Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 9 липня, 14:30:27

Громадська рада при облдержадміністрації ініціює проведення громадського контролю за розробленням планів реконструкції Валу

31.03.2012   09:12Агенцiя

В облдержадміністрації за ініціативи Громадської ради при облдержадміністрації відбулось засідання круглого столу, на якому було оговорено пропозиції щодо розвитку Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній”.

На захід були запрошені представники Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній”, виконкому та депутати Чернігівської міської ради, працівники головного управління культури, туризму і охорони культурної спадщини облдержадміністрації, члени громадських організацій, зокрема, спортивного товариства “Спартак”, а також архітектори та краєзнавці.

Генеральний директор заповідника “Чернігів стародавній” Андрій Курданов розповів про основні напрямки розвитку заповідника та озвучив пропозиції по впорядкуванню зелених насаджень. Питання розчищення території Валу викликали жваву дискусію серед присутніх. Від представників громадськості лунали запитання щодо законності вирубки дерев та взагалі доцільності знищення зелених насаджень біля пам’яток архітектури та історії, зокрема Спаського собору.

Учасники засідання круглого столу ознайомились з відеолізацією планів реконструкції території Валу, представленою головою правління Чернігівської міської громадської організації “Пласт-Арт” Борисом Дєдовим. Найбільше питань викликали плани побудови огорожі навколо заповідника, зведення пішохідного мосту між Валом та Катерининською церквою, а також спорудження на території Валу пам’ятника Михайлу та Федору в комплексі з урочистою залою, присвячену видатним особистостям Чернігівщини.

Голова Чернігівської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Костянтин Ягодовський нагадав про існування Генерального плану розвитку Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній”, яким закріплено охоронні зони, визначено заходи щодо подальшого вивчення і збереження пам’яток архітектури (генеральний план затверджено сесією Чернігівської міськради 23 червня 2009 року). Він висловив думку щодо створення спеціальної комісії, до складу якої мають увійти архітектори, археологи, історики, ландшафтні архітектори.

Колишній головний архітектор Чернігова Віктор Устинов ознайомив присутніх зі своїми напрацюваннями, а також поставив під сумнів доцільність побудови пішохідного мосту між Валом та Катерининською церквою, який, на його думку, нашкодить сприйняттю Катерининської церкви як символічної візитівки міста.

Краєзнавець, почесний громадянин м. Чернігова Герард Кузнецов висловив побажання передбачити при підготовці плану реконструкції Валу проведення масштабних археологічних розкопок.

Голова постійної комісії Чернігівської міської ради з питань комунальної власності та розвитку підприємництва Валерій Солдатов проінформував щодо прав власності на зелені насадження, комунікації та землю, що знаходиться у користуванні Національного заповідника.

Всі присутні наголошували на необхідності дотримання законності при проведенні подальшої розбудови Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів cтародавній”.

За пропозицією члена Громадської ради при облдержадміністрації, голови Чернігівського обласного відділення Всеукраїнської громадської організації “Громадський контроль” Тамари Петрової учасники круглого столу прийняли рішення про створення робочої групи по вивченню питання розвитку Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів cтародавній” у складі 16 чоловік. У той же день відбулось її перше засідання, на якому головою робочої групи обрано Тамару Петрову.


Управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16

Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.

На прикордонні Чернігівщини внаслідок ворожої атаки постраждала цивільна жінка: поліція документує наслідки 13:42

Сьогодні вранці у прикордонній Сновській громаді Корюківського району ворожий дрон поцілив у 54-річну жінку, яка їхала мопедом.

Ukraine Facility: як це працює на Чернігівщині 13:18

У травні 2024 року Україна та ЄС підписали Рамкову угоду щодо спеціальних механізмів фінансування для нашої країни згідно з інструментом Ukraine Facility.

Леся Карнаух: Надходження до місцевих бюджетів за півріччя зросли на 18,2 % порівняно з минулорічним показником 12:44

До місцевих бюджетів за січень – червень 2025 року надійшло 236,5 млрд грн. Це на 18,2 %, або майже на 36,4 млрд грн більше показника за перше півріччя минулого року.

Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області: можливості дистанційного звернення 12:10

Пенсійний фонд України постійно розширює можливості дистанційної взаємодії з громадянами, забезпечуючи зручний, безпечний і доступний формат отримання послуг – без потреби особистого відвідування сервісного центру.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини