Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 2 грудня, 04:36:42

Круглий стіл до 160-річчя від дня народження Софії Русової

11.02.2016   17:13Агенцiя

9 лютого у читальній залі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка, в рамках засідання клубу „Краєзнавець”, відбувся Круглий стіл „Софії Русовій присвячується: до 160-річчя від дня народження громадської діячки, педагога, просвітительки”.

Директор бібліотеки Інна Аліференко привітала учасників зібрання, розповіла про основні віхи життя та діяльності нашої землячки, уродженки с. Олешня Ріпкинського району С.Ф. Русової та наголосила, що серед засновників Чернігівської громадської бібліотеки, правонаступницею якої є сучасна Чернігівська ОУНБ імені В.Г.Короленка, була саме Софія Русова.

У засіданні Круглого столу взяли участь та виступили завідувачка відділу краєзнавства бібліотеки Ірина Каганова, тема доповіді: „Софія Русова у Чернігові: по сторінках „Моїх споминів”, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри археології, етнології та краєзнавчо-туристичної роботи України Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка Лариса Юда – „С.Ф. Русова про долю визначних жінок та проблеми виховання історією”, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка Тамара Демченко – „Громадська та письменницька діяльність Софії Русової на еміграції”, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка Олександр Рахно – „Громадський діяч та вчений Олександр Русов: погляд з ХХІ століття”, директор Ріпкинської гімназії Наталія Корж – „Центр педагогічної спадщини Софії Русової – духовна скарбниця національної школи”, історик та краєзнавець Володимир Єрмак – „Дзвони національної пам’яті: Софія Русова і навколо неї” та ін.

Присутні ознайомились з книжково-інформаційною виставкою „Софія Русова: „Я присвятила Україні усе своє життя”.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині + 15 «Класів безпеки» 14:27

У рамках Всеукраїнського проєкту в Чернігівському районівпродовж тижня відкрито 15“Класів безпеки”.

В’ячеслав Чаус вступився за сумлінних платників податків: Відчепіться від бізнесу! 14:24

Тема створення додаткових бар’єрів для бізнесу Головним управлінням ДПС в Чернігівській області знайшла своє продовження у сьогоднішньому брифінгу в медіацентрі ОВА.

Завдали шкоду довкіллю на 32 мільйони гривень: правоохоронці скерували до суду провадження про забруднення земель 14:22

Слідчі Головного управління Нацполіції в області завершили досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях щодо забруднення земель у Прилуцькому районі небезпечними відходами нафтовидобувної галузі. Матеріали проваджень з обвинувальними актами передано прокурору для направлення до суду.

Ніжинська поліція розслідує обставини травмування чоловіка на залізничних коліях 14:20

Вчора, близько 21:30, до поліції надійшло повідомлення про те, що у Носівці на залізничному вокзалі потяг травмував людину.

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються 14:18

30 листопада виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив встановлення тарифів на теплову енергію, її транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії, послуги з постачання гарячої води КП «ТКЕ», яке здійснює господарську діяльність на ТЕЦ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини