Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 23 вересня, 00:03:42

У Чернігові виявили підземне святилище XVII - XVIII століття

16.01.2016   08:17

На Болдиних горах неподалік від Іллінської церкви археологи знайшли підземну споруду к. XVII - н. XVIII століття, імовірно йде у систему печер.

Дослідження проводилися влітку 2015 під керівництвом Володимира Руденка, головного у відділі печер НАІЗ «Чернігів Стародавній».

Він розповів, що про існування підземної споруди історики знали вже давно, проте вивчити його не мали можливості.

Ще в 1937 р. землю, на якій вона знаходиться, міська влада віддала під забудову, в 1951 р. на цій багатій археологічно-архітектурними пам'ятками території звели приватний будинок, а каплицю з тих пір використовували, як підсобне приміщення.

Колишній його власник категорично забороняв навіть оглянути споруду, але тепер у садиби новий господар, і він люб'язно погодився допомогти археологам.

Багато про нововідкритому спорудженні поки не відомо, в ньому провели тільки попередні дослідження.

У нього веде крута широкі сходи з округлим склепінням, вона спускається в зал центрального приміщення з 8 нішами по периметру стін. Висота стелі в кімнаті - 3,18 м, стіни викладені незвичайними цеглинами - вони довгі і плоскі, зал засипаний землею.

Далі з неї йде ще одна драбина, вже вузька і більш крута, Володимир Якович вважає, що це узвіз на галерею (підземний тунель), але напевно поки нічого не стверджує, так як прохід замурований.

Припущення вченого, про те, що споруда - каплиця перед входом в печери - не безпідставне. Аналогічне за розмірами й архітектурою святилище його експедиція знайшла біля входу в Новоантонієві печери.

- У тому, що споруда мала культове і похоронне призначення - сумнівів немає, - говорить Володимир Руденок. - Я думаю, що ця знахідка - частина великої системи підземних ходів і Троїцького ансамблю.

У наступному році історики планують вивчити каплицю детальней і все-таки дізнатися, що знаходиться за мурованою стіною.

Останні новини Чернігівщини

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра 15:55

18-го вересня відбулася прем’єра – нова історія–вистава за п’єсою Катерини Пенькової «Назви не пам’ятаю».

Виявлено 78 нових випадків COVID-19

Виявлено 78 нових випадків COVID-19 15:31

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 22 вересня в області зафіксовано 78 нових випадків COVID-19.

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи 15:12

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради сьогодні, 22 вересня, прийняв рішення про утворення конкурсних комісій для проведення відбору кандидатів на зайняття посади генерального директора Пологового будинку, Дитячої стоматологічної поліклініки, Дитячої поліклініки № 2, Чернігівської міської лікарні № 2, Чернігівської міської лікарні № 4. Також затвердили їх персональний склад, враховуючи одну правку – замість начальника управління охорони здоров’я міської ради до комісій включили заступника начальника цього управління.

Чернігівщина приймає естафету

Чернігівщина приймає естафету "Європейського пробігу заради миру" 15:08

Цього тижня, 22–26 вересня, територією Чернігівської області пройде маршрут Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу «Європейський пробіг заради миру».

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки 14:51

На початку тижня завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Чернігівській області Сергій Проценко в режимі онлайн провів консультацію для фахівців Департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства Чернігівської облдержадміністрації щодо підготовки аналізу регуляторного впливу та тесту малого підприємництва (М-тесту) до проекту розпорядження голови Чернігівської обласної державної адміністрації «Про встановлення розміру плати за участь у конкурсі з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування».