Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 23 вересня, 00:39:53

Дивосвіт вишитих картин Світлани Щітки. ФОТОрепортаж

11.03.2016   15:05Агенцiя

Жінки з давніх часів займалися рукоділлям. Вони прикрашали вишивкою одяг, взуття, головні убори, предмети інтер’єру та побуту. Вишиті картини-це нова сторінка в історії української вишивки.

Оцінити красу вишитих робіт ніжинці можуть на виставці-захопленні «Радісні барви творчості», яку відкрито на абонементі Ніжинської центральної міської бібліотеки. Тут представлені роботи вчителя молодших класів ЗОШ №5 Світлани Олександрівни Щітки. Назва виставки передає ті незабутні враження, які отримуєш від перегляду вишитих картин. Палітра кольорів і відтінків вражає. Майстриня віддає перевагу пейзажам: берізкам на узліссі, Карпатам з гірською річкою, тихому річному берегу. Вона милується полем червоних маків, українським вітряком, левами серед дикої природи, домашніми кицьками біля вікна.

«До вишивки я доторкнусь вустами,
І черемшини пахощі вдихну.
Мов оживають маки під руками,
Росу дзеркальну я із них змахну»

Є у Світлани Щітки й загадкова постать давньоєгипетського фараона Тутанхамона. Наші пращури прикрашали домівки рушниками. Альтернативою їмстали сьогодні вишиті картини. Нитка з голкою в багатьох культурах є предметом, присутнім в ритуалах та обрядах. Виконуючи роботу, майстриня заряджає її своєю енергетикою.Тому приступати до творчого процесу треба в гарному настрої, зі світлими думками. Згідно Фен-Шую, бажано це робити у західній частині квартири, яка стимулює творче мислення.

Як кажуть у народі, від долі не втечеш. Одного разу дочка авторки картинотримала завдання від вчителя трудового навчання-вишити щось на полотні. Світлана Олександрівна взялась за діло. Потім колега сміялася з їх старання, оскільки вишивати треба було по канві. Так  з’явився інтерес до цього вида творчості, що переріс у захоплення. Тепер Світлані Олександрівні із Києва привозять зразки картин для вишивання. А нитки, згідно кольорам і відтінкам, вона підбирає сама. Хоча сучасні  набори для вишивання складаються з усього необхідного,треба тільки чітко додержуватися інструкції. Та творчий запал перемагає.Вишиває Світлана Щітка хрестиком, нитками муліне.Зараз вонидуже дорогі. Сама підбирає рамки для робіт. Має вже сорок картин. Пані Світлана вважає, що вишиті картини створюють неповторний затишок у домі. Тому кухню вона прикрасила натюрмортами, в кімнатах своя тематика.Для друзів її барвисті роботи-найцінніший подарунок.

Вишивання є непростою і копіткою працею. Канва для роботи повинна бути міцною, муліне-довго зберігати кольор, а рамку треба вибрати надійну та якісну. Вишиті картини у руках майстрині з простого hand-madeперетворюються у виріб, якому немає ціни. І створюється він не один час

Для пані Світлани це не просто хоббі, а можливість привнести у життя красу, доброту.

«Життя у вишивці, а вишивка-життя.
На полотні найтонші, найщиріші,
Розкладені жіночі почуття» 

Сьогодні «малювання голкою» знаходить все більше прихільників. Це захоплення не залежить від віку, професії, гендерної належності. Художнє хобі наповнює життя новими емоціями, розвиває творчі здібності, робить його змістовнішим. Якщо жити-то жити красиво.

Художня вишивка на виставці «Радісні барви творчості» викликає захоплення у читачів абонементу. Будь-який інтер’єр стає затишним і домашнім, якщо на стінах з’являються вишиті картини. Ними можна прикрасити вітальню, спальню, дитячу кімнату. Такі картини є самостійним витвором декоративно-прикладного мистецтва. Вишиті роботи завжди доречні.

Н.Старінко, бібліотекар Ніжинської ЦБС
 

Останні новини Чернігівщини

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра 15:55

18-го вересня відбулася прем’єра – нова історія–вистава за п’єсою Катерини Пенькової «Назви не пам’ятаю».

Виявлено 78 нових випадків COVID-19

Виявлено 78 нових випадків COVID-19 15:31

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 22 вересня в області зафіксовано 78 нових випадків COVID-19.

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи 15:12

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради сьогодні, 22 вересня, прийняв рішення про утворення конкурсних комісій для проведення відбору кандидатів на зайняття посади генерального директора Пологового будинку, Дитячої стоматологічної поліклініки, Дитячої поліклініки № 2, Чернігівської міської лікарні № 2, Чернігівської міської лікарні № 4. Також затвердили їх персональний склад, враховуючи одну правку – замість начальника управління охорони здоров’я міської ради до комісій включили заступника начальника цього управління.

Чернігівщина приймає естафету

Чернігівщина приймає естафету "Європейського пробігу заради миру" 15:08

Цього тижня, 22–26 вересня, територією Чернігівської області пройде маршрут Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу «Європейський пробіг заради миру».

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки 14:51

На початку тижня завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Чернігівській області Сергій Проценко в режимі онлайн провів консультацію для фахівців Департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства Чернігівської облдержадміністрації щодо підготовки аналізу регуляторного впливу та тесту малого підприємництва (М-тесту) до проекту розпорядження голови Чернігівської обласної державної адміністрації «Про встановлення розміру плати за участь у конкурсі з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування».