Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 1 грудня, 17:23:56

Рідкісні Богородичні ікони зберігаються в Чернігівському заповіднику "Чернігів стародавній"

06.07.2015   08:10Агенцiя

На виставці, що днями відкрилася в приміщенні Колегіуму (на Валу), представлено 43 ікони із зображенням Пресвятої Богородиці.

Узагалі, у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» зберігаються понад 900 старовинних ікон, серед яких є унікальні.

Колекція збиралася понад сорок років під час наукових експедицій до різних куточків Сіверського краю. Ікони знаходили інколи в занедбаному стані, їх ставили на облік, реставрували й таким чином зберігали безцінні творіння невідомих майстрів ХVII–XIX століть. Зібрані в колекції ікони дають можливість познайомитися з технікою іконопису всіх районів Чернігівщини.

Кожна ікона, представлена на виставці, має свою історію. Є серед експонатів справжні шедеври іконописної майстерності. Трьом іконам приписують чудотворні властивості. Насамперед, привертають увагу Троїцько-Іллінська, Дом-ницька та Ладинська ікони. Наприклад, «Богородиця Ладинська» написана на полотні, має значні розміри та походить із Ладинського Покровського дівочого монастиря, що розташований біля міста Прилук. Вона датована 1848 роком. В іконі відчувається вплив народної творчості, бо зображення Богородиці з Ісусом Христом на руках має елементи національного одягу, яскраві кольори, декоративність.

Цікавими є також ікони «Покрова Богородиці», «Коронування Пресвятої Діви Марії», «Благовіщення», «Богородиця милування», «Введення до храму», «Свята Родина» та інші. Майже всі ікони анонімні, тобто автор не ставив своє прізвище, але одна з них, написана монахинею Пелагеєю, залишила пам’ять про іконописця.

Заповідник відстоює науковий підхід до реставрування ікон і наполягає на тому, що головною вимогою до реставраторів повинна бути автентичність. Інколи, і це можна побачити на іконах, під шаром фарби є перше зображення, на яке нанесені нові образи.
Реставратори залишають ці зразки старого письма і реставрують дуже прискіпливо, шар за шаром.

За словами Сергія Чернякова, вченого секретаря Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», чернігівська ікона дуже самобутня, і інтерес до неї величезний. Відкриття виставки — це перший крок до знайомства з колекцією заповідника «Чернігів стародавній», і вже найближчим часом чернігівці та гості міста матимуть змогу познайомитися з іншими експонатами великої колекції ікон.


http://vid.cn.ua/content/view/12304/100/

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині ухвалено регіональну програму боротьби з амброзіє

На Чернігівщині ухвалено регіональну програму боротьби з амброзіє 17:23

30 листопада депутати обласної ради на пленарному засіданні сесії підтримали і ухвалили запропоновану Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області регіональну цільову програму боротьби з карантинним бур’яном - амброзією полинолистою, розраховану на 2022-2026 роки.

Інформація про розстріл мігрантів у Чорнобильській зоні - ФЕЙК

Інформація про розстріл мігрантів у Чорнобильській зоні - ФЕЙК 17:17

У мережі Інтернет почало ширитися відео, на якому, начебто, зняті тепловізійною камерою кадри розстрілу групи осіб.

Продовжується облаштування wim-майданчика для зважування фур поблизу Ніжина

Продовжується облаштування wim-майданчика для зважування фур поблизу Ніжина 12:32

На автомобільній дорозі Р-67 Чернігів - Ніжин - Прилуки - Пирятин між селами Талалаївка та Хвилівка Ніжинського району облаштовується другий в області WIM-майданчик для автоматичного зважування вантажівок у русі.

Вироком суду призначено покарання жінці за незаконне придбання та зберігання наркотичних засобів з  метою збуту до установи з виконання покарань

Вироком суду призначено покарання жінці за незаконне придбання та зберігання наркотичних засобів з метою збуту до установи з виконання покарань 12:23

Вироком Новозаводського районного суду м.Чернігова від 29.11.2021 жительку одного з сіл Чернігівського району та області визнано винною у незаконному придбанні та зберіганні наркотичних засобів з метою збуту (ч.2 ст.307 КК України).

Учениці Сосницької гімназії призначили стипендію Президента України

Учениці Сосницької гімназії призначили стипендію Президента України 12:15

Вітаємо Олену Савчук, ученицю 11 класу Сосницької гімназії імені О.П. Довженка Сосницької селищної ради Чернігівської області, з призначенням стипендії Президента України!