Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 23 вересня, 00:28:31

Класик європейської графіки

09.03.2016   09:55Агенцiя

В Чернігівському обласному художньому музеї ім. Григорія Галагана на вшанування пам’яті Тараса Шевченка відбулося відкриття виставки графіки з фондів музею відомого митця Василя Касіяна.

Цього року виповнюється 120 років від дня народження Василя Касіяна (1896 – 1976) – народного художника СРСР, дійсного члена Академії мистецтв СРСР, першого лауреата Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка. Він зробив вагомий внесок у становлення станкової та книжкової графіки.

Будучи неперевершеним митцем української графіки, майстер створив геніальну Шевченкіану. За своє творче життя митець проілюстрував п’ять разів письменницьку спадщину Кобзаря, використовуючи різні графічні техніки – офорт, дереворит, лінорит, суха голка, м'який лак, аквантинта, акварель тощо. Касіян перший дослідив, зібрав і описав офорти Тараса Григоровича. У 1939 році він зробив з оригінальних дощок Шевченка два відбитки «Старости» та «Судня рада», 1844. Лаконічні композиції, що мають яскраво виражений жанровий характер, щиросердно змальовують реальні сторінки з життя та побуту українського селянства.

Ніна Бібік, Наталія Шумська – куратори виставки

Останні новини Чернігівщини

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра 15:55

18-го вересня відбулася прем’єра – нова історія–вистава за п’єсою Катерини Пенькової «Назви не пам’ятаю».

Виявлено 78 нових випадків COVID-19

Виявлено 78 нових випадків COVID-19 15:31

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 22 вересня в області зафіксовано 78 нових випадків COVID-19.

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи 15:12

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради сьогодні, 22 вересня, прийняв рішення про утворення конкурсних комісій для проведення відбору кандидатів на зайняття посади генерального директора Пологового будинку, Дитячої стоматологічної поліклініки, Дитячої поліклініки № 2, Чернігівської міської лікарні № 2, Чернігівської міської лікарні № 4. Також затвердили їх персональний склад, враховуючи одну правку – замість начальника управління охорони здоров’я міської ради до комісій включили заступника начальника цього управління.

Чернігівщина приймає естафету

Чернігівщина приймає естафету "Європейського пробігу заради миру" 15:08

Цього тижня, 22–26 вересня, територією Чернігівської області пройде маршрут Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу «Європейський пробіг заради миру».

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки 14:51

На початку тижня завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Чернігівській області Сергій Проценко в режимі онлайн провів консультацію для фахівців Департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства Чернігівської облдержадміністрації щодо підготовки аналізу регуляторного впливу та тесту малого підприємництва (М-тесту) до проекту розпорядження голови Чернігівської обласної державної адміністрації «Про встановлення розміру плати за участь у конкурсі з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування».