Ми всі маємо все життя йти до Кобзаря
У Прилуках у вихідні врочисто відкрито Шевченківську світлицю. Особливістю її є те, що до створення були залучені лауреати Національної премії України імені Тараса Шевченка.
![](/uploads/1759-m.jpg)
Один із них, художник Олександр Івахненко, розповів, що все йшло не так просто:
– Був дуже цікавий, дуже напружений та активний процес. Були суперечки, дискусії, що показувати, що не треба. Це все тривало до останнього дня. Я впертий, але ще були впертіші. Я був вредний, але ще були вредніші. І ось завдяки цим суперечностям маємо унікальну світлицю.
У ній широко представлені у фотокопіях автографи-рукописи творів Тараса Шевченка, його акварелі. Упорядники експозиції відібрали до неї усе те, що пов’язувало Кобзаря із Прилуччиною та її округою. Адже Тарас Шевченко відвідував і Густинський монастир, і гостював у місцевих поміщиків. І тепер прилучани та гості міста зможуть оглянути його малюнки, графічні твори, присвячені рідній землі. Передали новоствореному музейному закладу й моделі-ескізи великих скульптур Поета. Є тут і копія посмертної маски Великого Кобзаря.
У колекції Шевченківської світлиці – десятки робіт лауреатів Національної премії України ім. Тараса Шевченка. Причому на урочисте відкриття приїхали з подарунками – графічними творами – нагороджені найпочеснішою державною премією Микола Стратілат, Валерій Франчук.
Крім цього, велика делегація Чернігівського земляцтва з Києва, письменницький осередок з Чернігова привезли до Прилук значну добірку книг з автографами Леоніда Горлача, Дмитра Іванова, Петра Медвідя та інших відомих літераторів. Тож Шевченківська світлиця відразу збагатилася на сотні видань. До речі, в ній уже є майже 300 книжок з автографами знаних письменників, представлено 20 “Кобзарів”, 3 з яких проілюстрували шевченківські лауреати.
Автор ідеї і натхненник створення світлиці – радник-організатор Шевченківського комітету з Національної премії України ім. Тараса Шевченка Борис Войцехівський задоволений, що зумів реалізувати такий почесний задум. До речі, це вже сьома Шевченківська світлиця на його рахунку. Одну з них він з однодумцями відкрив у Переяславі-Хмельницькому.
– Нам Шевченко треба не як ікона, – зазначив він на урочистому відкритті. – Ми всі маємо усе життя йти до Кобзаря, доростати до його Слова і слідувати його заповітам. Шевченкова світлиця має стати центром виховання підростаючого покоління, працювати на відродження духовності.
Міський голова Прилук Юрій Беркут, який надав для Шевченківської світлиці приміщення у Центрі творчості дітей та юнацтва, висловив сподівання, що у ній усі відвідувачі отримають позитивний заряд світла Поезії Кобзаря.
– Нехай Шевченкове слово поринає над нашою громадою, – сказав він, –опускається у кожне наше серце і зігріває своїм теплом та спонукає до добрих справ.
На знімку: Лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка Микола Стратілат (вгорі) демонструє свої нові твори за мотивами поезій Кобзаря.
Павленко Сергій, “Голос України”
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.