Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 26 листопада, 06:38:27

Був у Чернігові Музей. ФОТО

01.12.2015   09:22Агенцiя

26 листопада в Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського відкрито фотодокументальну виставку “Був у Чернігові музей”.

Вона присвячена Музею народного декоративного мистецтва Чернігівщини, який від 21 грудня 1979 року по 30 червня 2006 року працював в Катерининській церкві на Алеї Героїв. (Остання – пам’ятка архітектури початку XVIII сторіччя – цього року відзначила трьохсотрічний ювілей освячення храму.)

Експозиція музею розповідала про вишивку, гаптування, ткацтво, гончарство, художню обробку дерева, лозоплетіння, народний костюм XVIII–ХХ століть.
   
Щороку музей та численні виставки оглядали понад 30 тисяч відвідувачів – мешканці міста і області, України, туристи з ближнього та далекого зарубіжжя.
   
Кілька записів з Книг відгуків: “Немає меж народній фантазії, барвистій, як життя, як світ, – ось що виносиш з цього унікального музею. Виносиш назавжди. П. Загребельний. 25.VIII.1980”.
   
“...Очень впечатляет коллекция, собранная в музее. Приятно было ознакомиться с реликвиями и народным творчеством украинского народа, богатого национальными традициями. Спасибо большое. Студенты Рижского политехнического института. 03.09.85.”
   
“До глибини душі вражений, схвильований баченими тут творіннями людського розуму і праці славних земляків моїх.
   
Дяка і шана сердечна тим, хто береже все це для людей, для поколінь прийдешніх, які гордитимуться талантом своїх славних предків.
   
З поклоном земним – Ів. Сочивець, письменник, заслужений працівник культури УРСР. 30/ХІ 1987 р.”
   
“Даний музей являється єдиним в Чернігові центром декоративно-прикладного мистецтва. Він являється візитною карткою нашого міста. Хотілося і надалі б приводити сюди знайомих та друзів, які приїжджають до нашого Чернігова. Удачі і процвітання Вам. м. Чернігів. 14.02.2006 р.” (Це – один із останніх відгуків).
   
На виставці представлені світлини та документи – афіші виставок та заходів, що проводив музей, буклети, каталоги тощо, які розповідають про музей.
   
Сьогодні в Чернігові бракує етнографічного музею, де була б представлена самобутність нашого краю. Фактично знищений у 2006 році музей, попри всі обіцянки влади так і не відродився.
   
Ми не полишаємо надію про його відродження.


Світлана Лихачева, завідуюча відділом Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського

Останні новини Чернігівщини

Відбулися вибори ректора Національного університету

Відбулися вибори ректора Національного університету "Чернігівська політехніка" 18:12

Єдиний кандидат на посаду ректора – д.т.н., доцент Новомлинець Олег Олександрович, повідомляють на сайті закладу.

Біла стрічка – міжнародний символ боротьби з домашнім гендерним насильством

Біла стрічка – міжнародний символ боротьби з домашнім гендерним насильством 15:19

Щороку 25 листопада у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства стартує інформаційна кампанія «16 днів проти насильства».

Виявлено 527 нових випадків COVID-19

Виявлено 527 нових випадків COVID-19 15:12

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 25 листопада в області зафіксовано 527 нових випадків COVID-19.

Два мобільні телефони, що перебували у розшуку, виявили патрульні цієї ночі

Два мобільні телефони, що перебували у розшуку, виявили патрульні цієї ночі 11:43

Цієї ночі під час патрулювання біля залізничного вокзалу поліцейські помітили підозрілого громадянина, який пришвидшив рух при появі службового автомобіля.

У школах Чернігова для 5-11 класів триває дистанційне навчання

У школах Чернігова для 5-11 класів триває дистанційне навчання 11:27

У такому ж режимі як у школах Чернігова (тобто дистанційно з 5 по 11 класи) діти навчаються зараз у таких українських обласних центрах, як Полтава, Івано-Франківськ, Запоріжжя, Чернівці, Вінниця. Про це на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді повідомив начальник управління освіти міської ради Василь Білогура.