Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 22 вересня, 23:42:31

В Седневі пройшли перші Шевченківські читання. ВІДЕО

09.03.2016   18:00

Вони приурочені до дня народження Великого Кобзаря.

Їх учасники, гості, представники територіальної громади поклали квіти до пам’ятника поета в центрі селища, основне ж дійство відбувалося у садибі Лизогубів. До речі, Шевченко був тут двічі, і вперше якраз в такі ж березневі дні 170 років тому.

«Борітеся – поборете, вам Бог помагає». Могутньою зброєю у боротьбі за волю, за кращу долю для українців завжди було і залишається поетичне слово Тараса Шевченка. У Седневі пишаються тим, що їх селище стало нехай і невеличкою, але яскравою сторінкою його життя і діяльності. Тож цілком логічним видається проведення тут районних Шевченківських читань «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття». До речі, поет був тут двічі, гостював і працював у садибі братів Лизогубів. І вперше якраз в березневі дні 170 років тому. Такий же молодий і натхненний, як і тоді, зустрічає своїх шанувальників і сьогодні. Тетяна Луговська, завідувач відділу «Садиба Лизогубів» обласного історичного музею ім. В. Тарновського: «Шевченко тут був не тільки у своїх друзів братів Лизогубів. Він багато зустрічався і спілкувався з простими людьми, місцевими мешканцями, серед яких шукав сюжети і образи для своїх творів».

Лягають до підніжжя пам’ятника квіти як символ глибокої поваги і щирої любові до Поета. Звучить його безсмертне «Реве та стогне Дніпр широкий». Учні Седнівського навчально-виховного комплексу, поети-аматори читають безсмертні шевченківські рядки і присвячені йому твори.

Учасники Шевченківських читань, гості свята також з цікавістю оглянули книжково-ілюстративну виставку «Наш край – історії скарбниця, тут б’ється серце Кобзаря», помилувались роботами місцевої майстрині-вишивальниці Зінаїди Лук’яненко. Подібний захід у Седневі пройшов вперше, та в подальшому Шевченківські читання будуть традиційними.


Останні новини Чернігівщини

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра 15:55

18-го вересня відбулася прем’єра – нова історія–вистава за п’єсою Катерини Пенькової «Назви не пам’ятаю».

Виявлено 78 нових випадків COVID-19

Виявлено 78 нових випадків COVID-19 15:31

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 22 вересня в області зафіксовано 78 нових випадків COVID-19.

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи 15:12

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради сьогодні, 22 вересня, прийняв рішення про утворення конкурсних комісій для проведення відбору кандидатів на зайняття посади генерального директора Пологового будинку, Дитячої стоматологічної поліклініки, Дитячої поліклініки № 2, Чернігівської міської лікарні № 2, Чернігівської міської лікарні № 4. Також затвердили їх персональний склад, враховуючи одну правку – замість начальника управління охорони здоров’я міської ради до комісій включили заступника начальника цього управління.

Чернігівщина приймає естафету

Чернігівщина приймає естафету "Європейського пробігу заради миру" 15:08

Цього тижня, 22–26 вересня, територією Чернігівської області пройде маршрут Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу «Європейський пробіг заради миру».

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки 14:51

На початку тижня завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Чернігівській області Сергій Проценко в режимі онлайн провів консультацію для фахівців Департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства Чернігівської облдержадміністрації щодо підготовки аналізу регуляторного впливу та тесту малого підприємництва (М-тесту) до проекту розпорядження голови Чернігівської обласної державної адміністрації «Про встановлення розміру плати за участь у конкурсі з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування».