Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 13 липня, 18:20:47

Круглий стіл до 160-річчя від дня народження Софії Русової

11.02.2016   17:13Агенцiя

9 лютого у читальній залі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка, в рамках засідання клубу „Краєзнавець”, відбувся Круглий стіл „Софії Русовій присвячується: до 160-річчя від дня народження громадської діячки, педагога, просвітительки”.

Директор бібліотеки Інна Аліференко привітала учасників зібрання, розповіла про основні віхи життя та діяльності нашої землячки, уродженки с. Олешня Ріпкинського району С.Ф. Русової та наголосила, що серед засновників Чернігівської громадської бібліотеки, правонаступницею якої є сучасна Чернігівська ОУНБ імені В.Г.Короленка, була саме Софія Русова.

У засіданні Круглого столу взяли участь та виступили завідувачка відділу краєзнавства бібліотеки Ірина Каганова, тема доповіді: „Софія Русова у Чернігові: по сторінках „Моїх споминів”, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри археології, етнології та краєзнавчо-туристичної роботи України Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка Лариса Юда – „С.Ф. Русова про долю визначних жінок та проблеми виховання історією”, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка Тамара Демченко – „Громадська та письменницька діяльність Софії Русової на еміграції”, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка Олександр Рахно – „Громадський діяч та вчений Олександр Русов: погляд з ХХІ століття”, директор Ріпкинської гімназії Наталія Корж – „Центр педагогічної спадщини Софії Русової – духовна скарбниця національної школи”, історик та краєзнавець Володимир Єрмак – „Дзвони національної пам’яті: Софія Русова і навколо неї” та ін.

Присутні ознайомились з книжково-інформаційною виставкою „Софія Русова: „Я присвятила Україні усе своє життя”.

Останні новини Чернігівщини

Духовий оркестр філармонійного центру - у “XVIII Європараді духових оркестрів у Центрі Європи”

Духовий оркестр філармонійного центру - у “XVIII Європараді духових оркестрів у Центрі Європи” 14:09

Вірус COVID-19 вніс суттєві корективи у повсякденний спосіб життя як окремих людей, так і цілих колективів. Не став виключенням і Духовий оркестр Чернігівського обласного філармонійного центру (художній керівник та головний диригент - заслужений діяч мистецтв України Анатолій Ткачук).

У Чернігівській області за минулу добу +1 випадок захворювання на COVID-19

У Чернігівській області за минулу добу +1 випадок захворювання на COVID-19 13:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11 годину, 13 липня, у Чернігівській області один новий випадок інфікування COVID-19.

До чернігівських шкіл прибули нові меблі для першачків, передбачені стандартами НУШ

До чернігівських шкіл прибули нові меблі для першачків, передбачені стандартами НУШ 12:31

97 навчальних аудиторій для учнів та учениць перших класів обладнують у Чернігові цього року згідно зі стандартами Нової української школи (НУШ).

Експерти Чернігівщини з початку року прийняли до опрацювання понад 9 тис. документацій із землеустрою

Експерти Чернігівщини з початку року прийняли до опрацювання понад 9 тис. документацій із землеустрою 12:25

З початку 2020 року фахівці Держгеокадастру Чернігівської області прийняли до опрацювання за принципом екстериторіальності 9 036 проектів землеустрою з інших областей.

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 12:22

13 липня відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.