Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 22 червня, 11:24:29

"Повернення в Царгород" – як ключ до розуміння справжнього місця України в Європі та світі

17.10.2015   07:52Агенцiя

Про контроверсійність тисячолітнього періоду відносин України та Сходу, перебіг політичних та військових протистоянь, дипломатичних відносин, релігійні та культурні впливи йшлося під час презентації книги «Повернення в Царгород» (бібліотека газети «День») за участю упорядника Ігоря Сюндюкова.

Захід проходив 16 жовтня в приміщенні Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

«В політичних, військових двобоях перемагає лише та нація, яка осягає своє коріння, свою ідентичність, сенс свого існування та послання попередніх поколінь,  зауважив Ігор Сюндюков.  Тому мета книги – реконструкція, відновлення, відстоювання нашої національної ідентичності. Це підтвердження фактами того, що Україна народилася не 24 роки тому. На жаль, розуміння нашого коріння, нашої ідентичності та національної духовної сутності сьогодні заслабке або відсутнє взагалі.

Тисячолітня історія України не може бути повною мірою зрозуміла без розуміння найтісніших зв’язків Київської Русі та Візантійської імперії, зв’язків, які не можна однозначно подати в чорно-білих тонах. З Візантії до нас прийшло християнство, мистецтво спорудження соборів, писання ікон, фресок, літописання. Наші давньоруські попередники виявились гарними учнями, які не мали комплексу меншовартості по відношенню до своїх вчителів-візантійців.

Загалом наша книга вписується в концепцію газети «День», а саме – створювати, розвивати і виховувати в Україні новий тип читача та новий тип громадянина, який розуміє, що за ним стоїть тисячолітня історія України, а українці – велика європейська нація. Прочитання цієї книги в контексті сучасних подій на Сході України дасть змогу зрозуміти, що і як треба захищати і саме головне – знати свою історію. Своєю книгою ми відчиняємо двері для всіх допитливих, хто прагне знати свою історію».

В подальшій дискусії учасники заходу, а це – провідні історики, публіцисти, філософи, викладачі чернігівських вузів, аспіранти говорили про необхідність дослідження процесу формування Української держави, її культурної та релігійної складової саме крізь призму стосунків з найближчими сусідами.

Звернення до історії відносин України зі світом Візантії, Криму та Османської імперії означає не лише повернення до джерел нашої ідентичності та місця в Європі, а й повернення тієї історії, яку у нас фактично вкрали, лишивши роль пасивного та другорядного об’єкта в цивілізаційних процесах.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині майже 267 тис. пацієнтів отримали ліки проти серцево-судинних захворювань за програмою “Доступні ліки” 15:25

“Доступні ліки” – це програма, за якою українці з хронічними захворюваннями можуть отримувати необхідні ліки та медичні вироби безоплатно або з частковою доплатою. Їх вартість напряму аптеці відшкодовує Національна служба здоров’я України. Програма дозволяє зменшити фінансове навантаження на пацієнтів та збільшити доступність ліків.

Конфлікт “двовладдя” в Чернігові: яку участь в цьому приймають локальні медіа 15:18

Низка чернігівських медіа та пабліків в соціальних мережах вже понад півтора роки втягнута у протистояння між Чернігівськими міською радою та міською військовою адміністрацією. Це відображається на матеріалах видань, які присвячені висвітленню позицій сторін. Хто на чиєму боці, - розбираємося у цьому блозі.

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне”

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне” 15:11

Психічні травми у військових та цивільних, постраждалих від війни, — проблема масштабна, яка не зникне після завершення бойових дій. Радше варто очікувати, що насліки невидимих поранень тільки посилюватимуться та набуватимуть інших проявів. На цьому наголошує директорка Центру психічного здоровʼя та реабілітації ветеранів “Лісова поляна” Ксенія Возніцина.

Від фізичної до продовольчої безпеки: начальник ОВА відвідав Бахмацьку громаду 15:05

Свій робочий візит до Бахмацької ТГ начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у супроводі начальника Ніжинської РВА Григорія Ковтуна та голови громади Павла Шимка розпочав із одного з навчальний закладів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини