Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 26 вересня, 06:29:57

Відбулось відкриття тематичної виставки "Галерея гетьманської слави"

15.03.2012   16:25Агенцiя

Відкриття тематичної виставки "Галерея гетьманської слави" відбулося у Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана.

На ній відвідувачі змогли побачити не лише експоновані твори, а й театралізоване дійство за повістю Богдана Лепкого "Мазепа" (за участю актора Молодіжного театру, заслуженого артиста України Олексія Биша та Ольги Головач).

Завдяки плідній співпраці між музеями та віддаючи данину пам'яті останньому гетьману України Кирилу Розумовському, Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана репрезентував виставку "Галерея гетьманської слави" з фондів Націольного історико-культурного заповідника "Гетьманська столиця". Відкриваючи виставку, директор музею Ірина Ральченко висловила подяку генеральному директору Національного історико- культурного заповідника "Гетьманська столиця" Наталії Ребровій за надану можливість ознайомити чернігівців та гостей міста з творами сучасних художників, які розкривають роль особистості в історії.

Схвально відгукнувся про цю важливу мистецьку подію у житті Чернігова директор інституту історії, етнології та правознавства імені О. Лазоревського ЧНПУ імені Т.Шевченка, професор Олександр Коваленко. Значимість науково-дослідної, археологічної роботи на території НІКЗ "Гетьманська столиця" підкреслив завідуючий кафедрою історії України та археології цього інституту, доцент Володимир Коваленко. На виставці експонуються портрети гетьманів, виконані такими знаними майстрами пензля, як Феодосій Гуменюк ("Іван Мазепа", "Михайло Дорошенко", "Пилип Орлик" ( всі 2007), Сергій Панич "Портрет гетьмана Івана Мазепи" (1992).

Творчий тандем подружжя Олени Владимирової та Володимира Прядки репрезентують три ростові портрети гетьманів Івана Мазепи, Івана Виговського, Петра Дорошенка. Серед портретного ряду особливо вирізняється твір Євгена Левіна "Портрет Богдана Хмельницького" (1954).
 
Образно змістовні і формально-пластичні пошуки Валерія Франчука у живописі вилилися у поліптих "Гетьманський шлях" (1997-2000). Тема батуринської трагедії відображена у одноіменному творі представника чернігівської школи живопису Андрія Мордовця. Наслідування християнських образів та використання християнської символіки дозволяє Олександру Мельнику у певній мірі сакралізувати тему батуринської трагедії і цим самим підсилити драматизм ситуації, відображеної на полотні (Олександр Мельник "Батуринське розп'яття" (2007).

Близьким до нього за образним змістом є ліва частина триптиху Олександра Лопухова "Я - Богдан" (2001-2002). Славне минуле Запорізької Січі і розправа з козацтвом російської імператриці Катерини ІІ 1775 р. не лишилося поза увагою сучасних художників Б. Ткачика "Хортиця крізь віки" (2007), О. Івахненка "З минулого. До бою" (2000), Андрія Мордовця "Останній кошовий" (1993).

http://www.halahan-art.com/news/galereja_getmanskoji_slavi/2012-03-15-23
 

Останні новини Чернігівщини

Статистика COVID-19 на Чернігівщині: захворіли 127, одужали 45, померли четверо

Статистика COVID-19 на Чернігівщині: захворіли 127, одужали 45, померли четверо 16:16

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 25 вересня в області зафіксовано 127 нових випадків COVID-19.

У Чернігівській ОДА обговорили проєкт Регіонального плану управління відходами

У Чернігівській ОДА обговорили проєкт Регіонального плану управління відходами 12:41

У четвер, 24 вересня відбулося засідання робочої групи щодо розробки проєкту Регіонального плану управління відходами у Чернігівській області, яке провів заступник голови Чернігівської ОДА Олександр Савченко.

Прилуки: нагороджено переможців літературного конкурсу

Прилуки: нагороджено переможців літературного конкурсу "Місто моє" 12:33

З нагоди відзначення 935-ї річниці міста Прилуки відділом культури і туризму міської ради спільно з Прилуцькою центральною бібліотекою імені Любові Забашти запроваджено літературний конкурс «Місто моє».

З 28 вересня Ніжин переходить до

З 28 вересня Ніжин переходить до "помаранчевої" зони 12:25

У четвер, 24 вересня Держкомісія з ТЕБ і НС встановила нове епідемічне зонування з 28 вересня, Ніжин та Носівський район перейшли у "помаранчеву" зону, в області не залишилося "червоних" зон.

Щоб навчання довше тривало в звичайному режимі, в Чернігові посилять запобіжні заходи в навчальних закладах

Щоб навчання довше тривало в звичайному режимі, в Чернігові посилять запобіжні заходи в навчальних закладах 12:22

З огляду на те, що з початком осені збільшується інтенсивність обміну інфекціями, до яких тепер додався і небезпечний ковід, у Чернігові посилять застережні заходи у школах і дитячих садочках. Таке розпорядження керівнику управління освіти дав чернігівський міський голова Владислав Атрошенко на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді 24 вересня.