Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 14 липня, 10:26:11

Був у Чернігові Музей. ФОТО

01.12.2015   09:22Агенцiя

26 листопада в Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського відкрито фотодокументальну виставку “Був у Чернігові музей”.

Вона присвячена Музею народного декоративного мистецтва Чернігівщини, який від 21 грудня 1979 року по 30 червня 2006 року працював в Катерининській церкві на Алеї Героїв. (Остання – пам’ятка архітектури початку XVIII сторіччя – цього року відзначила трьохсотрічний ювілей освячення храму.)

Експозиція музею розповідала про вишивку, гаптування, ткацтво, гончарство, художню обробку дерева, лозоплетіння, народний костюм XVIII–ХХ століть.
   
Щороку музей та численні виставки оглядали понад 30 тисяч відвідувачів – мешканці міста і області, України, туристи з ближнього та далекого зарубіжжя.
   
Кілька записів з Книг відгуків: “Немає меж народній фантазії, барвистій, як життя, як світ, – ось що виносиш з цього унікального музею. Виносиш назавжди. П. Загребельний. 25.VIII.1980”.
   
“...Очень впечатляет коллекция, собранная в музее. Приятно было ознакомиться с реликвиями и народным творчеством украинского народа, богатого национальными традициями. Спасибо большое. Студенты Рижского политехнического института. 03.09.85.”
   
“До глибини душі вражений, схвильований баченими тут творіннями людського розуму і праці славних земляків моїх.
   
Дяка і шана сердечна тим, хто береже все це для людей, для поколінь прийдешніх, які гордитимуться талантом своїх славних предків.
   
З поклоном земним – Ів. Сочивець, письменник, заслужений працівник культури УРСР. 30/ХІ 1987 р.”
   
“Даний музей являється єдиним в Чернігові центром декоративно-прикладного мистецтва. Він являється візитною карткою нашого міста. Хотілося і надалі б приводити сюди знайомих та друзів, які приїжджають до нашого Чернігова. Удачі і процвітання Вам. м. Чернігів. 14.02.2006 р.” (Це – один із останніх відгуків).
   
На виставці представлені світлини та документи – афіші виставок та заходів, що проводив музей, буклети, каталоги тощо, які розповідають про музей.
   
Сьогодні в Чернігові бракує етнографічного музею, де була б представлена самобутність нашого краю. Фактично знищений у 2006 році музей, попри всі обіцянки влади так і не відродився.
   
Ми не полишаємо надію про його відродження.


Світлана Лихачева, завідуюча відділом Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: випускний 2020 заплановано на кінець липня

Ніжин: випускний 2020 заплановано на кінець липня 09:26

13 липня під час оперативної наради міський голова Анатолій Лінник перевірив стан підготовки доручення щодо проведення випускного на центральній площі міста.

Місця для пересувної торгівлі кавою та вуличною їжею в Чернігові розподіли на відкритому аукціоні

Місця для пересувної торгівлі кавою та вуличною їжею в Чернігові розподіли на відкритому аукціоні 09:13

13 липня в Чернігівській міській раді відбувся Конкурс щодо надання права на укладення договорів про пайову участь в утриманні об’єктів благоустрою по розміщенню тимчасових об’єктів для здійснення дрібнороздрібної пересувної торгівлі кавою, іншими напоями, продуктами швидкого харчування, солодкою ватою, морозивом.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:51

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 13 липня до 8:00 14 липня 2020 року.

Як виконується рішення обласної ради

Як виконується рішення обласної ради "Про обласну Програму підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівщини на 2016-2020 роки" 08:49

Оголошено про проведення конкурсу рукописів місцевих авторів 2020 року. Таке рішення прийняла комісія з питань підтримки місцевого книговидання, що діє при обласній державній адміністрації.