Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 22 вересня, 23:39:38

У Батурині проведено практичне зайняття історичного гуртка "Батуринський курінь"

05.03.2016   07:55

Першого весняного дня у 3 класі Батуринської ЗОШ І-ІІІ ст. (класний керівник Валентина Іванівна Якимець) було проведено практичне зайняття історичного гуртка «Батуринський курінь», організоване заступником відділу історії Гетьманства Національного заповідника «Гетьманська столиця» Мариною Герасько.

У затишній класній кімнаті зібралися учні 3-го і старших класів школи - учасники гуртка, і педагоги, небайдужі до українського традиційного рукоділля. Тема зайняття - “Український оберіг - лялька-мотанка”. Майстер-клас з виготовлення давнього оберегу провела відома народна майстриня з Бахмача Марія Василівна Ткаченко.

Виготовлення ляльки-мотанки - справа не з простих. За підказкою дорослих, діти заздалегідь ретельно підготували матеріали - клаптики тканини, нитки, тасьму, зерно пшениці, солому, монетки, тощо. Марина Герасько у доступній для дітей формі розповіла про давні традиції виготовлення сакральної ляльки, про її різновиди для будь-яких нагальних життєвих потреб. Зокрема, наголосила, що на батуринщині, зазвичай, основою ляльки-мотанки був очищений від зерна кукурудзяний качан.

Майстриня привезла з собою у подарунок велику ляльку-мотанку, яка одночасно слугувала зразком для дітей. Зі слів майстрині, це вперше в її творчому житті вона проводила майстер-клас, коли діти виготовляли ляльки покроково, безпосередньо під її керівництвом. Клас поділили на підгрупи, до кожної з яких на допомогу прийшли по 2-є старших учнів. Молодшим у кропіткій справі допомагали гуртківці заповідника - Олефіренко Дарина, Лелюх Ангеліна, Васильєва Сніжана, Нескуба Максим, Шматок Анастасія та Біліченко Євгенія.

Всередину голівки ляльки за ще дохристиянськими традиціями клали зерно, щоб у родині завжди був урожай, монети — на багатство, шпильку - від пристріту та поганих очей, в очікуванні або при бажанні поповнення в родині — майстрували ляльку-матір з немовлям, при бажанні шлюбу — парні ляльки-мотанки. Про все це діти не просто дізналися, вони виготовили такі обереги власними руками! Непомітно пролетіли кілька годин зайняття.

Ляльки-подарунки від майстрині, на щастя, на здоров’я, на гарне навчання - відтепер прикрашатимуть класну кімнату, оберігатимуть її мешканців від усякого лиха. Власноруч виготовлені ляльки діти понесли додому. Прощаючись, діти дякували Марії Василівні за тепло і майстерність її рук, бажали творчого натхнення і щиро запрошували провести інші зайняття з народної творчості.

Останні новини Чернігівщини

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра 15:55

18-го вересня відбулася прем’єра – нова історія–вистава за п’єсою Катерини Пенькової «Назви не пам’ятаю».

Виявлено 78 нових випадків COVID-19

Виявлено 78 нових випадків COVID-19 15:31

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 22 вересня в області зафіксовано 78 нових випадків COVID-19.

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи 15:12

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради сьогодні, 22 вересня, прийняв рішення про утворення конкурсних комісій для проведення відбору кандидатів на зайняття посади генерального директора Пологового будинку, Дитячої стоматологічної поліклініки, Дитячої поліклініки № 2, Чернігівської міської лікарні № 2, Чернігівської міської лікарні № 4. Також затвердили їх персональний склад, враховуючи одну правку – замість начальника управління охорони здоров’я міської ради до комісій включили заступника начальника цього управління.

Чернігівщина приймає естафету

Чернігівщина приймає естафету "Європейського пробігу заради миру" 15:08

Цього тижня, 22–26 вересня, територією Чернігівської області пройде маршрут Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу «Європейський пробіг заради миру».

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки 14:51

На початку тижня завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Чернігівській області Сергій Проценко в режимі онлайн провів консультацію для фахівців Департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства Чернігівської облдержадміністрації щодо підготовки аналізу регуляторного впливу та тесту малого підприємництва (М-тесту) до проекту розпорядження голови Чернігівської обласної державної адміністрації «Про встановлення розміру плати за участь у конкурсі з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування».