Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 27 вересня, 11:08:31

Відбулося відкриття виставки наївного живопису Марії Жук

25.08.2015   15:09Агенцiя

24 серпня в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відкрилася виставка наївного живопису Марії Жук «А сама живу как заворожена…»

Марія Петрівна Жук (1924-2011) народилася і жила в селі Бігач Чернігівської області.

Вона почала малювати десь після 65 років, коли її четверо дітей стали вже дорослими і самостійними , а спокій і тиша сільської хати подарували можливість відчути глибше своє коріння та відобразити на простому білому полотні свої високі ідеали.

На першому місці була бездонна і непорушна Віра в Бога, яка допомогла вижити Марії Жук у тому страшному житті, яке послала їй доля…

На своєму шляху ця ще молода і гарна жінка пережила безжалісній НЕП, руйнівну колективізацію, жахливий голод 30 років, жорстоку війну, півтора роки німецького концтабору, загибель батьків, переслідування НКВД, кріпацьку тяжку працю у колгоспі… усього не перелічити. І вона завжди пам’ятала, любила та була віддана своїй Рідній Батьківщині – Україні, і за можливістю робила все, щоб хоч трохи бути корисною своєму народові.

Свої твори художниця супроводжувала віршованими рядками:
«І хочеться не просто казати, а кричати на весь світ: Люди добрі! Не робіть боляче людині, якщо не знаете істини .»    

Останні новини Чернігівщини

Сьогодні – Воздвиження Чесного Хреста Господнього: історія та заборони свята

Сьогодні – Воздвиження Чесного Хреста Господнього: історія та заборони свята 07:51

27 вересня (14 вересня за ст.стилем) Православна і Греко-Католицька Церкви відзначають свято Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього.

27 вересня - Всесвітній день туризму

27 вересня - Всесвітній день туризму 07:50

Туризм в сучасному розумінні, як масове явище і широкодоступна можливість здійснення подорожі, виник порівняно недавно, на початку минулого століття.

Виявлено 85 нових випадків COVID-19

Виявлено 85 нових випадків COVID-19 17:38

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 26 вересня в області зафіксовано 85 нових випадків COVID-19.