Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 22 червня, 12:18:21

У Чернігові на обліку знаходиться 453 пам’ятки культурної спадщини

20.10.2015   14:08

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради на засіданні 19 жовтня схвалив Міську цільову програму з охорони та збереження пам’яток культурної спадщини м. Чернігова на 2016-2021 роки.

Міська цільова програма з охорони та збереження пам’яток культурної спадщини м. Чернігова на 2016-2021 роки розроблена управлінням культури міської ради з метою розвитку і збереження історико-культурного середовища Чернігова та раціонального використання нерухомих об’єктів культурної спадщини міста.

Про основні положення Програми інформував на засіданні виконкому начальник управління культури Юрій Ткач. Програма має на меті проведення паспортизації пам’яток та об’єктів культурної спадщини і включення об’єктів до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. На думку доповідача, це сприятиме раціональному використанню пам’яток та об’єктів культурної спадщини, а  також, покращенню туристичної привабливості міста через його історико-культурну спадщину.

Ю. Ткач повідомив, що у Чернігові до нашого часу збереглося до 50-ти пам’яток архітектури ХІ-ХІХ ст., до 200 меморіальних пам’яток і пам’ятних місць, пов’язаних з перебуванням видатних осіб.

У міста знаходиться третина Східноєвропейських пам’яток архітектури до монгольського періоду. Тому, ще в 1946 році його було віднесено до трьох історичних міст України після Києва та Львова.

Станом на 1 липня поточного року у м. Чернігові на обліку знаходиться 453 пам’ятки:
- пам’яток археології – 272, з них 233 – національного значення;
- пам’яток історії – 96, з них 3 – національного значення;
- пам’яток архітектури – 67, з них 28 – національного значення;
- пам’яток монументального мистецтва – 17;
- пам’яток садово-паркового мистецтва – 1.

Крім того, на обліку знаходиться 32 щойно виявлені пам’ятки археології, 42 щойно виявлені пам’ятки історії і 3 щойно виявлені пам’ятки монументального мистецтва.

Серед загальної кількості пам’яток археології 14 входять до складу комплексів (ансамблів), 243 – до складу заповідників, 25 розташовано окремо.

Кількість комплексів (ансамблів) пам’яток сягає п’яти одиниць. Загальна кількість пам’яток археології, занесених до Державного реєстру нерухомих пам’яток України становить 240 одиниць.

Що стосується пам’яток історії, то до складу комплексів (ансамблів) входять 147 об’єктів, 15 - до складу заповідників, 96 розташовано окремо. Кількість комплексів (ансамблів) пам’яток – 6. Загальна кількість пам’яток історії, занесених до Державного реєстру нерухомих пам’яток України становить 96 об’єктів.

Фінансове забезпечення заходів, визначених Програмою, здійснюватиметься в межах видатків, передбачених у міському бюджеті на відповідний бюджетний рік і за рахунок інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством України.

На думку начальника управління культури, реалізація Програми значно сприятиме позитивному й динамічному розвитку й збереженню історико-культурного середовища Чернігова та залученню широких верств місцевого населення до процесів управління й контролю в галузі охорони культурної спадщини.

Міський голова Олександр Соколов рекомендував управлінню культури більш чітко визначити повноваження органів місцевого самоврядування у цій галузі та компетенції державних органів влади.

Виконавчий комітет міської ради доручив управлінню культури внести Міську цільову програму з охорони та збереження пам’яток культурної спадщини м. Чернігова на 2016-2021 роки на розгляд міської ради.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині майже 267 тис. пацієнтів отримали ліки проти серцево-судинних захворювань за програмою “Доступні ліки” 15:25

“Доступні ліки” – це програма, за якою українці з хронічними захворюваннями можуть отримувати необхідні ліки та медичні вироби безоплатно або з частковою доплатою. Їх вартість напряму аптеці відшкодовує Національна служба здоров’я України. Програма дозволяє зменшити фінансове навантаження на пацієнтів та збільшити доступність ліків.

Конфлікт “двовладдя” в Чернігові: яку участь в цьому приймають локальні медіа 15:18

Низка чернігівських медіа та пабліків в соціальних мережах вже понад півтора роки втягнута у протистояння між Чернігівськими міською радою та міською військовою адміністрацією. Це відображається на матеріалах видань, які присвячені висвітленню позицій сторін. Хто на чиєму боці, - розбираємося у цьому блозі.

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне”

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне” 15:11

Психічні травми у військових та цивільних, постраждалих від війни, — проблема масштабна, яка не зникне після завершення бойових дій. Радше варто очікувати, що насліки невидимих поранень тільки посилюватимуться та набуватимуть інших проявів. На цьому наголошує директорка Центру психічного здоровʼя та реабілітації ветеранів “Лісова поляна” Ксенія Возніцина.

Від фізичної до продовольчої безпеки: начальник ОВА відвідав Бахмацьку громаду 15:05

Свій робочий візит до Бахмацької ТГ начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у супроводі начальника Ніжинської РВА Григорія Ковтуна та голови громади Павла Шимка розпочав із одного з навчальний закладів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини