Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 лютого, 08:43:22

Рідкісні Богородичні ікони зберігаються в Чернігівському заповіднику "Чернігів стародавній"

06.07.2015   08:10Агенцiя

На виставці, що днями відкрилася в приміщенні Колегіуму (на Валу), представлено 43 ікони із зображенням Пресвятої Богородиці.

Узагалі, у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» зберігаються понад 900 старовинних ікон, серед яких є унікальні.

Колекція збиралася понад сорок років під час наукових експедицій до різних куточків Сіверського краю. Ікони знаходили інколи в занедбаному стані, їх ставили на облік, реставрували й таким чином зберігали безцінні творіння невідомих майстрів ХVII–XIX століть. Зібрані в колекції ікони дають можливість познайомитися з технікою іконопису всіх районів Чернігівщини.

Кожна ікона, представлена на виставці, має свою історію. Є серед експонатів справжні шедеври іконописної майстерності. Трьом іконам приписують чудотворні властивості. Насамперед, привертають увагу Троїцько-Іллінська, Дом-ницька та Ладинська ікони. Наприклад, «Богородиця Ладинська» написана на полотні, має значні розміри та походить із Ладинського Покровського дівочого монастиря, що розташований біля міста Прилук. Вона датована 1848 роком. В іконі відчувається вплив народної творчості, бо зображення Богородиці з Ісусом Христом на руках має елементи національного одягу, яскраві кольори, декоративність.

Цікавими є також ікони «Покрова Богородиці», «Коронування Пресвятої Діви Марії», «Благовіщення», «Богородиця милування», «Введення до храму», «Свята Родина» та інші. Майже всі ікони анонімні, тобто автор не ставив своє прізвище, але одна з них, написана монахинею Пелагеєю, залишила пам’ять про іконописця.

Заповідник відстоює науковий підхід до реставрування ікон і наполягає на тому, що головною вимогою до реставраторів повинна бути автентичність. Інколи, і це можна побачити на іконах, під шаром фарби є перше зображення, на яке нанесені нові образи.
Реставратори залишають ці зразки старого письма і реставрують дуже прискіпливо, шар за шаром.

За словами Сергія Чернякова, вченого секретаря Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», чернігівська ікона дуже самобутня, і інтерес до неї величезний. Відкриття виставки — це перший крок до знайомства з колекцією заповідника «Чернігів стародавній», і вже найближчим часом чернігівці та гості міста матимуть змогу познайомитися з іншими експонатами великої колекції ікон.


http://vid.cn.ua/content/view/12304/100/

Останні новини Чернігівщини

Проаналізували досвід впровадження Шкільних служб порозуміння

Проаналізували досвід впровадження Шкільних служб порозуміння 08:26

26 лютого в Чернігові в прес-центрі «Чиста політика» відбувся круглий стіл щодо обговорення результатів діяльності Шкільних служб порозуміння (ШСП) в навчальних закладах Чернігівщини, як одного з механізмів профілактики підліткової агресії.

Спільні заходи дають результат: 9 тис найманих працівників офіційно працевлаштовано

Спільні заходи дають результат: 9 тис найманих працівників офіційно працевлаштовано 08:16

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що у рамках проведення спільних заходів з метою підвищення рівня заробітної плати, сплати податків та єдиного внеску, дотримання трудового законодавства фахівцями податкової служби та Держпраці в області проведено співбесіди з 398 cуб’єктами господарювання у сфері торгівлі і тимчасового розміщення та організації харчування та розповсюджено майже 1 тисячу інформаційних буклетів.

Судом розглянуто кримінальне провадження відносно місцевого жителя, який відкрито заволодів телефоном незнайомця

Судом розглянуто кримінальне провадження відносно місцевого жителя, який відкрито заволодів телефоном незнайомця 08:04

Під час судового розгляду знайшло своє підтвердження обвинувачення чоловіка у тому, що він 11.07.2019, опівдні, перебуваючи біля будинку № 50 по вул. Рокосовського у м. Чернігові, шляхом ривку, з передньої кишені джинсів, відкрито заволодів мобільним телефоном потерпілого марки «Asus».

Чернігівська поліція затримала підозрюваного у пограбуванні ювелірної крамниці

Чернігівська поліція затримала підозрюваного у пограбуванні ювелірної крамниці 07:58

Поліцейські оперативно розшукали та затримали чоловіка, який підозрюється у відкритому заволодінні золотим ланцюжком у магазині в центрі Чернігова.

Чернігівський район: рятувальники ліквідували загоряння автомобіля

Чернігівський район: рятувальники ліквідували загоряння автомобіля 07:51

27 лютого о 10:17 до оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про те, що поблизу с. Новий Білоус Чернігівського району сталося загоряння автомобіля ВІС-2345.