Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 28 листопада, 08:18:42

Виконком міської ради схвалив Міську цільову програму розвитку бібліотечної справи в м. Чернігові на 2016-2021 роки

20.08.2015   08:52

Виконавчий комітет міської ради на засіданні 18 серпня під головуванням секретаря міської ради Владислава Кухаря схвалив Міську цільову програму розвитку бібліотечної справи в м. Чернігові на 2016-2021 роки.

Проект Міської цільової програми розвитку бібліотечної справи в м. Чернігові на 2016-2021 розроблений управлінням культури міської ради на виконання низки законів України, указів Президента України, постанов ВР України та Кабінет Міністрів України, а також, «Положення про проведення атестації працівників підприємств, установ, організацій та закладів галузі культури та рішення Чернігівської міської ради «Про Міську комплексну програму «Культура і мистецтво м. Чернігова. 2011-2015 роки».

Програма спрямована на втілення політики держави у сфері бібліотечної справи, посилення матеріально-технічної бази й технологічної інфраструктури, підвищення якості бібліотечного обслуговування.

За інформацією начальника управління культури Юрія Ткача, у м. Чернігові з 1976 р. діє міська комунальна централізована бібліотечна система. До її структури входять центральна бібліотека ім. М. Коцюбинського, центральна бібліотека для дітей ім. О. Довженка, вісім бібліотек-філій, що обслуговують дорослих, і три бібліотеки-філії, що обслуговують дітей. Діяльність МЦБС забезпечують 69 кваліфікованих штатних бібліотечних працівників.

Бібліотеками МЦБС користуються 35 тис. читачів, з них: 65 % - діти, юнацтво та молодь. Щорічна відвідуваність бібліотек МЦБС становить понад 300 тис. відвідувань, у тому числі: понад 70 тис. відвідувань сайтів і блогів бібліотек, понад 16 тис. відвідувань масових заходів.

Станом на І півріччя поточного року книжковий фонд бібліотек становить понад 400 тис. примірників. Передплачується близько 300 назв журналів і газет на суму 80 тис. грн. Обсяг власних електронних баз даних – понад 100 тис. записів.

Ю. Ткач назвав основні проблемні питання, що гальмують розвиток бібліотечної справи й потребують вирішення – застаріла матеріально-технічна база, значна фізична й моральна зношеність меблів та устаткування, невідповідність локальної комп’ютерної мережі сучасним технологіям.

Реалізація Програми, на думку начальника управління культури, сприятиме позитивному й динамічному розвитку бібліотечної справи у місті, створить умови для статутної діяльності МЦБС, дасть можливість сформувати новий бібліотечний простір.

Виконком міської ради доручив управлінню культури внести цільову програму розвитку бібліотечної справи на розгляд міської ради.

Останні новини Чернігівщини

Талалаївська селищна громада отримала шкільний автобус чернігівського виробництва

Талалаївська селищна громада отримала шкільний автобус чернігівського виробництва 09:34

Транспорт придбаний за рахунок зекономлених коштів державної субвенції та співфінансування з місцевих бюджетів.

У бібліотеці ім.М.Коцюбинського розповіли про збірку документів

У бібліотеці ім.М.Коцюбинського розповіли про збірку документів "Чорні дошки України. Чернігівська область" 09:23

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського представили унікальну збірку документів та матеріалів, які проливають світло на ще одну сторінку в дослідженнях Голодомору-геноциду 1932 – 1933 років в Україні.

Чернігівська область: сапери ДСНС знищили  протитанкову міну ТМ-43

Чернігівська область: сапери ДСНС знищили протитанкову міну ТМ-43 09:16

26 листопада об 11:50 саперами групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення ГУ ДСНС України у Чернігівській області знищено протитанкову міну ТМ-43 часів Другої світової війни.

Під міськрадою Чернігова протестували проти продажу землі парку «Ялівщина»

Під міськрадою Чернігова протестували проти продажу землі парку «Ялівщина» 09:07

У Чернігові 25 листопада перед сесією міської ради більше сотні активістів протестували проти можливого продажу будівлі Центру туристсько-оздоровчої та виховної роботи з дітьми і молоддю та 3,5 га прилеглої території регіонального ландшафтного парку "Ялівщина".