Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 30 травня, 08:35:04

Відбулось відкриття тематичної виставки "Галерея гетьманської слави"

15.03.2012   16:25Агенцiя

Відкриття тематичної виставки "Галерея гетьманської слави" відбулося у Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана.

На ній відвідувачі змогли побачити не лише експоновані твори, а й театралізоване дійство за повістю Богдана Лепкого "Мазепа" (за участю актора Молодіжного театру, заслуженого артиста України Олексія Биша та Ольги Головач).

Завдяки плідній співпраці між музеями та віддаючи данину пам'яті останньому гетьману України Кирилу Розумовському, Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана репрезентував виставку "Галерея гетьманської слави" з фондів Націольного історико-культурного заповідника "Гетьманська столиця". Відкриваючи виставку, директор музею Ірина Ральченко висловила подяку генеральному директору Національного історико- культурного заповідника "Гетьманська столиця" Наталії Ребровій за надану можливість ознайомити чернігівців та гостей міста з творами сучасних художників, які розкривають роль особистості в історії.

Схвально відгукнувся про цю важливу мистецьку подію у житті Чернігова директор інституту історії, етнології та правознавства імені О. Лазоревського ЧНПУ імені Т.Шевченка, професор Олександр Коваленко. Значимість науково-дослідної, археологічної роботи на території НІКЗ "Гетьманська столиця" підкреслив завідуючий кафедрою історії України та археології цього інституту, доцент Володимир Коваленко. На виставці експонуються портрети гетьманів, виконані такими знаними майстрами пензля, як Феодосій Гуменюк ("Іван Мазепа", "Михайло Дорошенко", "Пилип Орлик" ( всі 2007), Сергій Панич "Портрет гетьмана Івана Мазепи" (1992).

Творчий тандем подружжя Олени Владимирової та Володимира Прядки репрезентують три ростові портрети гетьманів Івана Мазепи, Івана Виговського, Петра Дорошенка. Серед портретного ряду особливо вирізняється твір Євгена Левіна "Портрет Богдана Хмельницького" (1954).
 
Образно змістовні і формально-пластичні пошуки Валерія Франчука у живописі вилилися у поліптих "Гетьманський шлях" (1997-2000). Тема батуринської трагедії відображена у одноіменному творі представника чернігівської школи живопису Андрія Мордовця. Наслідування християнських образів та використання християнської символіки дозволяє Олександру Мельнику у певній мірі сакралізувати тему батуринської трагедії і цим самим підсилити драматизм ситуації, відображеної на полотні (Олександр Мельник "Батуринське розп'яття" (2007).

Близьким до нього за образним змістом є ліва частина триптиху Олександра Лопухова "Я - Богдан" (2001-2002). Славне минуле Запорізької Січі і розправа з козацтвом російської імператриці Катерини ІІ 1775 р. не лишилося поза увагою сучасних художників Б. Ткачика "Хортиця крізь віки" (2007), О. Івахненка "З минулого. До бою" (2000), Андрія Мордовця "Останній кошовий" (1993).

http://www.halahan-art.com/news/galereja_getmanskoji_slavi/2012-03-15-23
 

Останні новини Чернігівщини

«Допомога і всебічна підтримка мешканців громади – мій пріоритет у службі», – поліцейський офіцер Ічнянської громади Олександр Генці 11:09

29-річний Олександр Генці став першим на Чернігівщині поліцейським офіцером громади. «Шериф» служить в рідній Ічнянській територіальній громаді і йому близьке гасло «Я – тут, щоб оберігати, захищати, жити та працювати».

Сенсорний кіоск вже біля художнього музею імені Галагана на Валу 11:06

Біля Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана відкрили перший туристичний сенсорний кіоск, який реалізується у рамках проєкту регіонального розвитку «Чернігівське князівство від тисячолітньої історії до сучасної туристичної промоції». Ще до початку війни з метою популяризації туристичного потенціалу області було придбано 8 сенсорних кіосків.

Представники 5 країн ЄС та УВКБ ООН на Чернігівщині: що вже зроблено і в чому може полягати подальша допомога 11:04

Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) надає різнопланову підтримку жителям Чернігівщини з моменту, коли постраждалі території стали доступні гуманітарним організаціям. За цей час напрями допомоги суттєво розширилися: від гуманітарних вантажів до програм з відновлення житла.

єВідновлення: затверджений персональний склад комісії, що розглядатиме заяви від чернігівців про надання компенсації за пошкоджене житло

єВідновлення: затверджений персональний склад комісії, що розглядатиме заяви від чернігівців про надання компенсації за пошкоджене житло 11:00

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 23 травня затвердив персональний склад комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна та положення про діяльність цієї комісії.

Упродовж минулого тижня надзвичайники 102 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій та надання допомоги громадянам

Упродовж минулого тижня надзвичайники 102 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій та надання допомоги громадянам 10:56

Упродовж минулого тижня (з 22 по 29 травня 2023 року) щоденно в підрозділах Головного управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 202 чоловіка особового складу та 72 одиниці основної й спеціальної техніки.

АНОНСИ ПОДІЙ