Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 22 вересня, 22:39:10

"Чернігівська Шевченкіана" знову нагадала про себе

11.03.2016   09:01Агенцiя

«Доки з нами Бог і Тарас дзюзьки хто зламає нас!» — таким імпровізованим віршем завершив свій виступ голова редакційної колегії Дмитро Іванов, лауреат Національної премії України імені Т. Г. Шевченка, на презентації книги «Чернігівська Шевченкіана».

10 березня, у Чернігівській бібліотеці ім. М. М. Коцюбинського в рамках обласного літературного конкурсу "Краща книга року" відбулась презентація "Чернігівської Шевченкіани". Нагадаємо, що це книга — збірка творів чернігівських літераторів, присвячених життєвому та творчому шляху Великого Кобзаря.

Презентацію відкривали молоді таланти Чернігівської музичної школи імені Є. В. Богословського. Учні співали народні пісні та виконували музичні композиції на скрипках і бандурах.

«Це найповніше видання не тільки літераторів, а й художників, майстрів народної творчості. Вони торкнулися шевченківської теми у п’яти розділах ілюстрацій до книги»,— зауважила Олена Конечна, голова Чернігівської обласної організації Національної спілки письменників України, член редакційної колегії збірки.

Дмитро Іванов подякував Чернігівській облдержадміністрації за підтримку та фінансування. Адже видання здійснено за кошти обласного бюджету в 2015 році з нагоди 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. Наклад книги невеликий — 600 примірників. Втім, всі охочі зможуть ознайомитися з її електронною версією вже найближчим часом.

Написання "Чернігівської Шевченкіани" тривало близько року. Збірку створили представники обласної організації Національної спілки письменників України спільно з працівниками бібліотеки імені В. Г. Короленка.

Книга містить три тематичні розділи: поезія, проза, публіцистика. До її складу увійшли 63 поезії, 18 оповідань та 42 публіцистичних твори 102 письменників.

Останні новини Чернігівщини

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра 15:55

18-го вересня відбулася прем’єра – нова історія–вистава за п’єсою Катерини Пенькової «Назви не пам’ятаю».

Виявлено 78 нових випадків COVID-19

Виявлено 78 нових випадків COVID-19 15:31

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 22 вересня в області зафіксовано 78 нових випадків COVID-19.

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи 15:12

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради сьогодні, 22 вересня, прийняв рішення про утворення конкурсних комісій для проведення відбору кандидатів на зайняття посади генерального директора Пологового будинку, Дитячої стоматологічної поліклініки, Дитячої поліклініки № 2, Чернігівської міської лікарні № 2, Чернігівської міської лікарні № 4. Також затвердили їх персональний склад, враховуючи одну правку – замість начальника управління охорони здоров’я міської ради до комісій включили заступника начальника цього управління.

Чернігівщина приймає естафету

Чернігівщина приймає естафету "Європейського пробігу заради миру" 15:08

Цього тижня, 22–26 вересня, територією Чернігівської області пройде маршрут Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу «Європейський пробіг заради миру».

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки 14:51

На початку тижня завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Чернігівській області Сергій Проценко в режимі онлайн провів консультацію для фахівців Департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства Чернігівської облдержадміністрації щодо підготовки аналізу регуляторного впливу та тесту малого підприємництва (М-тесту) до проекту розпорядження голови Чернігівської обласної державної адміністрації «Про встановлення розміру плати за участь у конкурсі з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування».