на краще майбутнє. Ця історія розповідається в п’єсі «Свіччине весілля», яка належить перу відомого українського драматурга Івана Кочерги.

Давні події, відображені у виставі, актуальні на сьогодні. Співзвуччя з сьогоденням додає п'єсі оригінальне прочитання режисера Влади Белозоренко. У виставі «Свіччине весілля» режисер показує, як з боротьби за право на світло розгорілася пожежа народного повстання. Але живий вогонь свободи і справедливості у серцях народних — вічний, незгасний, всесильний! Про це свідчать події сьогоднішнього дня.

«Цей спектакль поставила дуже молода режисерка Влада Белозоренко. І так сталось, що ми давали його напередодні розгону Майдану в 2013 році, – розповідає директор і художній керівник Херсонського театру Олександр Книга. – Вже потім ми дізнались про «золотий унітаз» і подібні речі, які були згадані в цій виставі. Мене вразило, як 24-річна дівчина могла передбачити такі події».

Олександр Книга каже, що тоді їм заборонили показувати цю постановку. «Адже вона була конкретним викликом для жителів Херсону, щоб вийти на місцевий протест», – переконаний він.

Покази «Свіччиного весілля» відновились 2014 року. Тепер Херсонський театр зіграв цю постановку на чернігівському фестивалі «Слов'янські театральні зустрічі», який триватиме до 29 березня.

Останні новини Чернігівщини

Життя, загартоване війною: історія переселенки, яка обрала працю на перемогу 08:15

Їй би сьогодні просто радіти життю — обіймати дітей (їх у неї четверо), тішитися вісьмома онуками, будувати плани на завтра. Але війна переписала її долю…

Чернігівські кікбоксери — серед найкращих в Україні! 08:14

З 15 до 18 квітня у Луцьку відбулися Чемпіонат України з кікбоксингу WAKO серед дорослих та Всеукраїнський турнір серед юніорів, юнаків і дітей.

22 квітня: цей день в Україні і світі

22 квітня: цей день в Україні і світі 08:12

День 1519 Російська агресія - Day 1519 Russian aggression

Надзвичайні події в області за останню добу 11:30

Протягом минулої доби зареєстровано 13 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 12 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 3 особи постраждали.

Поліція встановлює обставини поранення дитини у Ніжині 11:28

Вчора вдень до поліції надійшло повідомлення про те, що в місті Ніжин 12-річний хлопчик отримав поранення ноги з предмета, що схожий на травматичний пістолет.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини